Na czym polega hydroizolacja dachu płaskiego?


W Polsce dachy płaskie najczęściej pokrywane są papą. Choć jest to materiał dobry to jednak po pewnym czasie poziom hydroizolacji takiego dachu spada. Głównym powodem spadu poziomu hydroizolacji są warunki atmosferyczne, a konkretnie promienie słoneczne, które nagrzewają papę. Skutkiem jest konieczność renowacji dachu.

 

Odpowiednie podłoże
Aby zmniejszyć częstotliwość napraw dachu konieczne jest właściwe przygotowanie podłoża. Podstawą jest jego bardzo dokładne oczyszczenie ze wszelkich zabrudzeń. Te wpływają bowiem negatywne na przyczepność kolejnych warstw papy. Konieczne jest także usunięcie wszelkich nierówności na podłożu dachu.

Właściwy podkład i kolejne warstwy
Skuteczne uszczelnianie dachu - https://durodach.pl/wskazowki/renowacja-hydroizolacja-dachu-z-blachy-zabezpieczenia-antykorozyjne/ wymaga także zastosowania właściwego podkładu. Podkład warto jest zastosować przede wszystkim na podłożach nierównych oraz podatnych na wilgoć. Dobrym rozwiązaniem może być żywica epoksydowa. Hydroizolacja dachu wymaga także położenia płynnej folii. Ważne jest, aby folia odporna była na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. Ważne są także właściwości termiczne. Folia płynna posiadająca takie właściwości może służyć nawet wiele lat.

Dodatkowe zabezpieczenia
Choć nie jest to konieczny wymóg to warto jest także zastosować warstwę zamykającą. Dzięki temu hydroizolacja może być skuteczna przez bardzo długi okres. Dobrym rozwiązaniem jest tu zastosowanie powłoki poliuretanowej. Jest ona bowiem odporna zarówno na wysokie, jak i na niskie temperatury. Spełnia zatem swoje zadanie latem, jak i zimą. Co ważne taka powłoka jest łatwa do montażu, a także pozwala na dokonanie szybkich napraw jeśli ewentualnie dojdzie do takiej konieczności. To jakie materiały zostaną dokładnie zastosowane do hydroizolacji zależy od stanu konkretnego dachu. System uszczelnienia dachu może być bowiem mniej lub bardziej rozbudowany. Dlatego przed przeprowadzeniem konkretnych prac należy dokonać szczegółowej analizy stanu dachu. Dopiero na jej podstawie należy dokonywać wyboru materiałów uszczelniających.

 

Wyświetleń: 1359

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.