Napęd do bramy – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?


Napęd do bramy – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?Chyba każdy, kto budował dom lub też wymieniał bramę garażową wie, jak ważny jest to zakup. Dobra brama garażowa to w końcu nie tylko synonim komfortu, ale również oszczędności. Wiadomo przecież, że to przez źle dobraną lub wykonaną bramę ucieka sporo ciepła, co bezpośrednio wpływa na wzrost rachunków za ogrzewanie. W zakresie bram garażowych trzeba również zwrócić uwagę na napęd – i właśnie o tym przeczytacie w dzisiejszym tekście.

 

Jaki napęd do bramy garażowej?

Brama garażowa na pilota to przede wszystkim komfort użytkowania. By jednak móc w pełni korzystać z tego rozwiązania, konieczne jest dobranie odpowiedniego napędu. Jak wybrać napęd do bramy garażowej. – Trzeba powiedzieć jedno – to napęd przesądza o komforcie i bezpieczeństwie. Pod uwagę trzeba wziąć kilka czynników – i wbrew pozorom nie jest to design i funkcjonalność. Znaczenie mają takie czynniki jak: moc napędu, zabezpieczenia oraz konstrukcja, która uwzględnia przecież miejsce mocowania tego rozwiązania. Brama na pilota to z całą pewnością wygoda, ale najpierw trzeba wybrać dobry napęd – przekonuje ekspert z firmy novoferm.pl, oferującej automatykę i napędy do bram.

 

Napęd do bramy garażowej – który wybrać?

Wśród napędów do bram garażowych wyróżniamy napęd boczny oraz napęd podsufitowy. Każdy z nich ma swoje niekwestionowane zalety i tylko od naszych potrzeb zależy wybór. O różnice między tymi napędami zapytaliśmy eksperta novoferm.pl.

– Omówmy najpierw napęd boczny. Sprawdza się on idealnie w bramach, których szerokość nie przekracza 3 metrów. Można o nim powiedzieć, że jest łatwiejszy w montażu i zintegrowany z boczną prowadnicą bramy. Warto o nim pomyśleć szczególnie wówczas, gdy nie mamy sieci elektrycznej na suficie – ta jest konieczna do zamontowania napędu podsufitowego. Ten rodzaj napędu do bramy montowany jest – jak sama nazwa wskazuje – pod stropem. Jest nieco bardziej uniwersalny i sprawdza się zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych bram. Nadaje się również do bram podwójnych. Oczywiście kluczowa jest również siła naciągu.

Wybierasz napęd do bramy garażowej? Koniecznie weź pod uwagę powyższe czynniki – wówczas postawisz na rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

 

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

 

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ

Wyświetleń: 651

1 komentarz   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

  • a to Famix bondziorno@mailinator.com 2018-06-13 13:21:57

    Przy wyborze bramy zwracałem uwagę przede wszystkim na jakość napędu czy przypadkiem nie będzie go trzeba co miesiąc wymieniać. Współpracowałem z firmą  www.famix.pl w tym zakresie i zamontowali komponenty z najwyższej półki przez co brama działa jak trzeba. 

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.