Nowoczesne budownictwo modułowe


Nowoczesne domy modułoweDomy modułowe cieszą się coraz większą popularnością. To najszybszy sposób na wybudowanie domu. W ciągu dwóch miesięcy można mieć gotowy budynek. Przygotowane w fabryce moduły ustawia się na każdym gruncie. Jest to ogromna przewaga nad tradycyjnym budownictwem.

 

 

Co to jest budownictwo modułowe?

Budownictwo modułowe to wyprodukowane w 90% w fabryce moduły w kształcie sześcianów i elementy wykończeniowe domów. Gotowe moduły wybranej wielkości przywozi się na miejsce budowy, instaluje na fundamencie i łączy w całość. Konieczne jest zastosowanie dźwigu. Technologia ogranicza mnogość form, ale generalny wykonawca inwestycji budowlanych ma w ofercie różne projekty do wyboru. Można je z czasem powiększać oraz przenosić w inne miejsce. Moduły wewnątrz mają ściany działowe, zamontowane drzwi i okna oraz rozprowadzone wszystkie instalacje. Z zewnątrz pokryte są tynkiem lub oblicówką drewnianą. Ocieplone są wełną mineralną.

 

Dla kogo budownictwo modułowe?

Obiekty modułowe sprawdzą się w trudnym terenie. Można je ustawiać na skarpach, terenach podmokłych, piaszczystych, skalistych. To technologia pozwalająca na szybkie wzniesienie budynku lub rozbudowę już istniejącego. Moduły można ustawiać na dachu istniejącego domu, dodając do niego piętro. Ta technologia to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą szybko zamieszkać w nowym domu. To również dobra propozycja dla budowy hoteli, szkół, czy noclegowni i różnego rodzaju inwestycji komercyjnych.

 

Zalety i wady budownictwa modułowego

Dom modułowy można ustawić, nie wiążąc go trwale z gruntem. Jednak może to mieć konsekwencje w postaci problemów z podłączeniem instalacji. Projekty nie mają tak szerokiej oferty, jak budownictwo tradycyjne.

Po wybraniu projektu zamówione moduły produkowane są w fabryce. Trwa to około miesiąca. Po przywiezieniu na miejsce, ustawienie i połączenie ich z sobą zajmuje kilka dni. Jest to ogromna oszczędność czasu. Klient ma do wyboru stan surowy zamknięty lub w pełni wykończony. Wykończenie budynku trwa około dwóch tygodni, a pod klucz do dwóch miesięcy. Budownictwo modułowe skraca czas inwestycji nawet o 90%. Na tempo budowy nie mają wpływu warunki atmosferyczne. Jest to budownictwo ekologiczne, które ogranicza do minimum ingerencję w przyrodę.

 

Czy warto zdecydować się na dom modułowy?

Poza optymalizacją czasu i możliwością ustawienia domu wszędzie, bez względu na problematyczne podłoże, ten rodzaj budownictwa ma również wiele innych zalet. Budowa fundamentów może trwać w czasie przygotowywania modułów w fabryce. Skrócenie czasu budowy wiąże się z ograniczeniem kosztów. To także gwarancja dotrzymania terminów. Budynek zostanie wykonany na czas, bez względu na warunki atmosferyczne. Proces budowlany przeniesiony do fabryki to pełna kontrola realizacji, bez nieprzewidzianych wypadków. Jakość realizacji jest na wysokim poziomie. Projekt może być skrojony na miarę potrzeb i możliwości klienta. Z czasem, można powiększyć budynek o kolejne moduły. Jest to niezmiernie ważne w przypadku zmiany potrzeb życiowych. Tradycyjne budownictwo nie zawsze daje taką możliwość. Budynki modułowe są wygodne, funkcjonalne i najczęściej wyróżnia je piękny design.

 

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

 

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ

Wyświetleń: 1497

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.