Organizacja parku maszynowego


W czasie przygotowań do inwestycji budowlanej kluczowym elementem jest organizacja parku maszynowego. Należy zastanowić się, jaki sprzęt będzie potrzebny podczas poszczególnych etapów prac. Nie trzeba chyba mówić, że wybór ten musi być w pełni przemyślany.

 

Szerokie spektrum aktywności podczas każdej budowy wymaga korzystania z różnego typu maszyn. Ich główną cechą powinna być niezawodność, gdyż od tego będzie zależał sukces całego projektu. Bez efektywnej pracy narazimy się jedynie na wydłużające terminy, a co za tym idzie – straty finansowe. Drugim niezbędnym elementem jest bezpieczeństwo. Maszyny powinny być w pełni sprawne i posiadać aktualne certyfikaty wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego. Prawdą jest, że to truizmy, aczkolwiek nierzadko zdarza się, że i one potrafią być pominięte przez nieodpowiedzialnych inwestorów. Nie warto iść tą drogą.

 

Przejdźmy do clou artykułu, czyli wyboru maszyn. Najprostszym, a zarazem najlepszym rozwiązaniem będzie kupno sprzętu od renomowanego producenta. Za przykład niech posłuży nam JLG – firma, która już od blisko pięciu dekad buduje swoją markę, stawiając niezmiennie na niezawodność oraz innowacyjność. Dostępna w Polsce oferta sprzedażowa obejmuje aż 7 typów maszyn - http://jlg.com.pl/produkty/.

 

Do najprostszych prac przeznaczone są podesty niskopoziomowe, które dostępne są w trzech wariantach – elektrycznym, przesuwanym oraz bezsilnikowym. Ten rodzaj podnośników służy przede wszystkim do wykonywania lekkich prac konserwacyjnych lub kompleksowej obsługi obiektów.

 

Przechodząc do sprzętu bardziej zaawansowanego technicznie, trafiamy na podesty nożycowe. Sprawdzają się one przede wszystkim podczas prac budowlanych i konserwacyjnych. W zależności od wyboru napędu (elektryczny bądź spalinowy) można używać ich na zewnątrz lub wewnątrz budynków.

 

Jeśli ogranicza nas przestrzeń, to świetnym rozwiązaniem mogą okazać się wszelkie podnośniki masztowe i pionowe dla personelu. Dzięki ich kompaktowym rozmiarom praca w wąskim korytarzu nie powinna być wielkim problemem. Wielką zaletą tego typu maszyn jest wydajna i cicha praca, którą zapewniają zamontowane w nich akumulatory trakcyjne.

 

Ponadto w ofercie dostępne są podnośniki przegubowe z wysięgnikiem, podesty teleskopowe o napędzie spalinowym oraz wysięgniki na podwoziu gąsienicowym. Całość domykają najbardziej uniwersalne z całej palety maszyn ładowarki teleskopowe, które dzięki możliwości zastosowania różnorodnych akcesoriów z powodzeniem mogą wykonywać najbardziej skomplikowane prace.


Wyświetleń: 941

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.