Piękna glazura na wiele lat


Ułożenie glazury, do którego najczęściej dochodzi w pomieszczeniach użytkowych jak łazienka oraz kuchnia, często determinuje charakter przestrzeni i wymusza konkretne rozwiązania aranżacyjne na wiele długich lat. Nieodpowiedni wybór glazury pod kątem wzoru czy koloru może utrudnić czyszczenie powierzchni w następnych latach lub znudzić się, wyjść z mody albo po prostu – zmuszać do używania określonych dodatków.

Z punktu widzenia typowo użytkowego, bardzo ważne jest jednak nie tylko wybranie właściwego wzoru i koloru glazury, ale również jej prawidłowe ułożenie. Przez prawidłowe ułożenie glazury należy rozumieć przede wszystkim:

  • perfekcyjnie równe i dokładne ułożenie linii prostopadłych i równoległych w projekcie;
  • przygotowanie równej, płaskiej, odtłuszczonej i oczyszczonej powierzchni pod układanie płytek;
  • sięgnięcie po renomowany i jakościowy klej do glazury, układanie warstw kleju zgodnie z zaleceniami producenta;
  • właściwe ułożenie fugi.

Wymagania względem glazurnika

Zachowanie prostych linii i stałe odwoływanie się do pomiarów poziomicą, to tylko jeden z aspektów pracy każdego glazurnika. Równie istotne są jednak jakościowe materiały – różnice cenowe zarówno w oferowanych płytkach łazienkowych czy kuchennych, jak i dodatkach w postaci chemii budowlanej (kleje, fugi, płynne izolacje hydrofobowe, pianki itp.), nie biorą się z niczego.

Jakościowy klej do glazury to produkt, który pozwala przede wszystkim uniknąć rozczarowania w postaci niestarannie przyklejonych płytek. Produkty, które wolniej schną nie tylko stanowią wyzwanie, ponieważ dłużej trzeba czekać na związanie się ułożonych płytek z podłożem. Przede wszystkim klej, który wolniej związuje klejone produkty powoduje, że pod własnym ciężarem mogą one nieco odchylić się od pierwotnego pionu mierzonego przez glazurnika.

Wymagania względem produktu

Sięgając po lepsze produkty i surowce można nie tylko przyspieszyć oddanie remontowanej przestrzeni do użytkowania, ale zagwarantować sobie, że efekt wizualny utrzyma się przez długie lata, a tym bardziej, że nie dojdzie do incydentów absolutnie niedopuszczalnych, jak odklejenie się i odpadnięcie płytki ze ściany.

Współczesne jakościowe kleje do glazury oferowane przez renomowane marki i sklepy jak https://www.soudal.pl/kleje/item/391-klej-do-glazury-i-terakoty-24a, dostarczane są w wielu różnych wariantach. Rozwój współczesnej chemii budowlanej sprawia, że wybrać można nie tylko klej do glazury o wyjątkowo krótkim okresie wiązania, ale dostępne są również w sklepach i hurtowniach budowlanych takie bezwonne czy o konkretnym kolorze lub transparentne. Niektóre oferowane produkty różnią się także metodą nakładania czy ilością niezbędną do klejenia metra kwadratowego powierzchni.

 

 

 

Wyświetleń: 1624

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (4 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.