Płotki przeciwśniegowe – jak wpływają na bezpieczeństwo domowników?


Budowa domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu istotnych decyzji. Część z nich ma wpływ na wygląd budynku i jego funkcjonalność, inne na bezpieczeństwo mieszkańców. Schody z wytrzymałą balustradą, uziemiona instalacja elektryczna, systemy odgromowe, płotki przeciwśniegowe – tego typu zabezpieczenia muszą znaleźć się w bezpiecznym budynku. W sezonie zimowym szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się ostatnie z wymienionych zabezpieczeń.


Czy śnieg może być niebezpieczny?

 

Ostatnie zimy w Polsce nie należały do szczególnie mroźnych i śnieżnych, niemniej bywały okresy, w których białego puchu spadło naprawdę sporo. Duża ilość śniegu powoduje utrudnienia w ruchu pojazdów, dlatego zaczyna się odśnieżanie dróg i chodników. Kierowcy muszą znacząco zwolnić, piesi zaś ostrożniej poruszać się po oblodzonych chodnikach.

Poruszanie się po zaśnieżonych chodnikach to ryzyko upadku i stłuczenia/złamania kończyny. Chodniki bywają ryzykowne także wtedy, gdy na znajdujących się obok budynkach zalegają znaczne ilości śniegu, który może spaść na przypadkowe osoby. Takim sytuacjom pomagają zapobiegać specjalne akcesoria dachowe. Płotki przeciwśniegowe, rury przeciwśniegowe czy rozbijacze śniegu w atrakcyjnych cenach znajdziesz na domowo24.pl.


Bezpieczeństwo osób przebywających w okolicy budynku

 

Śnieg, który przez długi czas gromadził się na dachu budynku, staje się twardy i ciężki. Jego nagłe osunięcie na osoby znajdujące się w okolicy budynku może być naprawdę niebezpieczne. Może przewrócić daną osobę, doprowadzić do powstania urazu, a w skrajnych przypadkach nawet do jej śmierci. Nagle osuwająca się połać śniegu może także uszkodzić pojazdy zaparkowane obok budynku.

Płotki przeciwśniegowe warto montować na dachach prywatnych budynków mieszkalnych, ale także budynkach użyteczności publicznej, zwłaszcza tych zlokalizowanych bezpośrednio przy chodnikach i posiadających dachy o dużym spadzie. Zabezpieczenia te znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa mieszkańców i przechodniów.


Jak działają płotki przeciwśniegowe?

 

Płotki przeciwśniegowe nazywane są także śniegołapami, ponieważ ich zadaniem jest „złapanie” i zatrzymanie na dachu osuwającego się śniegu. Oczywiście nie chodzi o to, by śnieg nie mógł spaść w ogóle. Konstrukcja płotków pozwala na stopniowe usuwanie zalegającego na dachu śniegu.

Płotki przeciwśniegowe można montować na rozmaitych pokryciach dachowych, ale trzeba dobrać odpowiedni rodzaj. Wyróżniamy śniegołapy do pokryć płaskich, blachodachówki, blachówki betonowej i ceramicznej, karpiówki oraz blachy na rąbek stojący. Dobrej jakości płotek powinien być zabezpieczony przed korozją – pamiętajmy, że zabezpieczenie musi dobrze spełniać swoją funkcję przez długie lata.

 

Wyświetleń: 1885

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.