Profesjonalne niwelatory laserowe dla wymagających fachowców


Na co zwrócić uwagę, wybierając niwelator laserowy?

Niwelatory laserowe to zaawansowane technologicznie instrumenty pomiarowe, które umożliwiają wykonywanie niezwykle precyzyjnych pomiarów w terenie. Wybierając niwelator laserowy, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego dokładność, która jest wyrażana w mm/ m. Najdokładniejsze niwelatory laserowe dostępne na rynku gwarantują dokładność rzędu aż 1 mm na 10 m. W przypadku bardziej standardowych wysokojakościowych niwelatorów ich dokładność wynosi ok. 2-5 mm/10 m.

Poza dokładnością, warto zweryfikować to, w jaki sposób instrument emituje wiązkę światła laserowego. Niwelatory laserowe z rotacyjną głowicą pozwalającą na emitowanie wiązki lasera w zakresie 360o. Warto także sprawdzić, jak długi jest czas pracy na naładowanym akumulatorze niwelatora. Do intensywniejszego użytku warto wyposażyć się w niwelator, który pozwoli na pracę nawet do 24 godzin na jednym cyklu ładowania. Nie bez znaczenia jest także stopień ochrony IP niwelatora czy jego zasięg pracy.

Przegląd specjalistycznych niwelatorów laserowych

Istnieje wiele różnorodnych konstrukcji niwelatorów laserowych o bardzo szerokim zakresie parametrów i funkcjonalności. Z tego też względu dobór odpowiedniego urządzenia nie powinien nastręczać wielu problemów. Poznaj najpopularniejsze niwelatory laserowe na rynku.

Niwelator laserowy Nivel System NL 500 Digital

Niwelatory laserowe polskiej firmy Nivel System serii NL 500 Digital to wysokiej jakości wszechstronne oraz uniwersalne niwelatory obrotowe do realizowania prac wewnątrz pomieszczeń. Prezentowane urządzenia pozwalają na pomiary na odcinkach do 600 m przy zachowaniu precyzji pomiaru na poziomie +/- 1 mm/10 m. Dokładność pionownika to +/- 1 mm/1,5 m. Niwelatory NL 500 Digital wyznaczają płaszczyzny poziome, pionowe i pochylone, a także określają kąty proste i pion. Dzięki czujnikowi z cyfrowym wyznaczaniem różnic wysokości prezentowana seria niwelatorów znacząco usprawnia niwelację, dbając o jej możliwie maksymalną dokładność.

Niwelator laserowy Topcon RL-SV2S

Topcon RL-SV2S to wielozadaniowe niwelatory laserowe pozwalające na pracę w pionie i poziome z dokładnością oscylującą w granicach 2,4 mm/50 m. Zakres pracy niwelatora z czujnikiem wynosi 800 m. Funkcje lasera mogą być zarządzane bezpośrednio z poziomu panelu sterującego z wyświetlaczem lub zdalnie za pomocą pilota. Urządzenie spełnia normę IP 66, a za jego zasilanie odpowiadają akumulatorki pozwalające na 55 godzin pracy. Prezentowany niwelator sprawdzi się zarówno do pracy wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, generując płaszczyzny pionowe, poziome oraz pochylone pod kątem +/- 15% dla osi X i Y.

 

Wyświetleń: 739

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (3 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.