Profesjonalne przeglądy zbiorników ppoż. z użyciem pojazdów podwodnych


Jeśli posiadasz zbiorniki przeciwpożarowe, producent i obowiązujące przepisy nakazują regularne przeprowadzanie inspekcji. Jeśli jednak nie chcesz, żeby zbiornik zapasu wody był wyłączony z użytkowania na czas kontroli, postaw na przegląd z użyciem pojazdów podwodnych! Na rynku istnieją firmy, które świadczą wysokiej klasy usługi w tym zakresie i dbają o to, by spełniona była każda przewidziana norma. Zbiorniki ppoż. mogą być sprawdzane relatywnie szybko i efektywnie!

Dbanie o dobry stan techniczny instalacji i regularna inspekcja urządzeń nie tylko gwarantuje ich prawidłowe działanie, ale również jest podyktowana obowiązującymi normami czy też zaleceniami, które - w naszym przypadku - wskazuje choćby producent zbiorników zapasów wody. Przeglądy zbiorników ppoż. można jednak w pewnych przypadkach przeprowadzać efektywniej czasowo i kosztowo - tzn. bez wypuszczania wody ze zbiornika i ponownego napełniania, co zwyczajowo oznaczałoby tymczasowe wyłącznie takiego obiektu z użytkowania. Jak tego dokonać? Właśnie z pomocą pojazdów podwodnych ROV.

Przeglądy zbiorników przeciwpożarowych bez wypuszczania wody!

Podwodne przeglądy zbiorników przeciwpożarowych bez ingerencji w stan zapełnienia zbiornika są przeprowadzane za pomocą specjalistycznych pojazdów podwodnych ROV. Takie inspekcje przewidują sprawdzenie zbiornika pod kątem występowania uszkodzeń i korozji, zmierzenie ultradźwiękowo grubości blachy (Ultrasonic Tickness – UT), i ocena ogólnego stanu wizualnego wyposażenia, które posiada przeciwpożarowy zbiornik wodny. W takich usługach specjalizuje się m. in. firma Eversub dostarczająca Klientowi nie tylko szczegółowy raport pisemny z przebiegu inspekcji, ale również materiał filmowy zarejestrowany przez ROV. Jednak, co szczególnie ważne - kontrolując zbiorniki przeciwpożarowe, normy dotyczące procedury są spełniona.

Normy ppoż. - norma nmfa 25, pn-en 12485, vds 4001

Jeśli chodzi o zbiorniki przeciwpożarowe, wymagania dotyczące inspekcji są ściśle uregulowane. Określa ja choćby norma NFPA 25 wytyczająca standard dotyczący sprawdzania, badania i konserwacji wodnych systemów ochrony przeciwpożarowej. Kontrolę przeprowadza się co roku, co trzy lata, co pięć, co dziesięć lub co piętnaście. Jednak, niestety, nie we wszystkich przypadkach możliwe jest przeprowadzanie kontroli bez wypuszczania wody. W dwóch ostatnich bezwzględnie należy opróżnić zbiornik przeciwpożarowy. Wymagania, jakie stawiają norma PN-EN 12485 oraz norma VDS 4001 CEA 4001 jasno wskazują na to, że zbiornik ppoż. musi być pusty.

Profesjonalnie kontrolowane zbiorniki zapasu wody

Firmy zajmujące się tego typu działaniami świadczą wysoce specjalistyczne usługi na terenie całej Polski. Sprawdza zbiorniki ppoż., jak również również dokonuje inspekcji osadników, bioreaktorów, zbiorników balastowych, wody pitnej i zbiorników o innym przeznaczeniu. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z podwodnych inspekcji zbiorników ppoż., to warto postawić na profesjonalistów. Każde zlecenie jest dopasowywane indywidualnie pod Klienta, dzięki czemu masz gwarancję indywidualnej i odpowiedniej usługi.

 

Wyświetleń: 2533

0 komentarzy   |   Dodaj wÅ‚asnÄ… opiniÄ™


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.