Projektgabinetu.com - projektowanie gabinetów


Projektowanie gabinetów można zaklasyfikować jako dział architektury na granicy między nauką a sztuką. Z jednej strony możliwości ograniczone są przez wymogi prawne (Sanepidu czy Inspekcji Sanitarnej), bardzo liczy się funkcjonalność, czystość i wykorzystanie każdego metra, z drugiej zaś specjalista i pacjent mają się czuć w takim gabinecie po prostu dobrze. Jak to zrobić?

 

Dlaczego potrzebujesz projektu do swojego gabinetu?

Wbrew pozorom z profesjonalnego projektu skorzysta nie tylko lekarz, ale również stomatolog, kosmetyczka, fryzjer, rehabilitant, specjalista od medycyny estetycznej, weterynarz czy terapeuta. Rozstawienie mebli, dobór kolorów, dywanów czy tkanin ma znaczenie w budowaniu relacji pomiędzy pacjentem a specjalistą.

Przykładowo, jeśli chodzi o gabinet terapeutyczny, badania pokazują, że wyobrażenie o idealnym gabinecie terapeutycznym jest identyczne dla 4 na 5 osób. Oznacza to, że jeśli urządzisz swoje miejsce pracy w określony sposób, na wstępie zbudujesz swój autorytet profesjonalisty. To może pomóc w procesie terapeutycznym, otworzyć pacjenta na zwierzenia i sprawić, że będzie chciał wracać do Twojego gabinetu.

Sprawa będzie wyglądała podobnie w przypadku stomatologa. Większość pacjentów boi się wizyt ze względu na traumatyczne wspomnienia w starych gabinetach stomatologicznych. Profesjonalny wygląd placówki dentystycznej pomoże przełamać opór pacjenta i zmniejszy jego lęk, co ułatwi Twoją pracę.

Atrakcyjny wygląd placówki medycznej czy kosmetycznej stanowi też kolejny atut w rywalizacji o klienta. W momencie, kiedy konkurencja inwestuje coraz większe środki w reklamę, ale wygląd ich gabinetów jest nieprzemyślany, Ty wygrywasz, ponieważ to do Ciebie będą wracać i to Twoją placówkę będą sobie polecać klienci.

Czy projekt gabinetu musi być drogi?

Projektowanie gabinetów obejmuje nie tylko gabinety, ale również części wspólne – recepcję, poczekalnię, toalety. Praktyczne i funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni sprawia, że każdy metr ma swoje określone przeznaczenie. Łatwiej też zachować porządek w dokumentach, co wbrew pozorom odczuwają również pacjenci przychodzący na wizytę. Odpowiedni dobór kolorów ułatwia pracę specjalisty, zwiększa jego wydajność oraz redukuje stres pacjenta. Z kolei dostosowanie gabinetu do osób niepełnosprawnych zwiększa potencjalną pulę klientów.

Firmy, takie jak projektgabinetu.com posiadają ofertę dostosowaną do możliwości finansowych większości klientów. Od projektu funkcjonalnego, przez koncepcyjny, wykonawczy, aż do kompleksowego – każdy właściciel placówki medycznej, kosmetycznej, stomatologicznej, terapeutycznej czy weterynaryjnej znajdzie odpowiednią ofertę. Możliwy jest również home staging, czyli profesjonalne przygotowanie placówki do wynajmu lub sprzedaży, które znacząco zwiększa wartość gabinetu w oczach nabywcy czy wynajmującego.

Trwałość, funkcjonalność i czystość – to podstawowe cechy mebli medycznych. Jednak poza tym istnieje duża dowolność w wyborze, co stanowi pole do popisu dla projektanta. Dobrze urządzony gabinet nie musi być biało-zielony i wywoływać w pacjencie skojarzenia ze szpitalem. Może być jednocześnie ciepły, nowoczesny, profesjonalny i wygodny.

 

Wyświetleń: 1520

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.