Przegląd akcesoriów do okien


Okna to element nieodłączny domu. Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek budynek nie posiadający okien. Ich ilość wpływa znacznie na funkcjonowanie całej nieruchomości. Jednak nie często zwracamy na nie uwagę już po zamontowaniu. Czy wiesz, że istnieją akcesoria, które mogą znacząco podnieść ich jakość użytkową? Dowiedz się o jakie chodzi i co warto wiedzieć podczas ich wyboru.

 

Moskitiery to akcesoria, które niezależnie od swego rodzaju, zapewnią bardziej komfortowe i spokojniejsze korzystanie z domu każdego dnia. Szczególnie dotyczy to sezonu letniego, gdzie wszelakie niewielkie owady próbują dostać się do wnętrza naszego lokalu. Siatka moskitiery posiadająca wyjątkowo drobne oczka, skutecznie zatrzymuje komary, muszki czy też osy. Te owady są nie tylko natrętne, ale niebezpieczne, zwłaszcza dla alergików. Takie rozwiązanie polecane jest szczególnie w sypialniach, pokojach dziecięcych czy gościnnych.

Jeśli chodzi o rodzaje, to do wyboru masz modele w postaci specjalnej konstrukcji, którą mocujemy do ramy okna, bądź siatki i lamel, które mocuje się bardzo szybko i bezproblemowo. Gotowa konstrukcja to na pewno rozwiązanie trwalsze, jednak również bardziej kosztowne.

Uszczelki

Moskitiery to akcesoria szczególnie przydatne w lecie, jednak zimą warto zainwestować w uszczelki. Świetnie uzupełniają każdą nieszczelność starych okien. Ich rolą jest zabezpieczenie pomieszczenia przed przedostawaniem się chłodu, wilgoci. Minimalizujesz ryzyko straty ciepła oraz unikasz problemów powstawania pleśni i grzybów osiadających na powierzchniach ścian i sufitów. Komfort termiczny wzrasta, koszty ogrzewania się obniżają. Uszczelki zatrzymują również dźwięki, wyciszając odgłosy z zewnątrz.

Rolety i markizy

Rolety wewnętrzne oraz markizy należą z pewnością do najchętniej wybieranych akcesoriów, które pozwalają w bardzo prosty sposób kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to szczególnie przydatne w okresie wysokich temperatur jakie są na zewnątrz. Dodatkowo montując rolety możesz w ciekawy i nienachalny sposób wzbogacić domowe wnętrze.

Akcesoria do okien - ważny element wyposażenia

Projektując rozwiązania przeciwsłoneczne najlepiej jest połączyć funkcjonalność z estetyką. Rolety na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ciekawy efekt pomieszczeniu nadadzą rolety plisowane, które przez rozproszenie światła, nadadzą wyjątkowy klimat każdemu wnętrzu.

Akcesoria do okien są bardzo ważnym zakupem podczas wyposażania pokoju. Dość często jednak o nich zapominamy.  Odpowiednio dobrane żaluzje wewnętrzne, rolety zaciemniające czy dekoracyjne mogą nadać pomieszczeniu zupełnie nowy, świeższy charakter a komfort użytkowania lokalu zdecydowanie wzrasta. Wysokiej jakości akcesoria dostaniesz między innymi w Okna Kraków - https://www.oknakrakow.pl/.

Kompatybilność akcesoriów z oknami

Decydując się na zakup nie można zapomnieć o sprawdzeniu czy akcesoria będą kompatybilne z oknami. Nie wszystkie dodatki są bowiem uniwersalne. Niektóre wymagają odpowiedniego doboru ze szczególnym uwzględnieniem marki okna. Bardzo istotna jest również jakość wykonania rolet. Ich częsta eksploatacja nie może negatywnie wpływać na ich funkcjonalność i wygląd. Sprawdź – rolety Kraków.

Wyświetleń: 1311

3 komentarze   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (3 głosów oddanych)

  • oknoplast pankonieczko@mailinator.com 2019-08-27 12:13:41

    Wybralismy Partnera Oknoplastu firme OKNA PL. Tak w skrocie panowie do pomiarów przywieźli nowoczesny sprzęt laserowy, markowe wiertarki kolki pianki, po montazu po sobie posprzatali i poinstruowali nas jak korzystac z okien, jakie maja funkcje oraz jak dbac o okna. Dzieki ich fachowosci okna po zamontowaniu mam dokładnie na tym samym poziomie co reszta zabudowy w mieszkaniu.

  • ss sseen@o2.pl 2019-07-24 13:01:48

    Ja polece rolety z Gdańska firmy Pamir - http://pamirrumia.pl/produkty/rolety-zewnetrzne/

  • Odpowiedź adam57@o2.pl 2019-07-24 13:00:05

    Ciekawe informacje, można śmialo sobie rozkminić zasade działania rolet, markiz. 

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.