Przegląd i naprawa dźwignic w Krakowie – na co zwrócić uwagę?


Dźwignice to urządzenia dźwigowo-transportowe wykorzystywane do transportu bliskiego na placach budów oraz w sektorze przemysłowym. Urządzenia te służą do podnoszenia i przenoszenia ładunków w trybie przerywanym. Ze względu na liczne obciążenia, jakim poddawane są dźwignice oraz intensywnej eksploatacji w zróżnicowanych warunkach, wymagają one regularnych czynności konserwacyjnych i serwisowych. Jak wygląda serwis i naprawa dźwignic? Jakie są najczęstsze awarie żurawi oraz w jaki sposób należy szukać odpowiedniej firmy oferującej przegląd, serwis i naprawę dźwignic​?


Serwis i naprawa dźwignic: najczęstsze awarie urządzeń dźwignicowych

 

Do urządzeń dźwignicowych zalicza się szeroką gamę zróżnicowanych urządzeń służących do transportu bliskiego. Są to m.in. żurawie wieżowe i samochodowe, suwnice, wyciągi towarowe, dźwigniki, windy załadowcze, hakowce i bramowce, czy wózki widłowe. Ze względu na dużą różnorodność oraz duże zróżnicowanie pod względem konstrukcyjnym, serwis dźwignic to dość ogólne pojęcie. Stąd też trudno jednoznacznie i precyzyjnie określić wszystkie najpowszechniejsze awarie, jakim podlegają te urządzenia.

Serwisanci zwykle muszą mierzyć się z naprawą dźwignic, która polega na usuwaniu usterek:

  • awarii układów i urządzeń hydraulicznych,
  • uzupełnianiu płynów smarujących i eksploatacyjnych,
  • naprawie lub wymianie konstrukcji stalowych,
  • awarii układów napędowych,
  • zniszczeniu śrub nośnych w dźwignicach z napędem śrubowym,
  • wymianie lin napędowych oraz nośnych,
  • awarii urządzeń sterowych.

To oczywiście ogólne i dość ograniczone spektrum awarii, z jakimi musi mierzyć się serwis dźwignic.


Komu zgłaszać awarię dźwignic?

 

Naprawa dźwignic wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego, a także doświadczenia i odpowiedniej wiedzy od firmy oferującej usługi serwisowe i naprawcze. Awarię warto zgłosić do firmy, która jest w stanie fachowo i sprawnie zająć się usterką. Naturalnie serwisanci muszą mieć niezbędne uprawnienia wydane przez IDT zgodny z kategorią dźwignic.

Warto postawić na firmę, która zapewnia kompleksową ofertę serwisową, a jej zasoby pozwalają na sprawne usunięcie usterki w szerokim spektrum urządzeń dźwigowych.


Regularne przeglądy konserwacyjne dźwignic – profilaktyka jest tańsza i bezpieczniejsza

 

O wiele lepiej zapobiegać niż korzystać z usług naprawy dźwignic. Warto podjąć współpracę z profesjonalną firmą, która oferuje regularne przeglądy konserwacyjne, podczas których możliwe jest wyeliminowanie ryzyka awarii, a także związanych z nimi kosztownych przestojów w pracy dźwignic. Poza tym odpowiednio wczesne wykrycie potencjalnych przyczyn usterek eksploatacyjnych, co pozwoli uniknąć drogich i czasochłonnych napraw urządzeń dźwigowych.

Poszukujesz sprawdzonego przedsiębiorstwa, które wykona dla Twojej firmy przegląd i naprawę dźwignic w Krakowie i elastycznie dopasuje się do Twoich potrzeb? Sprawdź ofertę firmy dźwigowej Urbanek oferującej naprawę, serwis, konserwację, modernizację oraz montaż bogatej gamy urządzeń dźwigowych.

 

Wyświetleń: 1463

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 0/5 (0 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.