Przydomowe oczyszczalnie ścieków - ekonomiczne rozwiązanie


Nie każde gospodarstwo domowe ma możliwość podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Z tego względu właściciele domów musieli zmagać się z problemem ścieków. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem były szamba, które wymagały częstego opróżniania zbiornika. Dlatego ostatnimi laty coraz większą popularność zyskują przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Jak działa domowa oczyszczalnia ścieków?

Działanie domowej oczyszczalni ścieków opiera się najczęściej na dwuetapowym oczyszczaniu ścieków. W pierwszym etapie następuje oczyszczanie mechaniczno-biologiczne. Proces ten zachodzi z udziałem bakterii beztlenowych w osadniku gnilnym. Większe cząsteczki opadają na dno i tworzą osad, w którym powstaje proces fermentacji. W efekcie dochodzi do rozkładu zanieczyszczeń na substancje rozpuszczalne, nierozpuszczalne oraz mineralne. Lżejsze cząsteczki unoszą się na powierzchni cieczy, która poddawana jest dalszemu procesowi oczyszczania biologicznego. W ten sposób dochodzi do odzyskania wody, którą można odprowadzić do gruntu, stawu, rowu melioracyjnego, itd. Domowe oczyszczalnie ścieków są łatwe w obsłudze, ponieważ wystarczy tylko dostarczać do kanalizacji odpowiednie bakterie oraz co pewien czas wywozić nagromadzony osad.

Zalety domowej oczyszczalni ścieków

Domowa oczyszczalnia ścieków to inwestycja, która może zwrócić się już po roku używania. Natomiast kolejne lata przynoszą oszczędność na wywozie nieczystości z szamba. Do pozostałych zalet, które cenią użytkownicy należą:

Trwałość - przydomowe oczyszczalnie ścieków są wykonane z trwałych materiałów, odpornych na działanie szkodliwych czynników. Dzięki temu inwestycja przynosi korzyści przez wiele lat.

Uniwersalność - domowe oczyszczalnie ścieków można zamontować w każdym miejscu, bez względu na warunki terenowe. Nie ma potrzeby izolacji zbiornika, ponieważ jest szczelny i trwały. Dzięki temu oczyszczalnia może pracować w każdych warunkach.

Ekologiczne rozwiązanie - obecnie popularnym tematem jest ekologia. Dlatego domowa oczyszczalnia to rozwiązanie, dzięki któremu ścieki zostają oczyszczone, co pozwala na odzyskanie czystej wody. Można ją wykorzystać do celów podlewania trawnika, ogródka, itd. Natomiast osad może służyć jako naturalny nawóz, ponieważ substancje toksyczne zostają zutylizowane podczas procesu oczyszczania.

Wygoda użytkowania - w przeciwieństwie do szamba, domowa oczyszczalnia nie wymaga częstego wywozu ścieków, co przekłada się na wygodę i oszczędności.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to popularne rozwiązanie dla osób, które cenią wygodę i oszczędność pieniędzy. Trwałość materiałów, z których są zbudowane zapewnia prawidłową pracę w każdych warunkach atmosferycznych. Minimalny okres gwarancji wynosi 2 lata, jednak klienci rzadko z niej korzystają.

Frukko - przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Wyświetleń: 644

1 komentarz   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

  • badania gruntu biuro@geolog.malopolska.pl 2020-04-20 17:29:28

    Oczyszczalnie przydomowe są bardzo ekonomicznym i ekologicznym rozwiazaniem. Pod warunkiem, że przepuszczalność gruntu w podłożu w projektowanej lokalizacji oczyszczalni jest wystarczajaco dobra i nie ma płytko poziomu wód gruntowych. Sprawdza to geolog wykonujac badania gruntu i opinie pn. "USTALENIE WARUNKÓW GEOLOGICZNYCH I HYDROGEOLOGICZNYCH " po wiecej informacji zapraszamy na www.geolog.malopolska.pl firma geologiczna Avageo Wieliczka

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.