Różne rodzaje styropianu na różne potrzeby


Styropian odgrywa wyjątkową rolę nie tylko w branży budowlanej, chociaż z uwagi na swoje wyjątkowe parametry termoizolacyjne trudno wyobrazić sobie wykańczanie konstrukcji elewacji budynku czy organizowanie termomodernizacji starszych budowli, bez sięgnięcia po jakościowy styropian. Często jednak doceniane są również jego walory chociażby amortyzujące i styropian jest bardzo chętnie wykorzystywany do wyściełania różnego rodzaju pudełek, paczek i przesyłek, których zawartość powinna być dodatkowo zabezpieczona przed stłuczeniem.


Zastosowanie styropianu na co dzień

Doskonałym przykładem mogą być specjalnie dopasowywane odlewy styropianowe, które pozwalają np. usztywnić i oddzielić od siebie w bezpieczny sposób szklane elementy (szklanki, kieliszki, wazony), umożliwiając ich bezpieczny transport nawet w trudniejszych warunkach. Dzięki temu, że współcześni producenci udostępniają styropian w najróżniejszych kształtach i wymiarach, możliwe jest dopasowanie konkretnej płyty czy wkładu styropianowego do swoich potrzeb - więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie styropmin.pl. Ma to kolosalne znaczenie przede wszystkim dla firm zajmujących się handlem wysyłkowym, gdzie odpowiednie zabezpieczenie towaru na czas przewożenia ma kolosalne znaczenie dla finansów i prowadzonej działalności.

W przypadku gdyby zamówiony towar uległ uszkodzeniu na etapie pakowania czy transportu, klient nie jest zobowiązany do jego przyjęcia, a koszty całego procesu logistycznego musi wziąć wtedy na siebie przedsiębiorca. Współpracując ściśle z firmami produkującymi styropian na zamówienie, możliwe jest nie tylko uzyskanie korzystniejszych cen czy lepszych warunków realizacji zamówienia w czasie. Istotne jest również to, że na indywidualne życzenie możliwe jest przygotowanie i zaprojektowanie absolutnie każdego rodzaju styropianowego wkładu czy osłony.


Zastosowanie styropianu w budownictwie

Wciąż najważniejszym miejscem, w którym wykorzystywany jest styropian, jest oczywiście plac budowy. Bez względu na to, czy wznoszona jest bardzo duża konstrukcja komercyjna i użytkowa, czy też budowany jest na prywatne zamówienie dom jednorodzinny – styropian pojawia się zawsze wtedy, gdy konieczne jest chociażby uszczelnienie instalacji i docieplenie całej konstrukcji. Straty ciepła spowodowane wychładzaniem ścian, to jeden z podstawowych czynników, który skutecznie wyeliminować można z zastosowaniem styropianu.

Inne bardzo ważne korzyści, jakie niesie ze sobą zastosowanie styropianu w uszczelnianiu stropów czy ścian działowych i nośnych, to osuszenie – a dokładnie, niedopuszczanie wilgoci do wnętrza ścian. W efekcie udaje się więc zapobiegać nie tylko wychładzaniu wnętrza domu, ale również zapobiega się w ten sposób powstawaniu zacieków na ścianach czy wykwitów grzybów i pleśni z powodu wilgoci zgromadzonej w ścianach. Styropianowe płyty mają także wysoki poziom izolacji akustycznej, więc przy okazji wygłuszają hałasy dobiegające z zewnątrz.

 

Wyświetleń: 1341

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.