Ściernice listkowe - poznaj ich szerokie zastosowanie


Ściernice listkowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, ale pomimo tego wiele osób nie wie do czego one służą. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą poznać ich szerokie zastosowanie.

Jakie zastosowanie ma ściernica listkowa?

Oryginalne ściernice listkowe wykorzystywane są na szeroką skalę przede wszystkim do usuwania rdzy i starej farby. Ściernice o odpowiedniej granulacji, można wykorzystać również do ukosowania i odgradowywania krawędzi. Ich olbrzymią zaletą jest przede wszystkim to, że umożliwiają one jednoczesne zdzieranie i wygładzanie (szlifowanie) szwów spawalniczych, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo cennego czasu. Ściernica listkowa może posiadać różną gradację, dzięki czemu doskonale nadaje się do pracy nie tylko ze stalą zwykłą, ale również ze stalą nierdzewną. Materiał ten bez żadnego większego problemu poradzi sobie nie tylko z dość twardymi materiałami, ale również z miękkimi materiałami takimi jak np.: plastik, drewno i aluminium.

Szeroki i różnorodny wybór ściernic listkowych

W profesjonalnych sklepach internetowych, np. https://www.sciernicelistkowe.pl/, można znaleźć bardzo szeroki wybór ściernic listkowych, dlatego też wybranie najlepszych materiałów ściernych nie jest prostym zadaniem. Największym zainteresowaniem cieszą się ściernice listkowe wykonane z płótna, agawy i włókniny. Na półkach sklepowych można znaleźć także nowoczesne ściernice lamelkowe (ceramiczne, cyrkonowe, filcowe, włókninowe i korundowe). Poszczególne modele różnią się nie tylko granulacją, ale również przeznaczeniem, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z największymi zaletami i wadami poszczególnych rozwiązań. Osoby, które nie czują się na siłach, aby wybrać samodzielnie odpowiednie ściernice, powinny skorzystać z fachowego doradztwa.

Ściernica listkowa nasadzana - do czego służy?

Oryginalna ściernica listkowa nasadzana jest w chwili obecnej najlepszym rozwiązaniem dla tych osób, których głównym zadaniem jest opracowanie wysokiej jakości elementów o dość złożonych kształtach. Ściernice nasadzane wybierane są przede wszystkim do prac wykończeniowych albo do kompleksowej obróbki gładkościowej. W dużej mierze to właśnie dzięki ściernicy listkowej nasadzanej, można idealnie przygotować powierzchnie do dalszych prac. Warto wspomnieć również i o tym, że ściernica listkowa nasadzana jest bardzo często profilowana, dzięki czemu można ją idealnie dopasować do kształtu danego przedmiotu albo danej powierzchni. Korzystając z tego rodzaju ściernic listkowych, warto zwrócić szczególną uwagę na dobór prędkości obrotowej narzędzia. Przy odpowiedniej prędkości poszczególne listki tarczy, mogą ułożyć się promieniście wokół rdzenia. Takie ułożenie zapewnia lepszą wydajność podczas szlifowania.

Wyświetleń: 498

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (3 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.