Śruby DIN 933 - budowa i zastosowanie


Śruby DIN 933 - budowa i zastosowanieŚruby należą do jednych z najczęściej wykorzystywanych na świecie elementów łącznikowych. O ich prawidłowym wyborze powinien decydować cel instalacji, wielkość oraz takie elementy jak średnica, długość, zastosowany gwint oraz klasa wytrzymałości.

 

Śruba DIN 933 – co to oznacza?

 

Przy charakterystyce różnych przedmiotów, w tym śrub, w opisie często podawane są normy, według jakich zostały wykonane lub jaką mają z nimi zgodność. W przypadku śrub norma określa rodzaj łba i najczęściej podawana jest w międzynarodowej formie DIN jako łatwiejszej do zapamiętania. DIN 933 oznacza śruby z łbem sześciokątnym z pełnym gwintem. Kolejnym elementem opisu śruby jest jej grubość oznaczana symbolem M i cyframi opisującymi średnicę i długość. Na przykład oznaczenie DIN 933 M20x100 oznacza śrubę o grubości 20 mm i długości 100 mm. Gwint jest z reguły metryczny.

 

Kolejnym, istotnym parametrem opisu śrub jest klasa wytrzymałości (własności). Najczęściej spotyka się modele w klasach: 5.8 i 8.8. Śruby o oznaczeniu powyżej 10, jako twardsze, są wykorzystywane w zastosowaniach specjalnych. Oznaczenie twardości śruby znajduje się na jej łbie, dzięki czemu łatwo jest sprawdzić towar przed zakupem.

 

Szeroki wybór śrub DIN 933 dostępny jest w firmie stalmut.pl, oferującej modele w różnych klasach twardości, wykonane z takich materiałów jak stal węglowa, stal nierdzewna A2 (INOX), stal kwasoodporna A4, stal kwasoodporna A4-80, mosiądz, poliamid. Oferowane śruby są surowe lub pokrywane różnymi powłokami, typu ocynk galwaniczny, ocynk galwaniczny żółty, ocynk ogniowy, ocynk płatkowy (dacromet, geomet). Dostępne są także modele niklowane lub czernione (oksydowane).

 

 

Zastosowanie śrub DIN 933

 

Śruby te są powszechnie wykorzystywane do konstrukcyjnych połączeń zakładkowych równego rodzaju blach, elementów stalowych lub drewnianych. Poza mechaniką pojazdową wykorzystywane są w przemyśle, montowniach, budownictwie wysokim (wieżowce) lub drogowym przy konstrukcjach metalowych, takich jak mosty czy wiadukty.

 

Szeroki wybór śrub oferowanych przez stalmut.pl powoduje, że każdy klient znajdzie dla siebie potrzebny mu rodzaj łączenia.

 

 

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

 

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ

Wyświetleń: 310

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (2 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.