Szklana ścianka prysznicowa


Szklana ścianka prysznicowaSzklane tafle w aranżacji wnętrz zdobywają coraz większą popularność. Czym przeźroczyste ściany podbijają tyle serc? Elegancja w dobrej cenie, łatwość w utrzymaniu czystości no i technologia obróbki szkła, która zwiększyła jego wytrzymałość.


Szklaną ścianą możemy odgrodzić prysznic Walk In czy klasyczny z brodzikiem. To nie tylko estetyczne zapewnienie intymności ale też ochrona przed chłodem i element wystroju wnętrza.

 

Prysznic Walk In

Nowoczesna kabina prysznicowa, zbudowana z tafli szklanych, otwarta (bez drzwi) idealnie dopełnia się z wystrojem łazienki. Wykonana jest z profilowanych ścian, dzięki czemu woda nie rozprzestrzenia się na boki tylko spływa na wypoziomowaną posadzkę, w której jest zamontowany odpływ. Ogromną zaletą jest swoboda jaką dostajemy w jej użytkowaniu i przestronność. To dobre rozwiązanie dla osób, które mają trudności z wejściem do brodzika. Taki styl konstrukcji prysznica to nie tylko estetyka. Otrzymujemy jeszcze nietypowy design i nowoczesną koncepcję, do tego jest łatwa w utrzymaniu czystości.

 

Prysznic z kabiną pełną

Brodzik może być wykonany z płytek, gotowy czy wpuszczony w podłogę. W każdym wariancie  z powodzeniem sprawdzi się szklana ścianka prysznicowa. Bez obaw o stłuczenie. Obecnie mamy szkło, które jest wysoko odporne na działanie mechaniczne, po rozbiciu natomiast rozpada się na drobne elementy bez ostrych krawędzi. Pełna kabina prysznicowa posiada tą zaletę, że lepiej zatrzymuje ciepło. Do tego dochodzi estetyka wyglądu kabiny oraz możliwość wyboru motywów na szkle, dzięki czemu można jej nadać indywidualny charakter. Drzwi, w zależności od potrzeb i upodobań, mogą być uchylne albo przesuwne.

 

Uniwersalność szkła

Dopasować można szklaną kabinę do małej i do dużej łazienki, jak do tego dodamy łatwość w utrzymaniu czystości oraz wytrzymałość wychodzi nam ideał. Do wykonywania szklanych ścianek prysznicowych używane jest bezpieczne szkło hartowane z powłoką, która zmniejsza osadzanie się kamienia czy osadu z piany. Prostota jest obecnie w modzie ale szkło jest na tyle wdzięcznym materiałem, że możemy je dowolnie modyfikować, dodając matowe wzory czy grafiki. To zapewnia nam, że można wkomponować szklane ścianki w prawie każde wnętrze jakie tylko przyjdzie nam zagospodarować.

 

Źródła:


Wyświetleń: 795

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.