Wynajem ładowarki teleskopowej? Teraz zrobisz to łatwiej i szybciej!


Wynajem ładowarki teleskopowej? Teraz zrobisz to łatwiej i szybciej!Współcześnie, gdy jak największą rolę w funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa budowlanego odgrywa uzyskanie jak najwyższego przychodu przy jak najniższych kosztach jego uzyskania, doskonałym sposobem na oszczędność jest wynajem sprzętu oraz urządzeń. Codzienną pracę na budowie ułatwia znacznie wynajem ładowarki teleskopowej. Gdzie wynająć taki sprzęt? Do czego przydają się ładowarki teleskopowe? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

 

 

W dobie ogromnego popytu na zakup różnorodnego sprzętu budowlanego ułatwiającego pracę, coraz większą popularność zyskują także urządzenia transportu bliskiego, wśród których możemy wymienić m.in. 
- dźwigi;
- ruchome podesty;
- suwnice;
- wciągarki;
- żurawie;
- czy wózki jezdniowe podnośnikowe (w tym zarówno wózki widłowe spalinowe - dostępne tu, jak i ładowarki teleskopowe). 
Dzięki swojej wielofunkcyjności oraz licznemu osprzętowi dostępnemu na rynku, pojazdy transportu bliskiego, a w szczególności ładowarki, są często i chętnie wykorzystywane w pracach budowlanych.

 

Ładowarki teleskopowe - charakterystyka

Ładowarki teleskopowe, ze względu na swoje gabaryty, zastosowanie znajdują wyłącznie w transporcie zewnętrznym, przede wszystkim na budowach średniej wielkości. Charakteryzują się znacznie większymi niż wózki widłowe wielkościami i osiągami. Dzięki dużej wysokości podnoszenia - nawet do 25 metrów, sprawdzają się one idealnie w pracach na wysokościach. 
Wielofunkcyjne ładowarki teleskopowe, dzięki dużej dostępności na rynku kompatybilnego osprzętu, z łatwością mogą przekształcać się np. w: podnośniki teleskopowe, żurawie czy choćby unoszące pracowników - kosze podnośnikowe. 
Dodatkową cechą niektórych modeli ładowarek teleskopowych obrotowych (np. tych dostępnych tutaj) jest, zwiększające bezpieczeństwo, automatyczne wykrywanie każdego przeciążenia. 
Zastanawiasz się, czy ładowarka sprawni się także w Twoim biznesie? Zanim podejmiesz decyzję o zakupie bądź też wybierzesz wynajem ładowarki teleskopowej, sprawdź, do jakich prac nadaje się najlepiej!

 

Ładowarki teleskopowe - zastosowanie

Jak zaznaczono już na wstępie, ładowarki teleskopowe, ze względu na dużą maksymalną wysokość podnoszenia i stosunkowo spory udźwig, wykorzystywane są przede wszystkim w pracach budowlanych. 
Dzięki charakterystycznej konstrukcji, ładowarki umożliwiają zarówno bezpieczne i stabilne podnoszenie osób, jak i przemieszczanie boczne różnego typu i wielkości ładunków.

 

 

Wynajem ładowarki teleskopowej? Teraz zrobisz to łatwiej i szybciej!

 

 

Gdzie sprawdzają się ładowarki teleskopowe?

Zakres prac budowlanych, w których wykorzystuje się ładowarki teleskopowe, bywa naprawdę szeroki. Dlatego warto wymienić chociaż część z nich:
- dekarstwo;
- konstrukcje;
- prace porządkowe przy wyburzeniach i rozbiórkach;
- elewacje;
- renowacja budynków i zabytków architektonicznych;
- infrastruktura drogowa.
Jednak ładowarki teleskopowe wykorzystuje się nie tylko na budowach, ale także np. w przemyśle:
- w kopalniach i kamieniołomach;
- przy obsłudze linii kolejowych;
- w tartakach i przemyśle drzewnym;
- w logistyce wojskowej;
- w portach przemysłowych; 
- w portach lotniczych;
- a nawet przy organizacji masowych imprez, montowaniu sceny, oświetlenia itd.
Możliwości wykorzystania ładowarek są właściwie nieograniczone. A dzięki opcji wynajmu ładowarek teleskopowych stały się one jeszcze łatwiej dostępne.


Ładowarki teleskopowe - uprawnienia

Obsługa ładowarek teleskopowych wymaga od operatora uzyskania specjalnych uprawnień UDT kategorii IWJO. Kwalifikacje tego typu można uzyskać tylko i wyłącznie odbywając kurs w jednym z popularnych i łatwo dostępnych ośrodków szkoleniowych a następnie zdając państwowy egzamin przed państwową komisją. 
Kategoria IWJO zezwala operatorom na obsługę wszystkich wózków jezdniowych (od widlaków elektrycznych takich jak tutaj) po wózki podnośnikowe specjalizowane (ze zmiennym wysięgnikiem oraz operatorem unoszonym wraz z ładunkiem). W tym oczywiście - ładowarek.

 

Wynajem ładowarki teleskopowej? Teraz zrobisz to łatwiej i szybciej!

 

Należy pamiętać, iż tylko i wyłącznie uzyskanie stosownych uprawnień pozwala na wykonywanie czynności operacyjnych przy pomocy wózków widłowych oraz urządzeń transportu bliskiego odpowiednich kategorii. Brak takich zezwoleń oraz znajomości podstawowych zasad obsługi oraz bezpieczeństwa stanowi zawsze realne zagrożenie dla zdrowia i życia, stanowi także podstawę do nałożenie kary grzywnej przez inspektorów UDT.


Ładowarki teleskopowe - wynajem

Zakup ładowarki może stanowić spore obciążenie dla budżetu firmy. Dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcieliby uniknąć dodatkowych kosztów lub potrzebują tego typu sprzętu tylko sporadycznie, idealnych rozwiązaniem jest opcja wynajmu ładowarek teleskopowych
Obecnie wielu dealerów znanych marek wózków widłowych (choćby takich jak Toyota-WidłoweManitouCesab itp.) oferuje swoim klientom opcję wynajmu sprzętu na dogodnych warunkach. Zwykle jest to:

  • wynajem krótkotrwały (do 3 miesięcy);
  • wynajem długotrwały;
  • outsourcing.

Decydując się na wynajem ładowarek teleskopowych warto dobrze zapoznać się z ofertami usług, gdyż wiele z nich zawiera atrakcyjne i ciekawe warunki.


Na co warto zwrócić uwagę szukając sprzętu do wynajęcia?

Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem wózków czy ładowarek, warto porównać oferty różnych dealerów oraz skoncentrować się na najbardziej korzystnych dla własnego biznesu propozycjach i rozwiązaniach. Szczególną uwagę warto zwrócić na to czy:

- istnieje możliwość wynajmu sezonowego;
- koszty wynajmu/najmu mogą zostać wliczone w koszty uzyskania przychodu;
- wynajem obejmuje także obsługę serwisową;
- istnieje możliwość późniejszego zakupu wynajmowanego sprzętu.
Wiele popularnych firm stosuje też znaczne ułatwienie dla klientów w postaci możliwości wynajmu maszyny wraz z operatorem. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w przypadku jenorazowych prac oraz gdy żaden z pracowników przedsiębiorstwa nie posiada uprawnień, które zezwalałyby mu na obsługę tego typu sprzętu.


Używane ładowarki teleskopowe

 

Wynajem ładowarki teleskopowej? Teraz zrobisz to łatwiej i szybciej!

 

Alternatywą do wynajmu ładowarek teleskopowych może być zakup sprzętu używanego. Szczególnie w przypadku, gdy myśli się o rozwoju przedsiębiorstwa i zwiększeniu liczby prac wykonywanych przy pomocy tych urządzeń. 
Ceny używanych ładowarek teleskopowych są zróżnicowane i w dużej mierze zależą nie tylko od marki sprzętu, jego roku produkcji, co przepracowanych motogodzin oraz osprzętu, stanowiącego dodatkowe wyposażenie wózka. 
Jednak przygotowując się na zakup używanej ładowarki teleskopowej należy liczyć się z wydatkiem rzędu od ok 100 000 do nawet 300 000 złotych, w zależności od parametrów wspomnianych powyżej.


Podsumowanie

 

Wynajem ładowarki teleskopowej? Teraz zrobisz to łatwiej i szybciej!

 

Ładowarki teleskopowe stanowią znaczne ułatwienie wszystkich wykonywanych na dużych wysokościach prac. Jako iż, jest to sprzęt specjalistyczny, ich obsługa bezwzględnie wymaga uzyskania odpowiednich uprawnień. 
Obecnie, wielu dealerów wózków widłowych oferuje możliwość wynajmu ładowarek, co stanowi wygodne i tanie rozwiązanie, dla każdego przedsiębiorstwa, które nie posiada tego typu sprzętu. Decydując się na wynajem ładowarek teleskopowych dokładnie sprawdź warunki umowy i znajdź ofertę, która najlepiej spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

 

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

 

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ

 

Wyświetleń: 2413

1 komentarz   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (4 głosów oddanych)

  • Wynajem sprzętu budowlanego pan-adam67@o2.pl 2019-08-05 09:18:46

    We Wrocławiu wynajmiecie sprzęt budowlany w tym koparki i minikoparki - oraz nawet wózki widłowe. https://altri.pl/wynajem

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.