Zabudowa balkonu - doskonała alternatywa dla małych mieszkań!


W miastach, szczególnie w starym budownictwie wiele jest małym mieszkań. Kawalerki lub niewielkie metrażowo mieszkania dwupokojowe często wyposażone są w balkon. Zwykle jest to jednak część, z której korzysta się jedynie w okresach letnich. W Polsce panuje zmienny klimat, w związku z czym sezon jesieni czy zimy, a nawet wczesnej wiosny nie sprzyja spędzaniu czasu wolnego na balkonach. Stają się one miejscem, którego przestrzeń nie jest w pełni wykorzystywana. Alternatywą dla takich mieszkań jest zabudowa balkonu, która jest ofertą skierowaną do wszystkich mieszkańców z balkonami lub tarasami. Czym jest zabudowa balkonu i jakie są jej zalety?

 

Zabudowa balkonu powiększy Twoje mieszkanie!

Zabudowy balkonów są bardzo popularne w wielu krajach zachodnich. W Polsce moda na zabudowane balkony czy tarasy również zagościła. Wzrost zainteresowania tą usługą sprawia, że coraz częściej możemy spotkać bloki z przeszklonymi szybami, które bez dwóch zdań prezentują się dość ekskluzywnie.

Tego typu rozwiązanie dodaje uroku elewacji i nadaje zupełnie inny wygląd wnętrzu. Balkony z zabudową mogą służyć przez cały rok, bez względu na pogodę. Bardzo często stają się pewnego rodzaju przedłużeniem salonu, co również wpływa na aranżację wnętrza i przede wszystkim powiększa zarówno optycznie, jak i fizycznie metraż mieszkania.

Mieszkania z zabudową balkonową zyskują na wartości!

Kolejnym atutem wyboru takiego rozwiązania jest wzrost wartości mieszkania, w którym wykonana została zabudowa balkonu wykonana przez Skarbiec. Podobnie jest z domem jednorodzinnym, gdzie taras czy balkon został zabudowany. Jeśli chodzi o domy jednorodzinne, znacznie częściej zdarza się wykonanie zabudowy tarasu, które pozwala na stworzenie pięknych, zimowych tarasów. To rozwiązanie pozwalające na cieszenie się urokiem zimy i możliwość spędzania czasu w sposób bardzo klimatyczny.

Z badań wynika, że mieszkania, w których wykonano zabudowę balkonu, są droższe, niż te, w których dostępne są tradycyjne balkony lub tarasy. Wpływ na cenę ma fakt, że balkon zabudowany jest znacznie bezpieczniejszy. Doskonale chroni nasze mienie przed kradzieżą. W przypadku rodzin z dziećmi takie rozwiązanie również wpływa na poprawę bezpieczeństwa w trakcie zabaw na tarasie. Ponadto rozwiązanie to poprawia estetykę wnętrza, jak i wpływa na estetykę elewacji. Dlatego też coraz częściej w nowym budownictwie spotykana jest zabudowa balkonu.

Zabudowa balkonu na starym budownictwie?

Wbrew pozorom, zabudowa balkonu może zostać wykonana również na starym budownictwie. Bez względu na to, jakim balkonem dysponujesz, możesz wykonać profesjonalną jego zabudowę. Do wyboru jest kilka opcji, a rodzaj zabudowy warto skonsultować z firmą wykonującą usługę. Indywidualne dobranie systemu pozwoli cieszyć się pięknem i funkcjonalnością zabudowy, co przełoży się na zadowolenie. Dlatego też warto stawiać na doświadczoną firmę, która wykona profesjonalną zabudowę. Ma to wpływ na gwarancję jakości, solidności i oczywiście bezpieczeństwa.

Zabudowa balkonu to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, gdyż inwestycja ta przekłada się również na oszczędności w ogrzewaniu zimą pomieszczenia, w którym balkon się znajduje.

Wyświetleń: 715

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (3 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.