Zdaniem eksperta. Rodzaje bram garażowych


Zdaniem eksperta. Rodzaje bram garażowychPrzemysł razem z siecią handlową zapewniają stałą ofertę bram garażowych. Konstrukcje bram do garażu lub warsztatu różnią się budową i użytymi materiałami. W katalogach producentów można znaleźć kilka rodzajów bram dostosowanych do rozwiązań architektonicznych i aranżacji przestrzeni na zewnątrz obiektu.
Przekazujemy państwu kompendium wiedzy, zawierające podstawowe informacje na temat rodzajów bram garażowych.

 

1. Bramy uchylne
Są najpopularniejszym rodzajem bramy. Nie należy go stosować jednak na niewielkiej przestrzeni podjazdu. Połać zamknięcia tworzy jedną całość, dlatego do otwarcia bramy potrzeba sporo miejsca tuż przed garażem. Dolna krawędź skrzydła bramy wysuwa się bowiem znacznie poza obrys budynku.

2. Bramy roletowe
Ich konstrukcja umożliwia zwijanie skrzydła bramy, tak jak to się robi w przypadku rolet okiennych. Wąskie segmenty profilowane do krzywizny walca pozwalają zmieścić się w niewielkiej przestrzeni ponad nadprożem. Jest to optymalne rozwiązanie pod względem wykorzystania przestrzeni. Polecane do wnętrz, gdzie każdy centymetr sześcienny pomieszczenia wart jest swej ceny w złocie. Produkowane często dla zaspokojenia potrzeb wynikających z tworzenia dużych obiektów produkcyjnych, jako bramy segmentowe przemysłowe.

3. Bramy segmentowe
Wytwarzane są w dwóch wersjach. Jako boczne i górne. W zależności od rozwiązania połać skrzydła przesuwa się ponad otworem wejściowym lub w pomieszczeniach, gdzie ściana jest położona blisko jednej z krawędzi ościeża, posuwa się wzdłuż prowadnic umieszczonych wzdłuż przegrody budowlanej. Bramy garażowe segmentowe stosuje się na krótkich podjazdach lub garażach wychodzących bezpośrednio na ulicę.
Tego rodzaju konstrukcje są wykonywane także jako brama segmentowa z drzwiami.

4. Bramy rozwierane
Są najstarszym rozwiązaniem wypróbowanym przez setki lat w różnych typach budowli. Niestety potrzebują najwięcej miejsca do otwarcia. Dlatego często stosuje się podział każdego ze skrzydeł na dodatkowe sekcje. Raz dla zmniejszenia zasięgu otwieranej bramy. Dwa, dla skrócenia dźwigni i zmniejszenia siły działającej na zawiasy.

 

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

 

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ

Wyświetleń: 822

1 komentarz   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (4 głosów oddanych)

  • Famix grzegori@mailinator.com 2018-06-13 13:19:49

    Jestem zadowolony z bramy, którą montowała mi firma  www.famix.pl  napęd działa bez zarzutów, a to właśnie co do niego miałem największe obawy. 

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.