Domek przy domu, czyli korzyści z posiadania domku ogrodowego


Posiadanie przydomowego ogrodu niesie ze sobą wiele korzyści. W otoczeniu zieleni można wypocząć, miło spędzić czas z rodziną, czy znajomymi, cieszyć się widokiem wyhodowanych samodzielnie kwiatów i smakiem zdrowych, świeżych warzyw. W efektywnym wykorzystaniu kawałka własnego terenu pomóc może domek ogrodowy.


Szybko, łatwo i bez pozwolenia

 

Drewniany domek o wybranych parametrach można zamówić nie wychodząc z domu – poprzez stronę internetowa producenta. Sami wybieramy jego wielkość, kształt, rodzaj drewna z jakiego będzie wykonany, pokrycie dachowe, podłogę, kolor. Jeśli w ofercie domków gotowych nie znajdziemy interesującego nas modelu, istnieje możliwość zamówienia w pełni spersonalizowanego domku drewnianego według własnego projektu. Domki są lekkie i proste w montażu. Po wcześniejszym przygotowaniu terenu według zaleceń producenta możemy go złożyć z pomocą drugiej osoby nawet w ciągu jednego dnia. Jednak jeśli nie mamy na to czasu lub ochoty, razem z transportem zamówić możemy montaż domku przez wyspecjalizowaną ekipę. Kolejną zaletą domków ogrodowych jest to, że nie potrzeba na nie pozwolenia. Domek do 35m2 możemy postawić bez załatwiania czasochłonnych formalności w urzędzie, a jedynie na zgłoszenie robót budowlanych.


Zamiast budynku gospodarczego

 

Domki ogrodowe sprawdzają się świetnie zarówno w bardzo dużych, jak i niewielkich ogrodach. Są dobrą alternatywą dla tych, którzy nie posiadają garażu lub innego budynku gospodarczego. Wyonany z dbałością o każdy szczegół domek z naturalnego materiału, dobrze wkomponuje się w otoczenie i będzie wyglądał w ogrodzie bardzo estetycznie. W domkach odpowiednio odizolowanych od podłoża nie ma wilgoci, więc można przechowywać w nich narzędzia, sprzęty, czy na przykład rowery. Domek ogrodowy będzie też doskonałym miejscem do majsterkowania i dokonywania drobnych napraw. Nie musimy dzięki temu bałaganić w domu, pracujemy w ciszy i spokoju, osłonięci od wiatru, czy deszczu, mając w dodatku wszelkie narzędzia i niezbędne materiały na wyciągnięcie ręki. W domku ogrodowym możemy też przechowywać w czasie zimy rośliny ozdobne, które wymagają wysadzenia lub zebrane w ogrodzie warzywa i owoce. W domku z drewna będą miały zapewnioną odpowiednią wentylację i dostęp światła (rośliny zielone) oraz nie zniszczy ich mróz.


Zabawa i wypoczynek w ogrodzie

 

Drewniane domki ogrodowe oprócz pełnienia funkcji czysto praktycznych sprawdzą się też w innych aspektach. Postawione wśród zieleni mogą stać się ulubionym miejscem zabaw dla dzieci. Drewniany domek to idealne miejsce na wymarzoną „bazą” dziecka, w której będzie mogło bawić się z dala od telewizora i komputera ciesząc się jednocześnie świeżym powietrzem. W drewnianym domku możemy zaaranżować także przytulny kącik do wypoczynku lub do pracy. Jeśli chcemy pobyć sami, odpocząć i odizolować się na chwilę od reszty rodziny możemy udać się do otoczonego zielenią domku i w spokoju poczytać książkę, pobawić się z psem, czy popracować w ciszy i skupieniu. Domek ogrodowy może też okazać się dobrym zapleczem dla przyjęcia grillowego. Możemy zgromadzić w nim wszystkie niezbędne materiały i zapasy, co wyeliminuje konieczność chodzenia po nie do domu, czasem z odległego końca ogrodu. Jeśli jest oddalony od domu możemy w urządzić w nim nawet całonocne spotkanie towarzyskie i nie będziemy przeszkadzać innym domownikom.

Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Stimeo – Domki z drewna – produkcja i dystrybucja małej architektury działkowej i ogrodowej.

 

 

 

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

Kominy Izostatyczne – kosmiczna technologia produkcji

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ !!

Wyświetleń: 32181

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (2 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.