Komentarze do artykułu

Panele słoneczne – jak dbać o ich wydajność


 • Panele fotowoltaiczne z darmowym projektem biuro@fotowoltaikaborton.pl 2021-01-17 14:50:48

  Każda instalacja fotowoltaiczna Częstochowa wykonana przez firmę Fotowoltaika Borton jest bezobsługowa, wykonana z najlepszej jakości paneli fotowoltaicznych i innych składników systemu. Gwarantujemy darmowy projekt, o najwyższym stopniu wydajności, dopasowany do potrzeb danego gospodarstwa domowego.

 • PANELE FOTOWOLTAICZNE panele-fotowoltaiczne@o2.pl 2019-07-24 13:46:19

  Obecnie panele fotowoltaiczne (PV) szeroko produkowane na rynku składają się ze sztywnych przednich i tylnych warstw oraz ogniw słonecznych osadzonych w miękkiej polimerowej warstwie pośredniej. Ciśnienie wiatru i śniegu jest zwykłym obciążeniem, któremu muszą sprostać pracujące panele fotowoltaiczne, i wymaga, aby panele były nieuszkodzone pod wpływem tego ciśnienia, gdy generują elektryczność. Dlatego dokładne i systematyczne badania zachowania gięcia paneli fotowoltaicznych są ważne i konieczne. W tym artykule zastosowano klasyczną teorię laminowania (CLT) uwzględniającą miękką warstwę pośrednią do tworzenia równań rządzących panelem słonecznym. Zmodyfikowano metodę Rayleigha-Rity, aby rozwiązać równania rządzące i obliczyć odkształcenie statyczne panelu PV. W odróżnieniu od wielu wcześniejszych badań, analizując jedynie warunki brzegowe obsługiwane przez cztery krawędzie, w niniejszym artykule przeanalizowano specjalny warunek brzegowy, który składa się z dwóch przeciwległych krawędzi po prostu wspartych, a pozostałych dwóch wolnych. Rozwiązanie w formie zamkniętej wywodzi się i służy do obliczeń numerycznych. Odpowiednie eksperymenty gięcia paneli fotowoltaicznych zostały zakończone. Porównując wyniki numeryczne z wynikami eksperymentu, weryfikowana jest dokładność rozwiązań analitycznych. 
  http://okenergy.pl/

 • 3e-heating balunski@mam-sklad.pl 2019-06-14 10:25:10

  Po dyskusji z fachowcami z 3e-heating zgodziłem się że inwestycja w kolektory musi się zwrócić i nie ma innej możliwości. Potem nadmiar energii można odsprzedawać do elektrowni więc instalacja bardzo korzystna.

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.