Czym jest elektrokorund? Czym różni się od zwykłego korundu?

Na rynku mamy kilka rodzajów ścierniw do piaskowania, które różnią się między sobą właściwościami, a przez to charakteryzują szerokim spektrum zastosowania. Są bowiem niczym innym, jak pewnego rodzaju "ziarenkami", które wykorzystuje się do usuwania nierówności na powierzchni.

 

Sam elektrokorund jest syntetycznie wytwarzaną wersją korundu. Ten drugi występuje naturalnie w środowisku, jest ścierniwem ekologicznym, lecz niestety ma mniej kontrolowane parametry i przez to jego funkcje są znacznie ograniczone.

Właściwości i zastosowanie

Elektrokorund służy do obróbki niemalże każdego rodzaju powierzchni. Idealnie nadaje się do usuwania trwałych zanieczyszczeń, np. rdzy. Potrafi wpłynąć na zmianę wyglądu płaszczyzny i stworzyć obszar o określonej strukturze czy chropowatości. Oprócz tego, znajduje zastosowanie w jubilerstwie, gdzie umożliwia matowienie czy grawerowanie w metalu lub w kamieniach szlachetnych. Dodatkowo, pozwala na ujawnienie wszelkich niedociągnięć konstrukcji, np. pęknięć spawalniczych. Jest także tworzywem niezwykle uniwersalnym, wielokrotnego użytku, o wysokiej jakości czyszczenia.

Elektrokorund - rodzaje

  • Brązowy - często z dodatkiem tlenku tytanu, co znacznie zwiększa jego trwałość. Idealnie nadaje się do cięcia i szlifowania metali, drewna i tworzyw sztucznych.
  • Szlachetny - wytwarzany z tlenku aluminium. Stosujemy go do szlifowania twardych stopów metali, drewna, farb, czy też lakierów. Ten typ elektrokorundu ogranicza ilość zanieczyszczeń na obrabianej powierzchni.
  • Chromowy - zawiera dodatek chromu. Idealny do ścierania stali wysokostopowych.
  • Cyrkonowy - odporny na wykruszanie się. Posiada właściwości samoostrzące. Stosujemy go w obróbce metalu, czy też twardych odmian drewna.

Elektrokorund doskonały do ścierania

Piaskowanie to proces dokładnego czyszczenia powierzchni, najczęściej przygotowywanej do malowania czy też innych etapów konserwacji. Polega na aplikacji "ziaren" pod bardzo dużym ciśnieniem na wyznaczone miejsce. Rodzaj produktu ścierającego powinien być odpowiednio dobrany do gatunku materiału, nad którym pracujemy. Elektrokorund do piaskowania pozwala nam na dotarcie do trudno dostępnych miejsc, takich jak zakrzywienia, załamania, narożniki czy otwory. Cały proces odbywa się na sucho lub przy użyciu wody. Efekt końcowy to dokładnie oczyszczony obszar, równy oraz idealnie przygotowany do dalszych obróbek technologicznych.

Sprawdź więcej na: https://gredo.pl/scierniwa-do-piaskowania/elektrokorund/

 

Powrót

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.