Czym są podajniki ślimakowe?

W rolnictwie standardowo korzysta się z urządzeń takich jak podajniki ślimakowe, zwane także przenośnikami ślimakowymi. Idealnie nadają się one do podawania gotowej paszy oraz do przeładunku ziarna. Dzięki nim można też w gospodarstwie rozładować przyczepy, zasypywać silosy, czy przerzucać pryzm.

 

Jak działają podajniki ślimakowe?

Firma Staltechnika, prezentująca się za pomocą witryny staltechnika.pl oferuje podajniki ślimakowe w wersji standardowej lub wykonane pod indywidualne życzenie klientów. Trzeba tylko dostarczyć dokumentację techniczną w celu zrobienia projektu. Podajniki mogą być korytowe albo z pokrywą. Można je precyzyjnie usadowić na konstrukcji nośnej, czy też na innym podłożu. Można w ten sposób przetransportować materiały grube, drobne, sypkie, drobnoziarniste, takie jak trociny, zboża, cement, węgiel, albo ekogroszek. Dzięki temu przenoszony surowiec może być zarówno mokry jak i suchy.

Za pomocą przenośników ślimakowych można transportować surowce w sposób skośny, pionowy lub poziomy. Poza gospodarstwami, można z nich korzystać w firmach zajmujących się utylizacją przeróżnych materiałów lub firmach budowlanych w których materiały przygotowywane są na bieżąco. Najczęściej zaś wykorzystuje się ten sprzęt w gospodarstwach rolnych  i hodowlach. Wszystkie podajniki zbudowane są na zasadzie ślimaka (wał gdzie nawinięta jest powierzchnia do transportu surowców) z korytarzem wewnątrz. Wał działa na zasadzie obracania się po to, aby transportowany przez nas surowiec przesuwał się w zamierzaną przez nas stronę.

Gdzie zamówić podajniki ślimakowe?

Podajniki ślimakowe wykonywane są z dużą precyzją w firmie Staltechnika. Tam też można je zamówić indywidualnie, i spodziewać się, że potem da się je wykorzystać jeszcze dokładniej, wprost pod potrzeby posiadanego gospodarstwa. Dzięki temu znacznie sprawniej i dokładniej można będzie wykonać wszystkie prace związane z transportowaniem różnych materiałów niezbędnych do codziennych prac. Naprawdę więc warto przejrzeć, jakie konstrukcje do zastosowania w rolnictwie posiada firma Staltechnika.

 

Powrót

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.