Garaż blaszany - co warto wiedzieć zanim go kupimy?

Jeśli chcemy wybudować garaż, a jednocześnie zależy nam na jak najtańszym i jak najprostszym rozwiązaniu - powinniśmy pomyśleć o garażu blaszanym. To właśnie tego rodzaju garaże są bezsprzecznie ostatnio najpopularniejsze, bo sprawdzają się w praktyce. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy postawić garaż w kilka dni, a będziemy mogli go użytkować przez wiele długich lat.

 

Garaż blaszany - co warto wiedzieć

Z pewnością powinniśmy mieć świadomość tego, że niezależnie od tego jakiego rodzaju garaż blaszany wybierzemy - będziemy musieli w jakiś sposób zakotwiczyć go w terenie. Wiąże się to z koniecznością odpowiedniego przygotowania podłoża, na przykład poprzez przygotowanie wylewki lub chodnika lub też wybrukowanie potrzebnej ilości miejsca. Kotwiczenie zagwarantuje nam stabilność konstrukcji nawet podczas mocnego wiatru. 

Jaki garaż blaszany wybrać? 

Wszystkie blaszaki wykonywane są ze stali ocynkowanej, niektóre jednak dodatkowo pokrywane są farbą mającą właściwości antykorozyjne, co sprawia, że blacha    nazywana jest akrylową. Jeśli więc zależy nam na większej estetyce garażu lub chcemy znacząco przedłużyć czas jego żywotności - możemy zdecydować się na taki właśnie rodzaj blachy. 

Jakiej wielkości garaż będzie odpowiedni? 

Aby możliwe było komfortowe użytkowanie garażu najlepiej pomyśleć o takim, który będzie miał około 3 m na 5 m. To idealna opcja do garażowania jednego pojazdu. Jeśli jednak wiemy, że w przyszłości będziemy chcieli zakupić jeszcze jeden pojazd - najlepiej od razu zdecydować się na garaż podwójny. Ten model składa się z połączonych ze sobą garaży pojedynczych. Musimy także zdecydować jaki będzie sposób otwierania garażu. W cenie zazwyczaj dostępna jest brama dwuskrzydłowa z klamką i zamkiem na klucz. Natomiast, jeśli bardziej zadowalałaby brama uchylna - za taką opcję będziemy musieli dopłacić dodatkowo. Często w skrzydle bramy uchylnej wydzielane są także dodatkowe drzwi z klamką, co umożliwia dostanie się do garażu bez konieczności uchylania całego skrzydła, co także stanowi bardzo wygodną opcję.

Źródło: Maritom - Garaże Blaszane


Powrót

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.