Na czym polega frezowanie kominów?

Konieczność renowacji kominów jest całkiem naturalna. Wnętrza kominów są nieustannie narażone na działanie zmiennych temperatur i brudu w postaci osadów smolnych. W efekcie na kominach mogą tworzyć się pęknięcia, a to stanowi zagrożenie dla ich szczelności i w konsekwencji bezpieczeństwa mieszkańców domu.

 

Gdy obserwujemy, że na kominie zaczyna gromadzić się nadmiar sadzy, jest to znak, że najwyższy czas przeprowadzić jego remont - frezowanie komina. Na czym ono polega? Sprawdźmy.

Frezowanie kominów - dlaczego się je przeprowadza?

Frezowanie komina przeprowadza się po to, aby usunąć nadmiar sadzy i spalin osadzonych w przewodzie kominowym. Dzięki pozbyciu się zanieczyszczeń zwiększone zostają przewężenia wewnątrzkanałowe, a także poprawiony zostaje ciąg. Powiększenie średnicy komina umożliwia również montaż wkładu kominowego.

Jak wykonuje się frezowanie?

Frezowanie najlepiej jest wykonywać przy pomocy metody nazywanej diamentową. Uchodzi ona za najskuteczniejszą z dostępnych na rynku, a przy gwarantuje pełne bezpieczeństwo dla konstrukcji komina. A dzieje się tak za sprawą sposobu nawiercenia. Dokonuje się go okręgami, co nie powoduje drgań i nie stanowi zagrożenia dla konstrukcji komina.

Co więcej, frezowanie komina przy pomocy metody diamentowej należy do bardzo precyzyjnych. I już na samym początku pracy możliwe jest dokładne określenie początkowego i końcowego otworu.

Frezowanie komina - nowoczesny sposób oczyszczania przewodu

Dawniej renowacja komina wiązała się z jego wyburzanie lub wycinaniem jednej ze ścian przewodu, aby możliwe było całkowite usunięcie sadzy. Oczywiście cały proces był uciążliwy zarówno dla robotników, jak i samych lokatorów domu. Frezowanie komina stało się odpowiedzią na lukę w technologii, której nie mogli wypełnić kominiarze - nie posiadali oni zwyczajnie odpowiednich narzędzi do oczyszczania przewodu w takim stopniu. Frezowanie umożliwia nie tylko oczyszczenie głównego przewodu, ale również zwężeń tuż przy stropie, co było niemożliwe przy pomocy zwyczajnych akcesoriów.

Frezowanie kominów stanowi metodę kompletną. Dzięki niej możliwe jest wykonywanie prac w przewodach o różnorakim przekroju - kwadratowym, prostokątnym, a nawet okrągłym. Głowica urządzenia frezującego pracuje sprawnie także w przewodach poziomych, jak również tych, które posiadają tzw. przekoszenia. Przy pomocy frezowania możliwe jest rozwiercenie komina o 1/3 jego grubości, co pozwala na jego modernizację, regulację przekroju i kształtu, a także daje możliwość do wprowadzenia wkładów.

 

Powrót

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.