Ocieplanie sufitu podwieszanego - jakie są zalety wykonywania izolacji cieplnej i dźwiękowej?

Ocieplanie sufitu podwieszanego coraz częściej wykonywane jest w prywatnych domach i mieszkaniach. Sufit podwieszany może być wspaniałą ozdobą wielu wnętrz. Zamontowanie go wiąże się z powstaniem u dachu domu pustej przestrzeni. Zwykle wypełnia się ją wełną szklaną, kamienną lub styropianem w celu ocieplenia sufitu podwieszanego. Takie rozwiązanie może pełnić także rolę izolacji dźwiękowej, nawet kiedy poziom hałasu jest bardzo wysoki.

Jak i czym ocieplić sufit podwieszany? Przydatne wskazówki dotyczące wyboru materiału oraz pomocne informacje w procesie montażu izolacji w domu

Jak ocieplić sufit podwieszany i czy można zrobić to samodzielnie? Jaki produkt wybrać? Na te pytania odpowiadają specjaliści z Knauf Insulation. Przejdźmy krok po kroku przez proces wyboru i montażu izolacji pomiędzy stropem a sufitem podwieszanym. W domach wolnostojących sufity podwieszane najczęściej konstruuje się z płyt gipsowo-kartonowych, które mocowane są na metalowym stelażu jednopoziomowym, czyli takim, który jest przykręcony bezpośrednio do stropu albo dwupoziomowym, czyli podwieszonym na wieszakach. Można zbudować taką konstrukcję na całej powierzchni sufitu lub na jego części - z takiej opcji korzystamy zazwyczaj wtedy, kiedy chcemy fantazyjnie udekorować wnętrze lub oryginalnie rozmieścić oświetlenie w pomieszczeniu.

W powstałej między stropem a sufitem pustej przestrzeni umieszcza się wełnę szklaną, kamienną lub styropian. Wełna jest dużo bardziej szczelna i trwała niż styropian, lepiej też tłumi dźwięki i nie jest łatwopalna. Wybór materiałów jest szeroki. W ofercie firmy Knauf Instalation dobierzemy najlepszy typ wełny szklanej oraz mineralnej do ocieplenia sufitu podwieszanego. Warto przyjrzeć się tutaj przede wszystkim systemowi Homeseal LDS. Oprócz wełny mineralnej znajdziemy w nim membrany i folie do stosowania wewnątrz i na zewnątrz domu, kołnierze uszczelniające, taśmy i masy uszczelniające przeznaczone do stosowania razem ze wszystkimi elementami systemu w celu wykonania trwałej izolacji wysokiej jakości. Elementy systemu Homeseal zastosowane razem, stanowią efektywny system energooszczędnej izolacji domu, zapewniający maksymalny komfort.

Szczególnie polecanym produktem firmy Knauf Instalation do ocieplania sufitu podwieszanego jest wełna mineralna TP 120A produkowana w technologii ECOSE z wykorzystaniem naturalnego spoiwa dla zrównoważonego rozwoju. Wspomniana wełna wykonana jest z włókien szklanych i jest przeznaczona do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Produkt ten posiada doskonałe właściwości izolacji akustycznej oraz pochłaniania dźwięku. Metr kwadratowy wełny mineralnej TP 120A idealnej do ocieplania sufitu podwieszanego dostaniemy w korzystnej cenie 9,33 zł.

Po wybraniu i zakupieniu materiału, jakiego chcemy użyć do ocieplenia sufitu podwieszanego, można przystąpić do dalszej pracy. Montaż sufitu podwieszanego z użyciem wełny jest dość łatwy, gdyż materiał jest podatny na obróbkę. Panele sufitowe można przycinać nawet zwykłym ostrym nożykiem. Dzięki temu zminimalizujemy stratę materiałów (odpadów powstałych w procesie przycinania) i unikniemy powstawania nieprzyjemnego pyłu. Zaleca się wykonywanie czynności montażowych płyt sufitowych w białych rękawiczkach, aby uniknąć ewentualnych zabrudzeń.

 

Powrót

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.