Stalowe wyroby wysokiej jakości - jak powstają?

Stal jest materiałem powszechnie używanym w przemyśle i spotykanym niemal na każdym kroku w życiu codziennym. Z tego stopu powstają mniejsze produkty jak i duże obiekty, które wykorzystywane są jako przestrzenie magazynowe, produkcyjne czy garaże. Każdy wyrób wytworzony ze stali musi charakteryzować się wysoką jakością, aby nie ulegał reakcjom z czynnikami zewnętrznymi i zachował estetyczny wygląd oraz trwałość przez jak najdłuższy czas.

ształtowniki zimnogięte – produkty wpływające na estetykę obiektu

Profile zimnogięte są elementami konstrukcyjnymi wykorzystywanymi między innymi do wznoszenia wszelkiego rodzaju obiektów ze stali. Najczęściej spotykanymi są kształtowniki typu Z (zetowniki) montowane są na tzw. zakładkę. Wykorzystuje się je jako płatew dachową lub rygiel ścienny. Innym bardzo popularnym profilem jest ceownik (oznaczany jako C), który również stosuje się jak rygle, a także w otworach drzwiowych i okiennych. Produkty te wytwarzane są ze stalowej ocynkowanej taśmy (materiał walcowany) i kształtowane – jak sama nazwa wskazuje – na zimno. Dzięki tym elementom zarówno dachy budynków wykonanych ze stali, jak i ich ściany zachowują równą powierzchnię mimo dużych powierzchni. Takie produkty dostępne są m. in. na stronie: https://www.komponentybudowlane.pl/.

Blacha wykorzystywana do pokrywania dachów

Dach jest zwieńczeniem każdego budynku. Odpowiada on nie tylko za ochranianie nieruchomości przed czynnikami atmosferycznymi, ale również w wielu przypadkach pełni funkcję dekoracyjną. Jednym z najczęściej obecnie wybieranych pokryć dachów domów jednorodzinnych jest blachodachówka, która skutecznie imituje dachówkę ceramiczną i jest przy tym od niej znacznie lżejsza, dzięki czemu nie wymaga masywnej więźby dachowej. Ten rodzaj pokrycia dachowego produkowany jest z blachy ocynkowanej, która zabezpieczana jest z dwóch stron warstwami ochronnymi oraz farbą (od spodu), natomiast od góry powlekana jest powłokami organicznymi takimi jak poliester lub plastizol. Blachodachówka wytwarzana jest za pomocą specjalnej maszyny, do której wprowadzana jest taśma blachy ulegająca następnie profilowaniu według wzoru, natłuszczaniu, formowaniu oraz przycinaniu na określony wymiar.

Innym rodzajem pokrycia dachowego są blachy trapezowe, które najczęściej spotkać można na obiektach magazynowych, produkcyjnych oraz garażach. Są one również wytwarzane w podobny sposób co blachodachówka, jednak mają znacznie prostsze formy a wysokość ich profili mieści się najczęściej w przedziale od kilku do kilkudziesięciu milimetrów.

Wysoka trwałość produktów stalowych to podstawa

Wszystkim inwestorom zależy na jak najdłuższej żywotności stalowych komponentów, na które się decydują. Dotyczy to w szczególności pokryć dachowych oraz dużych obiektów produkcyjnych i magazynowych. Z tego względu muszą być one doskonale zabezpieczone przed działaniem korozji oraz szkodliwych czynników atmosferycznych. Dlatego też montaż komponentów stalowych powinien być zawsze wykonywany przez specjalistów, aby powłoka ochronna nie została w żadnym miejscu uszkodzona. Materiały wysokiej jakości przy ich poprawnym montowaniu i stosowaniu się do określonej przez producentów ewentualnej konserwacji będą charakteryzować się najwyższą trwałością przez długie lata użytkowania.

 

Powrót

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.