System SkyGuard - bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo podczas prac budowlanych jest kwestią, której nie wolno bagatelizować. Jedno uchybienie potrafi przewrócić do góry nogami starannie dopracowany harmonogram, a nawet narazić na niebezpieczeństwo pracowników. Wniosek z tego jest prosty – nie warto zadowalać się półśrodkami i skorzystać z solidnych rozwiązań.

Rozwiązania takie posiada m.in. firma Riwal, zajmująca się wynajmem podestów ruchomych, czyli popularnych zwyżek oraz ładowarek teleskopowych. We flocie Riwal znajdują się jedynie maszyny renomowanych producentów. Takim też jest marka JLG Industries, która już w latach 70 XX wieku proponowała nowoczesne metody, produkując podwieszane platformy robocze czy pionierskie w ówczesnych czasach podnośniki nożycowe.

W najnowszych modelach JLG montuje innowacyjny SkyGuard, system bezpieczeństwa  niespotykany dotychczas w innych maszynach tego typu. SkyGuard znajduje się m.in. dostępnych w opcji wynajmu podestach teleskopowych - https://www.riwal.com/poland/pl-pl/wynajem/flota/podesty-teleskopowe.

Do najważniejszych funkcji SkyGuarda należą:

  • możliwość odłączenia przy silnym nacisku,
  • resetowanie poprzez użycie przycisku ciągłości pracy lub e-wyłącznika,
  • możliwość aktywowania systemu nawet w przypadku szerokiego zakresu kątów naciskowych.

Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że SkyGuard jest systemem, który zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, nie wpływając na ograniczenie widoczności oraz przestrzeni roboczej.

Sama metodyka działania systemu jest bardzo prosta. Po natrafieniu na przeszkodę, czujnik wysyła sygnał dźwiękowy, który informuje operatora o konieczności wycofania urządzenia i wyłączenia funkcji.

SkyGuard działa w mgnieniu oka i to dosłownie. Cały proces cofania lub tymczasowego anulowania uruchamia się w przeciągu niecałej sekundy. Dzięki temu ryzyko groźnego wypadku redukowane jest do minimum.

Inwestując w jakiekolwiek przedsięwzięcie budowlane, należy pamiętać, aby nie ograniczać się jedyne do chęci zysku. Pieniądze przeznaczone na bezpieczeństwo na pewno się zwrócą.

 

Powrót

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.