Zastosowanie płyt ażurowych - nie tylko w ogrodzie!

Płyty ażurowe mają szerokie zastosowanie w ogrodach, wokół domu i nie tylko. Często widzimy je na podjazdach, mogą również służyć jako parking dla samochodów. Mogą być także wzmocnieniem dla skarp, z których osuwa się ziemia. Niewątpliwą zaletą płyt ażurowych jest ich przepuszczalność wody. Nie gromadzi się ona pod ich powierzchnią, co sprawia, że może ona łatwo przenikać do gruntu. Płyty ażurowe są zatem rozwiązaniem nie tylko estetycznie się prezentującym, ale również przyjaznym naturze.

 

Bezpieczne dla środowiska

Za zastosowanie płyt ażurowych w ogrodzie i na terenie posesji, przemawia fakt ich budowy. Charakterystyczna "ażurowa" struktura sprawia, że wody opadowe mogą swobodnie przenikać do gleby. Dzięki temu zyskują nie tylko rośliny - które są ciągle naturalnie nawadniane - ale również i cała okolica. Niżej położone budynki nie będą zalewane z powodu zbyt dużej ilości betonu w okolicy. Obniża się również zagrożenie podmoknięcia naszego domu. Płyty ażurowe są zatem świetnym rozwiązaniem dla praktycznie każdego ogrodu i przydomowej okolicy.

 

Gdzie sprawdzą się płyty ażurowe?

W miejscach, gdzie zależy nam na uniknięciu całkowitego zakrycia powierzchni, a także wszędzie tam, gdzie chcemy zachować w miarę naturalne podłoże lub dodać do okolicy interesujące wykończenie. Płyty ażurowe doskonale będą się komponować z innymi elementami w ogrodzie. Szczególnie tymi zielonymi. Niektóre modele płyt wypełniane są kamykami, inne natomiast roślinami. Jeśli chcemy uzyskać ciekawszy efekt końcowy, z pewnością warto pomyśleć o płytach ażurowych właśnie z takim akcentem.

Płyty będą idealne, jeśli chcemy utwardzić powierzchnię pod parking, podjazd, czy przejście. Świetnie sprawdzą się również na tarasie, czy przy wejściu domu. Z powodzeniem możemy je zamontować również na ogrodowej trasie. Jeśli często chodzimy konkretną ścieżką - np. w drodze do grządek - warto jest ją zabezpieczyć płyty ażurową, dzięki temu zachowamy wysoką estetykę naszego ogródka.

Oprócz typowego zastosowania płyt ażurowych możemy je również wykorzystywać do umacniania nasypów, skarp, ale także i rowów. W taki sposób będą mogły stanowić integralną część ogródka, a nawet być jego elementem dekoracyjnym. Płyty ażurowe na wzniesieniach może porastać różnorodna roślinność - co podniesie atrakcyjność wyjątkowego zakątka w naszym ogrodzie.

 

Różne wzory płyt ażurowych

Na rynku znajdziemy nie tylko doskonale nam znane wzory płyt ażurowych (w romby), ale znacznie więcej ciekawych modeli. Dają one inwestorom możliwość dostosowania powierzchni wokół domu w praktycznie dowolny i niepowtarzalny sposób.

Sprawdź ceny płyt ażurowych i skarpowych - https://betoniarniakaczmarek.pl/produkty/plyty-azurowe-skarpowe/

Płyty ażurowe są wykonywane z betonu, a także tworzywa sztucznego. Ekokratki, czy geokratki, to właśnie płyty wykonane poddającym się recyklingowi materiałom, do których produkcji zostały wykorzystane również tworzywa pochodzące z recyklingu. W przeciwieństwie do płyt betonowych, te z tworzywa, będziemy mogli zamontować nawet sami. Są one łatwe w instalacji, a poszczególne panele łączy się między sobą specjalnymi zaczepami.

W poszukiwaniu płyt ażurowych i innych wyrobów betonowych ze sprawdzonego źródła, zapraszamy do sprawdzenia oferty producenta Betoniarni Kaczmarek pod adresem - https://betoniarniakaczmarek.pl


Powrót

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.