FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość
tomasz.lubecki@onet.pl
Wysłany: 2019-06-10 22:47:10
Odpowiedź
Cement czy ceramika?

Chodzi mi pokrycie dachu. Ceramika ma na pewno dłuższą tradycję,jest też bardziej znana. Cementowe to już młodszy pomysł. Czy któraś jest wyraźnie lepsza?

dzierlag@o2.pl Wysłany: 2019-06-11 21:12:22
Odpowiedz

Ceramika jako materiałjest bardziej odporna. Cementowa jest lżejsza. I można z niej bardziej równe elementy robić.

qr4mer@o2.pl Wysłany: 2019-06-12 19:59:47
Odpowiedz

Ceramika zyskuje na tym, że jest bardziej gładka, więc mniej nasiąka. Też przez tą gładkoś mniej wszelkie zanieczyszczenia i porosty mogą się na niej zaczepić.

filip3ak@interia.pl Wysłany: 2019-06-14 07:06:01
Odpowiedz

No tak ale zobaczcie, że producenci nie stoją też w miejscu. Na cementowych też są już stosowane powłoki,które poprawiają ich parametry. Duratop Pro Creatona na dachówce cementowej jest fajnym rozwiązaniem. Może nie jest tak gładka jak glazura na ceramice ale swoje parametry ma na wysokim poziomie. No i pamiętajmy, że jest trochę lżejsza, w lepszej cenie i na pewno ma dobry wymiar ;)

moranskiwal@o2.pl Wysłany: 2019-06-14 09:38:01
Odpowiedz

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy.. Ja postawiłbym na sprawdzoną już od wielu lat ceramikę. Kwestia gustu i własnych upodobań. Mogę dać Ci namiar na dobrego dekarza https://www.solidnydekarz.pl . Pomogą w kwestii wyboru odpowiedniego pokrycia, a i przy okazji załatwisz kwestię samej robocizny.

ponnosell@wp.pl Wysłany: 2019-06-14 19:15:47
Odpowiedz

Tylko i wyłącznie dachówka ceramiczna. Sprawdzone przez lata i dobrze znane rozwiązanie. Czasem nie warto kombinować, aby później nie żałować. Samej dachówki też jest sporo - myślę, że będziesz miał z czego wybrać. Zerknij sobie na stronę hurtowni Ambit. Mają spory wybór w całkiem niezlych cenach

rysiekmiel@o2.pl Wysłany: 2019-06-15 18:15:04
Odpowiedz

No z wymiarami i ich powtarzalnością i równością w przypadku ceramiki może być problem. Taka technologia ;) To na pewno jest plus dla cementowych.

Wysłany: 2019-06-29 22:23:27
Odpowiedz

W takich przypadkach jak zwykle, ile osób, tyle opinii. Jeżeli jednak chcemy skorzystać fachowych porad, w zakresie wyboru odpowiedniego pokrycia dachowego, moim zdaniem dobrym pomysłem będzie skorzystanie z porad budowlanych, dostępnych na blogu Pracowni Architektonicznej MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ . Będą one bardzo przydatne zarówno na etapie budowy, jak i w trakcie urządzania wnętrz, a dodatkowo z uwagi na fakt, że są tworzone przez specjalistów, na pewno nie musimy obawiać się o jakość merytoryczną, dostępnych tutaj artykułów.

qlaczynsky@gmail.com Wysłany: 2019-07-17 11:28:52
Odpowiedz

Cementowe nie są takie złe. Tańsze to na pewno, bardziej równe a przez to szybciej można układać (mniejsze problemy ze spasowaniem). Obecnie ich trwałość jest bardzo dobra. Wspomniany Creaton ma powłokę Duratop Pro która jest bardzo gładka. Może to nie poziom glazury ale bardzo blisko angoby.

szara-mysza@tlen.pl Wysłany: 2019-07-19 22:29:56
Odpowiedz

Moim zdaniem ceramiczna jest bardziej wytrzymała, odporna na warunki atmosferyczne i łatwiej ją utrzymać w czystości. Sama taką wybrałam, a dokładnie Simple od Creatona https://www.creaton.pl/pl-pl/simpla. Jest to dachówka wielkoformatowa, którą fachowcy szybko ułożyli więc zyskałam na czasie w porównaniu do tradycyjnej dachówki. Czarna, matowa angobowana stworzyła świetnie prezentujący się dach.

filip3ak@interia.pl Wysłany: 2019-10-17 14:15:26
Odpowiedz

Byle nie brać blachy na dach ;) Cement i ceramika są jak najbardziej polecane na dach i trwałe. To rozwiązania na lata. Ceramika spokojnie przeżyje właściciela domu a cementowa możliwe że też. Chociaż jej trwałość jest pewnie trochę mniejsza. Bardziej tu bym wybierał między kolorem i kształtem tego, co nam się podoba.

Wyświetleń: 385
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.