FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość

Wysłany: 2011-09-01 08:09:09
Odpowiedź
Czy warto wybrać okna okleinowane?

Coraz więcej klientów kupujących okna z PVC decyduje się na okna okleinowane. Mają one nie tylko istotne walory funkcjonalne czy użytkowe, ale także znaczące walory estetyczne. Każdy z nas wie o tym, że nie zawsze biel i gładka tekstura plastikowych okien wygląda ładnie. Producenci solarki okiennej postanowili rozwiązać ten problem i obecnie możemy zakupić okna w niemal każdym kolorze.

Coraz więcej osób decyduje się na kupno okien okleinowanych. Dlaczego? Bo podoba im się drewno, ale wolą wybierać rozwiązanie uniwersalne - okna z PVC w okleinie drewnopodobnej. Dzięki szerokiej gamie kolorów, każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie. Jasne, ciemne, z widocznymi słojami i regularne... wszystko zależne jest od upodobań. Jest więc w czym wybierać: paleta kolorystyczna oklein firmy Stolmar Sp. z o.o. obejmuje 22 barwy.

zapytania budowlane

Okna drewnopodobne, podobnie jak białe, mogą mieć dowolne kształty i rozmiary. Okleinowanie daje też możliwość wykorzystania okien jako akcentów kolorystycznych - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. „Możemy wybrać okna okleinowane jednostronnie od zewnątrz lub wewnątrz oraz okna w dwustronnej okleinie. Dzięki temu uzyskany zostanie kontrast czy też harmonia budowli z zewnątrz jak i z perspektywy pomieszczenia. Wszystko zależności od preferencji klienta."- podkreśla Marcin Wiśniewski Prezes firmy Stolmar Sp. z o.o.

Klienci przed zakupem okna z okleiną powinni zastanowić się, nad tym czy jest to trwałe rozwiązanie. Okna okleinowane są odporne na warunki pogodowe, wytrzymałe na wpływ środowiska oraz łatwe w pielęgnacji.

Większa indywidualność, walory użytkowe, połączone z konkurencyjną ceną w odniesieniu do stolarki drewnianej to powody dla których coraz więcej klientów decyduje się na zakup okien okleinowanych. Dzięki rewelacyjnej okleinie o fakturze imitującej drewno, można cieszyć się komfortem oferowanym przez najnowsze technologie stolarki PVC w połączeniu z urokiem okien drewnianych.

Wysłany: 2011-12-02 19:16:40
Odpowiedz

Pasywny dom jest niezwykle zaawansowaną koncepcją architektoniczną. Wymaga od architektów szerokiej wiedzy i umiejętności, których efektem jest powstanie prawdziwie energooszczędnego budynku. W takich budowlach  kluczową rolę odgrywają pasywne drzwi i okna. Zrozumiałym jest, że zwraca się szczególną uwagę na ich parametry, zapominając nieco o wyglądzie i stylistyce. Czy słusznie? 

Pasywne czyli jakie?
Aby okno mogło być uznane za pasywne musi posiadać stosowny certyfikat wydany przez Instytut Domu Pasywnego w Darmstadt. Uzyskanie tego certyfikatu nie jest łatwe, ponieważ okno musi spełniać wyśrubowane wymagania konstrukcyjne i umiejętnie godzić zatrzymywanie ciepła w budynku i jednoczesne przepuszczanie go do wnętrza pomieszczeń.

-Współczynnik przenikalności cieplnej okna, czyli Uw, mówiący ile ciepła ucieka z budynku, pasywne okno musi mieć niższy niż 0,8. Oczywiście musi to być potwierdzone odpowiednimi badaniami. Z kolei za dopływ ciepła do budynku odpowiada specjalna szyba Solar, która zwiększa efektywność ogrzewania przez promienie słoneczne, dzięki większej przepuszczalności szyby - mówi Dariusz Olszewski z IFTM Internorm

Rosnąca popularność budownictwa pasywnego w Polsce, pokazuje, że Polacy są coraz bardziej świadomi rozwiązań zmniejszających zapotrzebowanie na energię budynków, w których mieszkają. Niestety budownictwo pasywne jest kojarzone z zaawansowaną technologią, a niekoniecznie atrakcyjnym wyglądem.

-Wbrew pozorom architekci nie musza ograniczać się przy projektowaniu budynków pasywnych do jednego wzoru okien. Nasza firma, posiada aż pięć różnych modeli certyfikowanych okien i różne warianty certyfikowanych drzwi pasywnych, dostępne w różnych wersjach stylistycznych, nie wspominając o kolorach - tłumaczy Dariusz Olszewski

Drewno z aluminium w różnych konfiguracjach stylistycznych
Jaki zatem jest wybór certyfikowanych okien pasywnych? Po pierwsze można wybierać pomiędzy oknami wykonanymi z PVC z nakładką aluminiową i oknami drewniano-aluminiowymi. Każde z nich będzie prezentować się inaczej i może być dopasowane do wymagań stylistycznych budynku. Zwłaszcza, że, dzięki stosowanej technologii,  okno może inaczej się prezentować od strony elewacji, a inaczej od wewnętrznej strony w pomieszczeniach .
­­

-W przypadku okien drewniano-aluminiowych mamy do dyspozycji modele Edition,  Edition 4 i Varion4. Pierwszy z nich wyróżnia się połączeniem drewna, niezwykle ciepłej pianki termoizolacyjnej z aluminium. Drugi zaś to nowoczesny zestaw cztero-szybowy z zamontowanymi żaluzjami i zintegrowaną osłoną przeciwsłoneczną osiągający ekstremalnie niski współczynnik przenikalności cieplnej, Varion4 zaś to czteroszybowe arcydzieło stylistyczne idealnie sprawdzające się w nowoczesnym formą i stylem budownictwie - mówi specjalista IFTM Internorm.

Okno Edition łączy klasyczny wygląd drewna wewnątrz pomieszczenia z odpornym na warunki atmosferyczne aluminium na zewnątrz budynku. Aluminium jest także bardzo wdzięcznym materiałem w zakresie kolorystyki, można je malować na kolory z palety kolorów standartowych, palety kolorów dekoracyjnych oraz farbami  drewnopodobnymi, czy niezwykle nowoczesnymi metalicznymi. Podobnie jest w przypadku czteroszybowego modelu Edition4.
-Kolorystyka nie kończy jednak palety możliwości związanej z designem okna. Drewniano-aluminiowe okno Edition dostępne jest w 3 liniach stylistycznych Premium-Design, Softline-Design i Klassik- Design, zaś Edition4 w Premium- Design i Softline-Design. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby różne style wykończenia okien w jednym budynku zestawiać - opowiada Dariusz Olszewski

Premium-Design wyróżnia połączenie wypukłych i wklęsłych form,  owocujące grą światłocieni, Softline-Design można poznać, na pierwszy rzut oka, ponieważ nie znalazły w nim zastosowania żadne ostre krawędzie. Rezultatem jest wzór harmonijny, estetyczny i dość uniwersalny. Trzeci typ designu to najbardziej klasyczny Klassik-Design - proste formy udoskonalone do perfekcji. Szczególnie interesujące są dwa rodzaje okien Varion4. Pierwszy Alu-Design to nowoczesny i surowy projekt gdzie w jednej płaszczyźnie zlicowana jest rama i skrzydło, którego rozwinięciem jest Vetro-Design, w którym szyba jest zamknięta w jednej płaszczyźnie ramy, co daje niespotykany w innych oknach efekt.

Udane połączenie PVC z aluminiową nakładką
-Alternatywą dla drewniano-aluminiowych okien pasywnych są pasywne okna PVC z aluminiową nakładką, które są nowością na polskim rynku. Wyróżniają się nowoczesną stylistyką i doskonałymi parametrami technicznymi - ­mówi przedstawiciel IFTM Internorm

Certyfikowane okna pasywne wykonane z PVC z aluminiową nakładką to Dimension 4 ze zintegrowaną osłoną przeciwsłoneczną oraz Thermo Passiv, które zostały zaprezentowane na tegorocznych targach Bau w Monachium.

-Dimension 4 dostępny jest w dwóch wersjach stylistycznych Premium-Design i Softline-Design. W przypadku zaś okna Thermo Passiv można je zamontować w wersji ze specjalnym rowkiem stanowiącym imitację skrzydła, jeśli tego wymaga wizja architekta - dodaje Dariusz Olszewski

Pasywne drzwi
W każdym domu uzupełnieniem dla okien są drzwi. Nie inaczej jest w przypadku budynków pasywnych, w których drzwi również muszą charakteryzować się jak najniższym współczynnikiem przenikalności cieplnej. Drzwi stanowią wizytówkę domu dlatego muszą wpisywać się w architektoniczną wizję.

-Certyfikowane drzwi Selection dostępne są w około 70 różnych wersjach. Oryginalna konstrukcja łącząca drewno z pianką termoizolacyjną i aluminium, owocuje bardzo niskim współczynnikiem izolacyjności cieplnej. Różne modele można dostosowywać do indywidualnych wymagań dzięki dużemu wyborowi kolorów, ornamentów, motywów i wzorów szkła. Można mieć zatem drzwi pasywne, które jednocześnie są stylistycznie dopasowane do nieruchomości - mówi specjalista IFTM Internorm.

Pasywne budownictwo, ze względu na oszczędność energii przekładającą się na wymierne ekonomiczne korzyści będzie stawało się coraz popularniejsze. Jednak z pewnością odbiorcy projektów pasywnych budynków nie będą zadowalać się nieciekawymi wizjami. Dlatego tak istotny jest szeroki wybór pasywnych elementów konstrukcyjnych, wśród których okna i drzwi pełnią ważną rolę. Mnogość modeli okien i drzwi, ich wzorów i kolorów, udowadnia, że pasywne budynki nie musza być nudne.

 

monikaserwa@wp.pl Wysłany: 2019-08-29 15:39:48
Odpowiedz

No nie wiem, nie jestem zwolennikiem kombinowania. Wolę skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania i mieć pewnośc, że będę zadowolony z zakupu. Właśnie z tego powodu mój wybór padł na firmę Drutex. Na oknach znają się jak mało kto, co zresztą potwierdza mnóstwo opinii ich klientów. Świetny stosunek ceny do jakości.

Wyświetleń: 1716
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.