FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość

Wysłany: 2011-08-20 13:30:27
Odpowiedź
FIRMA BUDOWLANA

Szukasz firmy budowlanej? Zapraszamy do katalogu firm budowlanych.

Masz firmę budowlaną? Dopisz się do katalogu firm budowlanych.

Dobra firma budowlana to prostsza budowa domu!

 

ZŁÓŻ ZAPYTANIE GRUPIE PONAD 120 SKŁADÓW I HURTOWNI BUDOWLANYCH! BEZPŁATNIE! BEZ KONIECZNOŚCI LOGOWANIA!

zapytania budowlane

Wysłany: 2011-08-21 22:18:33
Odpowiedz

Czas mojego dojazdu do pracy to około 30 minut. Można go świetnie wykorzystać na drobne przemyślenia chociażby w sprawie budowy domu. Każdy kto buduje lub budował dom wie jak to jest z fachowcami, którzy zostali obdarowani naszym zaufaniem na wykonanie usług w swojej specjalności. Jak fajnie prowadzi się rozmowy wstępne. Co też ci panowie nie obiecują. Po takiej rozmowie inwestor ma wrażenie, że płaci tylko za 30 % rzeczywistych prac i jest szczęśliwy jakby „złapał Pana Boga za nogi". Myśli, że tylko on miał takie szczęście trafić na „cudownego wykonawcę". Jak szybko zmienia swoje zdanie zależy od rzetelności fachowców. Dość często już podczas prac fundamentowych... Ja miałem szczęście. Firma rzetelna, sprawdzona, przyjazna. Realizujemy ustalone etapy budowy bez zgrzytów. Chętnie przelewamy pieniądze, o które prosi Wykonawca, bo przecież widzimy postęp i zaangażowanie. Dom rośnie w oczach. Jesteśmy naprawdę zadowoleni. Pozostają do wykonania niby drobne prace, a to kawałki elewacji, pomalowanie podmurówki, rzeczywiście drobne. „Szefie, szef przeleje ostatnią ratę bo muszę wypłacić pracownikom"- są to słowa Wykonawcy. A niby dlaczego nie, pozostają drobne prace, idzie przelew. Taki scenariusz na budowie przeżył, myślę, prawie każdy inwestor. I nagle krach. Mijają dni, tygodnie, miesiące a nawet lata, a „drobne" roboty są nie wykonane. Najpierw nie można się doprosić o przyjazd, później Twoje telefony nie są odbierane, na końcu zostajesz z niby drobnymi sprawami sam!  A co jeśli hydraulik jest taki sam, facet od pompy ciepła taki sam, stolarz od zabudowy taki sam? To wtedy nie są to drobne sprawy, to już PROBLEM. Natychmiast narzuca się pytanie co zrobić? No właśnie kochany Inwestorze. Po pierwsze zawsze spisz umowę gdzie zawrzesz zakres, czas wykonania i cenę! Po drugie nigdy nie wypłacaj całej umówionej kwoty, jeżeli wykonawca nie skończył wszystkich robót, nawet jeżeli podaje on najsmutniejsze powody aby zapłacić mu całą kwotę. Po trzecie, jeżeli można to pozostaw sobie pewną kwotę jako zabezpieczenie gwarancyjne, oczywiście z zapisem w umowie. Te czynności powinny zabezpieczyć Twoje interesy i tak naprawdę będą działały na korzyść wykonawcy, bo nie okaże się nierzetelnym fachowcem. I tak mija pół godziny na dojazd do pracy, czas zarobić na te wszystkie niedoróbki...

Z poważaniem

Inwestor

P.S. Jak to w życiu bywa - nie wszyscy wykonawcy to nierzetelni fachowcy . Jeżeli wziąłeś te przemyślenia do siebie drogi wykonawco, a obrażają ciebie, to bardzo przepraszam.

Wysłany: 2011-08-21 22:18:53
Odpowiedz

Zobacz także w serwisie mam-sklad.pl :

Wybór najlepszej firmy remontowej

Umowy w procesie budowlanym

Całkowity koszt budowy domu

Zapytaj 120 składów o ceny materiałów budowlanych

polmanss@mam-sklad.pl Wysłany: 2015-06-25 11:39:05
Odpowiedz

Ja tam do budowy domu wynająłem profesjonalne biuro inżynierskie i wszystko mialem zrobione, nie tracac na to czasu, od zaprojektowania do budowy. Wszedlem na gotowe i gra.

adam.zalewski@gmail.com Wysłany: 2016-10-27 19:39:44
Odpowiedz

Dobra firma to Werbud, zdecydowanie dobrze nam się współpracowało. Polecam!

arek.jarosz Wysłany: 2016-10-28 14:21:54
Odpowiedz

A ja z kolei jestem dobrego zdania o Telka z Białegostoku www.telka.com.pl/ Solidnie wykonują, najczęściej duże inwestycje. W naszym mieście sporo budują, obok mnie osiedle jest ich autorstwa i ma dobre opinie.

 

wisniewska_lila@wp.pl Wysłany: 2019-04-11 11:56:13
Odpowiedz

Współpracowałam z firma remontowo budowlana Łódź i ów współpracę jak najbardziej sobie chwalę. Budują i remontują w łodzkim, dojeżdząją, są rzetelni i treminowi, nic dodać, nic ująć.

Wyświetleń: 1075
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.