FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość
marekklops@gmail.com
Wysłany: 2023-02-28 12:33:57
Odpowiedź
Folia grzewcza na podczerwień

Nadszedl już czas bym zastanowił się nad ogrzewaniem podłogowym w moim domu. Jestem jeszcze na etapie planowania i zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami. Pierwsze to tradycyjnie podłączone pod CO i drugie to folie grzewcze na podczerwień, coś takiego jak tu https://senegis.com/oferta/folie-grzewcze-na-podczerwien/. Przyznam szczerze, że nie spotkałem się jeszcze na żywo z tym rozwiązaniem i z moich znajomych nikt go nie stosował. Dlatego pytam na forum, może ktoś mógłby się wypowiedzieć z własnego doświadczenia jak to się sprawuje? Wady, zalety, koszty itd. wszystko się przyda. Prosiłbym o wypowiedzi, które mają ogrzewanie na podczerwień. Z góry zaznaczam, że nie potrzebuje linków do stron internetowych, jak się zdecyduję na ten sposób i tak kupię w pobliskim składzie budowlanym.  

amandas@int.pl Wysłany: 2023-03-28 08:11:00
Odpowiedz

Ułożyliśmy folię grzewczą w korytarzu, mogę powiedzieć, że po roku użytkowania jesteśmy zadowoleni. Grzeje całkiem fajnie, zużycie prądu się zwiększyło, ale nie jakoś strasznie. Zwłaszcza, że mamy fotowoltaikę i głównie z tego powodu postanowiliśmy zainwestować w folię grzewczą. Na razie żadnych problemów, zobaczymy, jak będzie w przyszłości. Duży plus to łatwość układania w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem podłogowym.

 

________

Google Maps

danielkul@int.pl Wysłany: 2023-04-14 09:54:46
Odpowiedz

Nie wiem jeszcze dokładnie jak będzie grzało, bo dopiero ułożyliśmy. Po ułożeniu folii grzewczej na podłodze, nie jest jeszcze możliwe stwierdzenie, jak dokładnie będzie ona działać. Jednakże, ze względu na jej specyfikę, można przewidywać, że będzie zapewniała równomierne i przyjemne ciepło dla użytkowników pomieszczenia. Folia grzewcza, umieszczona bezpośrednio pod podłogą, jest w stanie ogrzewać pomieszczenie znacznie efektywniej i bardziej ekonomicznie niż tradycyjne systemy grzewcze. Ostateczna ocena wydajności folii będzie możliwa dopiero po kilku dniach użytkowania i obserwacji, jak szybko i skutecznie ogrzewa ona pomieszczenie.

mezlskzl@int.pl Wysłany: 2023-04-14 11:47:17
Odpowiedz

Mój sąsiad ma i mówi że jest mega zadowolony. 

miroo@gmail.com Wysłany: 2023-04-18 10:41:27
Odpowiedz

Ja tam nie jestem przekonany do takich wynalazków, musiałbym na żywo ocenić, jak to działa. Ciekawe jak z awaryjnością takich rozwiązań. Ciekawe czy jakieś zwarcie nie przepali tych przewodów.

Wyświetleń: 591
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.