FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość

Wysłany: 2011-08-11 20:50:56
Odpowiedź
Ile kosztuje budowa domu?

Sprzedając materiały budowlane często spotykam ludzi, którzy zadają mi proste pytanie: „Ile, w przybliżeniu kosztuje budowa domu?". No cóż, może pytanie proste ale odpowiedź trudna. Mimo iż w branży budowlanej pracuję kilkanaście lat, jeszcze niedawno nie potrafiłem udzielić pytającemu zadawalającej odpowiedzi. Przecież, koszt budowy domu zależy od rodzaju projektu (wielkości domu, rodzaju stropu, wielkości i skomplikowania dachu, ilości kondygnacji itp.), zastosowanych technologii, sposobu zakupu materiałów (przez wykonawcę czy samodzielnie). Czynniki, które mają wpływ na cenę to również lokalizacja budowy, wielkość wybranej firmy wykonawczej, no i oczywiście etap budowy (stan surowy otwarty, zamknięty, deweloperski itd.), do którego podajemy całkowity koszt. Dla jednego wybudowany dom jest wtedy, kiedy ma dach, a dla drugiego kiedy może się wprowadzić.

Rozpatrując te wszystkie zmienne, w końcu znalazłem sposób, żeby odpowiedzieć na postawione pytanie - „ile w przybliżeniu kosztuje budowa domu?". Stworzyłem w serwisie budowlanym www.mam-sklad.pl dział „rzeczywisty koszt budowy domu". W tym miejscu inwestorzy mogą zamieszczać swoje koszty budowy domu oraz przeglądać koszty budowy domu jakie ponieśli inni inwestorzy.

Korzystając z tego narzędzia podam dwa przykładowe koszty budowy domu. Najtaniej stan deweloperski, bo za kwotę 180 000 zł. wybudował mieszkaniec województwa małopolskiego. Można też zobaczyć dom w stanie deweloperskim za 400 000zł. Skąd takie różnice? Czym się różnią te budynki? Dom, którego stan deweloperski został osiągnięty za 180 000 zł. to projekt „Piotruś". Powierzchnia 80m2 bez piwnicy i bez garażu. Ściany są wykonane sposobem gospodarczym z betonu komórkowego, ocieplone styropianem. Na dachu położona jest blachodachówka. Koszt materiałów to 150 000 zł., natomiast robocizny 30 000 zł. Dom, którego stan deweloperski został osiągnięty za kwotę 400 000 zł. to projekt „Zgrabny V" o powierzchni całkowitej 240m2 z garażem. Na dachu położona jest dachówka ceramiczna i wiele okien dachowych. Koszt materiałów to 280 000 zł., natomiast koszt robocizny to 120 000 zł. Wielkość oraz złożoność dachu ma wpływ nie tylko na koszt materiałów budowlanych (dochodzą liczne drogie obróbki i akcesoria), ale ma też wpływ na koszt wykonania. Pokazałem Państwu skrajne koszty budowy domu, żeby uświadomić jak trudno jest odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje budowa domu. Dlatego jeżeli jesteście Państwo zainteresowani „ile kosztuje w przybliżeniu budowa domu" to zapraszam na  http://www.mam-sklad.pl/koszty-domow.php.

Pozdrawiam

Łukasz Maćkowiak

zapytania budowlane

 

Wysłany: 2011-11-01 13:32:01
Odpowiedz

Zapytaj o ceny materiałów budowlanych 120 składów z całej Polski i wybierz najlepszą ofertę!

karyszka.k@gmail.com Wysłany: 2013-10-10 12:26:52
Odpowiedz

Dzięki za infromacje, w końcu jakieś konkretne dane, ja swoje musiałam wyciągać od konkretnych firm, pomocy szukałam u nich http://www.budowadomu24h.pl/dom-koszty

pa@wp.pl Wysłany: 2015-07-30 17:39:11
Odpowiedz

Tylko wiele osób nie zdaje sobie sprawy z kosztów dodatkowych, które bardzo czesto się pojawiają. Chociażby u nas okazało się, że musimy kupić agregat prądotwórczy chociaż nikt tego nie przewidywał. I jak wszystko sobie człowiek zliczy jakieś wydatki na narzędzia to suma się robi naprawdę dość spora. Sklep z narzędziami budowlanymi axam.net.pl ma w sumie jakościowo bardzo dobry sprzęt więc mozna się odrobinę zorientować jak to wyglada. 
W każdym razie koszty budowy naprawdę rosną dość zaskakująco. 

ceret@interia.pl Wysłany: 2016-01-31 22:38:49
Odpowiedz

Koszty budowy są przede wszystkim uzależnione od cen materiałów i robocizny. Jeśil większość prac wykonamy samodzielnie to możemy wiele zaoszczędzić. Trzeba wówczas zadbać o odpowiednie narzędzia jak na przykład http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/wiertarki-wkretarki-i-mloty/wkretarki-akumulatorowe.html

kawka55 Wysłany: 2017-03-17 14:10:07
Odpowiedz

My do tego jeszcze zadbaliśmy o dobra, nie drogą firmę, po której nie było potrzeba poprawiać i naprawdę można na tym dobrze wyjść:) W naszym przypadku sprawdziła się firma z Katowic  www.bauwit.pl bardzo często zdarza nam się korzystać z ich usług, bo potrafią niemal wszystko z zakresu budowy, remontu i wykończenia wnętrz wiec nie ma dla nich rzeczy nie możliwych, bardzo polecam;)

majaUj@o2.pl Wysłany: 2017-12-17 22:50:28
Odpowiedz

Cięzko tak jednoznacznie określić ile będzie kosztować budowa domu. To zależy od wielu czynników. U mnie np. do kosztów jeszcze doszło wsparcie ekipy inżynierów - geologów, bo była konieczność zbadania gruntu przed budową. Całe szczeście,ze trafiłam na dobry zespół, ktory zrobił to naprawde fachowo - http://www.geotest.biz.pl/.

andrzej1@wp.pl Wysłany: 2018-01-23 17:22:35
Odpowiedz

Oczywiście, wszystko zależy od lokalizacji, projektu, materiałów itd. Rozpiętość cenowa może być ogromna. Na pewno warto pomyśleć, czy lepszym rozwiązaniem nie byłby zakup apartamentu w takim miejscu jak Marina Royale. Patrząc na http://www.marina-royale.pl/inwestycja/ coraz bardziej jestem przekonany co do tego rozwiązania. Wam też może się ono spodobać.

kazia7474@wp.pl Wysłany: 2018-03-21 15:09:50
Odpowiedz

Na Podkarpaciu działa firma budowlana Fachman z Mielca. Oni deklarują, że dom "pod klucz" stawiają już za 200 tys. zł. Wiadomo, że to wszystko zależy od ceny użytych materiałów itp.

szyszka89@onet.pl Wysłany: 2019-01-17 08:49:23
Odpowiedz

Popieram. Na to pytanie chyba nie da udzielić się jednoznacznej odpowiedzi - tak czy siak budowa domu to spore koszta i trzeba się z tym niestety liczyć.

____________

malesmyki.pl

elabarbara@mam-sklad.pl Wysłany: 2019-05-17 10:59:02
Odpowiedz

Ciężko oszacować ile kosztuje budowa domu, bo tak na prawdę zależy jaki duży dom. A masz projekt ? Gotowe projekty domów to bardzo dobre rozwiązanie. Sama szukam ciekawego projektu I znalazłam na MGProjekt https://www.mgprojekt.com.pl/ projekty różneych wielkości domów, spodobał mi się też projekt nowość tygodnia. Czy ktoś może zamawiał tutaj ? 

<!--td {border: 1px solid #ccc;}br {mso-data-placement:same-cell;}-->

Wyświetleń: 2202
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.