FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość
kowall@mam-sklad.pl
Wysłany: 2017-08-05 14:11:00
Odpowiedź
Jak wybrać projekt żeby nie żałować?

Jaki projekt wybrać aby w przyszłości tego nie żałować? Dom to kosztowny wydatek dlatego chcę wybrać dobrze:)Co prawda, w internecie są gotowe projekty domów-mnie akurat interesują te na wąską działkę, kilka dobrych znalazłam w biurze Archeton: http://www.archeton.pl/projekty-domow-na-waska-dzialke ale wiadomo, że budując pierwszy raz w życiu dom zupełnie nie ma się pojęcia co jest ważne a co mniej. Dlatego będę wdięczna za użyteczne rady. 

wiola@o2.pl Wysłany: 2017-08-06 22:38:54
Odpowiedz

To prawda, że jeśli budować dom to trzeba to zrobić porządnie już od podstaw, czyli na etapie projektu. Projektując dom, trzeba dokładnie przemyśleć czego od niego oczekujecie i jakie chcecie mieć w nim konkretne rozwiązania. Z doświadzenia wiem, że najwazniejszy jest dobór odpowiedniego rodzaju ogrzewania, tak żeby nie był on zbyt kosztowny albo zbyt wymagający. Takim rozwiązaniem jest m.in. ekogroszek: https://dobry-ekogroszek.pl/   Jest on tani i bardzo kaloryczny, dzięki czemu ciepło jest utrzymywane przez wiele godzin.

netan@buntownik.pl Wysłany: 2017-08-08 20:06:15
Odpowiedz

Bardzo ciekawe projekty na wąską działkę znajdziesz na https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty-domow-na-waska-dzialke . Projekty są odpowiednie do każdej zabudowy, zarówno wolnostojącej, jak i szeregowej. Są funkcjonalne i pomysłowo rozplanowane, dając w efekcie komfortowy, piekny dom. 

aleksander.baczewski@interia.pl Wysłany: 2017-08-16 09:09:13
Odpowiedz

Podczas budowy domu niezywkle ważny jest też wybór odpowiedniego geodety, który dokona wszystkich niezbędnych pomiarów. Znalazłem bardzo przydatny artykuł ze wskazówkami, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze fachowca. Może kogoś zainteresuje: http://wektor-geodezja.com/jak-wybrac-dobrego-geodete

misiek87@mam-sklad.pl Wysłany: 2017-08-31 21:13:15
Odpowiedz

Jezeli potrzebujesz informacji jak cos zrobic, a gubisz sie w necie, bowiem tyle tego jest i nie wiadomo gdzie szukac, to porady budowlane mozna znalezc na blogu firmy MgProjekt. Oprocz tego, iz zajmuje sie projektami domow, takze energooszczednych, to prowadzi bloga z licznymi poradami o budowie/remoncie domu. Przyznam, ze to ciekawa i interesujaca lektura.

eliza@mam-sklad.pl Wysłany: 2017-10-01 07:04:18
Odpowiedz

A może warto zlecić wykonanie projektu indywidualnego, dopasowanego do naszych potrzeb? Firma WascoVilla, która buduje domy w technologii szkieletowej (energooszczędne i pasywne) ma w swojej ofercie taką usługę, a jest to bardzo wygodne, jak ta sama firma robi projekt i potem buduje dom.

mary@mam-sklad.pl Wysłany: 2017-10-03 16:34:47
Odpowiedz

Warto zapytać kogoś kto się na tym zna, czyli u żródła:)

Zadwoń do https://pracownia-projekty.dom.pl/ Znajomi zakupili u nich projekt gotowy. Na początku też nie wiedzieli co i jak ale doradca z dom.pl wypytał czego szukają, mają działkę i pomógł wybrać projekt.

trambo@mam-sklad.pl Wysłany: 2017-10-23 23:33:57
Odpowiedz

Najlepiej jest wybrać dobre i sprawdzone przez wiele osób biuro projektowe. Rozwiązaniem może też być zaadaptowanie projektów, które już ktoś kiedyś realizował. Pamiętaj, że sam wybór projektu, to tylko połowa sukcesu, bo liczy się też wykonanie. Jeśli szukasz dobrego biura projektowego, to zobacz projekt https://www.mgprojekt.com.pl/dom-z-widokiem-3-f i sam oceń. Mi na przykład bardzo przypadł do gustu.

dora34@o2.pl Wysłany: 2017-11-10 21:03:44
Odpowiedz

To prawda, że przy budowie domu trzeba naprawdę rozważnie wybrać firmy projektowe bo to jednak ogromny wydatek i chcemy żeby przez całę życie nam dobrze służył. Zarówno projekt samego domu jak i każdej instalacji musi być wykonany z wielką dbałością o każdy szczegół. Odpowiednia firma jak ta: http://www.eran.com.pl/ wykona dla Was dobre projekty różnych instalacji w tym elektrycznej, sanitarnej czy grzewczej. Dostaniecie pełną dokumentację z pewnością, że po zrealizowaniu projktu nie będziecie mieć żadnych problemów.

franek.firanek@wp.pl Wysłany: 2018-03-31 15:35:22
Odpowiedz

Moim zdaniem najważniejsze jest przede wszystkim zdefiniowanie swoich potrzeb. Jedni będą potrzebować 5 pokoi, inni 8, a jeszcze innym wystraczą 3. Pod tym kątem warto przemysleć wybór gotowego projektu. Ale chyba najłatwiej jest zgłosić się do biura projektów, które stworzy przestrzeń dopasowaną idealnie do naszych potrzeb.

Wyświetleń: 658
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.