FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość

Wysłany: 2011-09-12 20:26:05
Odpowiedź
Jaka spoina w przedpokoju?

Chcę zastosować fugę epoksydową do spoinowania dużych jasnych płytek (80x80 cm) na podłodze w przedpokoju. Jednak po rozmowie ze sprzedawcą w salonie płytek, zaczynam mieć wątpliwości. Mieszkanie jest w bloku, nie ma ogrzewania podłogowego, ale w podłodze biegną rury CO. Czy w takim przypadku fuga epoksydowa jest bezpieczna? - pyta pani Małgorzata Bielik z Warszawy.

W sytuacji, którą Pani opisała, fuga epoksydowa sprawdzi się doskonale. Charakteryzuje się ona wysoką odpornością na zabrudzenia, jest bardzo wytrzymała, całkowicie wodoszczelna (można ją także stosować w basenach i kabinach prysznicowych) oraz zabezpiecza przed rozwojem grzybów i pleśni. Jest także odporna na częste mycie wodą z detergentami. Cechy te są szczególnie istotne w przypadku zastosowania spoiny w ciągach komunikacyjnych, szczególnie na jasnej spoinie.

zapytania budowlane

Polecam Fugę Epoksydową Atlas, dostępną w większości marketów budowlanych. Przed fugowaniem wykonawca powinien upewnić się, czy układana płytka nie jest nasiąkliwa. Najlepiej zrobić próbę fugowania na niewielkim i niewidocznym fragmencie oraz ocenić, czy na płytce nie powstały żadne przebarwienia. Jest to standardowa procedura, polecana przez producentów do wszystkich typów fug, zarówno epoksydowych, jak i cementowych.

Wysłany: 2011-09-25 11:24:23
Odpowiedz

Złóż darmowe, niezobowiązujące zapytanie ofertowe 120 składom budowlanym!

Wyświetleń: 907
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.