FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość
Mapei
Wysłany: 2012-07-18 17:15:26
Odpowiedź
Mapei - trochę informacji

MAPEI, na przestrzeni 75 lat swojej obecności na rynku, intensywnie angażuje się w sport. Sponsorowaniu poszczególnych dyscyplin towarzyszy zakrojone na szeroką skalę uczestnictwo w budowie infrastruktury sportowej na całym świecie, między innymi obiektów olimpijskich (w Pekinie, Atenach, Sydney, Atlancie, Montrealu i Monachium) oraz stadionów piłkarskich (między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii i Portugalii). Na przestrzeni ostatnich czterech lat do tej kolekcji dołączyły również trzy stadiony w Polsce, w tym dwa obiekty, na których prowadzone są rozgrywki UEFA EURO 2012.

Przygotowanie podłoża, hydroizolacja, montaż płytek ściennych, mozaiki i gresu w łazienkach na ośmiu kondygnacjach, w szatniach zawodników, strefie VIP oraz w strefie punktów gastronomicznych (tu także naprawa ścian) to prace, które ze względu na rozmiar i harmonogram równolegle realizowało kilka firm wykonawczych współpracujących z MAPEI. Wśród produktów zastosowanych na Stadionie Narodowym znalazły się między innymi: PRIMER G, MAPEBAND, MAPEGUM WPS, MAPELASTIC, MAPENET, ADESILEX P9, ADESILEX P9 EXPRESS, KERAFLEX, PLANOLIT 315, ULTRACOLOR PLUS, KERAPOXY, MAPETHERM DO SIATKI, NIVOPLAN PLUS.

Eksperci MAPEI skutecznie interweniowali przy reprofilacji prefabrykatów trybun (EPORIP, MAPEGROUT TISSOTROPICO), wykończeniu około 1000 otworów z zakończeniami stalowych prętów użytych do montażu trybun do czterometrowej betonowej ściany na koronie stadionu (MAPEGROUT 430, MAPECURE SRA), zabezpieczeniu przed korozją betonu i metalowych elementów mocujących (MAPEFER 1K), wykończeniu powierzchni ścian hydrofobową i paroprzepuszczalną farbą ochronną (ELASTOCOLOR PITTURA), montażu
i uszczelnieniu schodów trybun (MAPEFLEX PU45), wyrównaniu poziomu na tarasie widokowym (TOPCEM PRONTO), wykonaniu hydroizolacji i montażu okładziny w kuchniach przemysłowych (MAPELASTIC, ADESILEX P9, KERAPOXY), kompleksowym wykonaniu basenów i jacuzzi (w zaniżeniach stropów) oraz łaźni dla zawodników (LAMPOCEM, MAPETHENE PRIMER, MAPETHENE SA, ADESILEX PG4, NIVOPLAN PLUS, PLANICRETE, MAPELASTIC, MAPEBAND, MAPEGUM WPS, ELASTORAPID, KERAPOXY).

Kluczową interwencją MAPEI na tej inwestycji było wykonanie hydroizolacji części podziemnych nowo budowanych trybun. Do tych prac użyto mat bentonitowych MAPEPROOF H500 o największych dostępnych rozmiarach – rolki 5 m szerokości i 40 mb długości każda. Duży rozmiar pojedynczej maty znacznie usprawnił i przyspieszył prace hydroizolacyjne na powierzchni 9800 m2. W dalszej kolejności wykonano uszczelnienia styków płyty fundamentowej i ścian (IDROSTOP B25) oraz uszczelnienia połączeń prefabrykowanych elementów żelbetowych wznoszonej konstrukcji trybun (MAPEFLEX PU45). Naprawiono ściany szczelinowe
u podstaw konstrukcji fosy (PLANITOP 430), a w dwudziestu łazienkach i na tarasie widokowym o powierzchni 500 m2 wykonano hydroizolację (MAPELASTIC).

Rozwiązania wprowadzone na tych stadionach pokazują tylko część możliwości, jakie dają systemy i produkty opracowane przez ekspertów MAPEI.

MAPEI Polska jest częścią Grupy MAPEI - światowego lidera w produkcji klejów i produktów chemicznych dla budownictwa. Polski oddział Grupy powstał w 2000 roku. W kwietniu 2003 roku uruchomiono fabrykę w Gliwicach, która w ciągu następnych czterech lat podwoiła moce produkcyjne i obecnie jest w stanie wytworzyć ponad 250 000 ton klejów oraz 20 000 ton fug rocznie, wysyłając w Polskę do 150 tirów towaru dziennie. W 2012 roku otwarty zostanie drugi zakład produkcyjny firmy w Barcinie. MAPEI Polska to produkty do montażu płytek ceramicznych, kamienia naturalnego, wykładzin i parkietów; posadzki przemysłowe; systemy dociepleń oraz szeroka gama specjalistycznych rozwiązań linii budowlanej (w tym renowacje zabytków, wzmacnianie konstrukcji, domieszki do betonu, hydroizolacje oraz produkty stosowane w pracach podziemnych). 31 maja br. firma została uhonorowana tytułem Srebrna Budowlana Marka Roku 2012.

 

Mapei Wysłany: 2012-07-18 17:16:41
Odpowiedz

31 maja br. ogłoszona została lista zwycięzców ogólnopolskiego rankingu Budowlana Marka Roku.

Przyznanie wyróżnień poprzedziło badanie wśród około 2000 przedstawicieli firm wykonawczych z różnych sektorów budownictwa, przeprowadzone przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, agencję specjalizującą się w badaniach rynku budowlanego.

MAPEI w edycji 2011 / 2012 otrzymało cztery tytuły:

  • Złota Budowlana Marka Roku w kategorii „Kleje do płytek”,

  • Złota Budowlana Marka Roku w kategorii „Fugi”,

  • Srebrna Budowlana Marka Roku w kategorii „Marka przyjazna fachowcom”,

  • Srebrna Budowlana Marka Roku w klasyfikacji ogólnej.

Są one tym cenniejsze, że odzwierciedlają opinie wykonawców.

MAPEI od początku swojej obecności na polskim rynku koncentruje się na potrzebach wykonawców, bo to oni na co dzień wybierają produkty chemii budowlanej i są w stanie bezbłędnie ocenić i docenić ich jakość. – mówi Agata Modrzejewska, dyrektor marketingu MAPEI Polska – Dlatego tak bardzo cieszy fakt, że po raz piąty z rzędu MAPEI zajęło najwyższe miejsce na podium w dwóch koronnych kategoriach: kleje do płytek oraz fugi. Dalecy jesteśmy jednak od osiadania na laurach - na naszym rynku panuje duża konkurencja, ścigamy się w dobrym towarzystwie, nie ustaniemy więc w wysiłkach.”

Dbałość o zaspokajanie potrzeb wykonawców w strategii rynkowej MAPEI nie ogranicza się do produkcji wysokiej jakości chemii budowlanej.

Zdajemy sobie sprawę, że by wykonawca mógł prawidłowo wykonywać swoją pracę, oprócz sprawdzonych produktów musi mieć również wiedzę o najnowszych technologiach oraz dostęp do profesjonalnych narzędzi. – kontynuuje Agata Modrzejewska. Co roku tysiące wykonawców biorą udział w szkoleniach MAPEI TOUR (prowadzonych z „pokładu” naszych samochodów szkoleniowych w całej Polsce), a Ci najbardziej zaawansowani decydują się na czterodniowe sesje MAPEI TEAM przygotowujące do państwowego egzaminu na mistrza lub czeladnika w zawodzie glazurnik. Oferta nagród w Programie Partnerskim dla Wykonawców MAPEI – obejmująca niemal 200 pozycji – składa się wyłącznie z profesjonalnych narzędzi, ubrań roboczych i innych akcesoriów niezbędnych na co dzień w pracy zawodowej glazurników i specjalistów robót wykończeniowych. Z tego, jak licznie wykonawcy korzystają z naszej oferty, czerpiemy przekonanie, że obraliśmy właściwy kierunek. Skoro zaś w kategorii „Marka przyjazna fachowcom” jesteśmy numerem dwa, trawestując klasyczny slogan reklamowy, jeszcze bardziej będziemy się starać.”

Działania szkoleniowo-doradcze MAPEI na polskim rynku to ponad 400 szkoleń technicznych rocznie w całej Polsce oraz nowoczesna infrastruktura (dwa - w pełni wyposażone - samochody szkoleniowe, Centrum Szkoleniowe w Gliwicach z multimedialną salą wykładową i szeregiem boksów do ćwiczeń praktycznych oraz dwa mobilne laboratoria betonu). Grupa doświadczonych doradców technicznych firmy służy pomocą bezpośrednio na placach budów – wychodząc daleko poza klasycznie kojarzone w marką MAPEI produkty do montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego. Obecnie MAPEI to również produkty do montażu wykładzin i parkietów, posadzki przemysłowe, systemy dociepleń oraz szeroka gama specjalistycznych rozwiązań linii budowlanej (w tym renowacje zabytków, wzmacnianie konstrukcji, domieszki do betonu, hydroizolacje oraz produkty stosowane w pracach podziemnych).


Agata Modrzejewska, dyrektor marketingu MAPEI Polska

W klasyfikacji generalnej rankingu 2011 / 2012 po raz pierwszy przyznano dwie nagrody. Ogromnie cieszy tytuł Srebrnej Budowlanej Marki Roku dla MAPEI, bo to oznacza, że dystans, jaki jeszcze kilka lat temu dzielił nas od najbardziej rozpoznawalnej na polskim rynku marki budowlanej wydatnie się zmniejszył. – konkluduje Agata Modrzejewska. Tak wysoka pozycja w percepcji wykonawców wszystkich specjalności to dla młodej firmy (zaledwie 12 lat w Polsce) wielki zaszczyt, zobowiązanie i zastrzyk energii na przyszłość.”

MAPEI Polska jest częścią Grupy MAPEI - światowego lidera w produkcji klejów i produktów chemicznych dla budownictwa. Polski oddział Grupy powstał w 2000 roku. W kwietniu 2003 roku uruchomiono fabrykę w Gliwicach, która w ciągu następnych czterech lat podwoiła moce produkcyjne i obecnie jest w stanie wytworzyć ponad 250 000 ton klejów oraz 20 000 ton fug rocznie, wysyłając w Polskę do 150 tirów towaru dziennie. W 2012 roku otwarty zostanie drugi zakład produkcyjny firmy w Barcinie.

 

Mapei Wysłany: 2012-07-18 17:17:39
Odpowiedz

Od wielu miesięcy trwają prace przy budowie centralnego odcinka II linii metra, który połączy Rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim. Prace te przebiegają wieloetapowo i podzielone są na budowę poszczególnych stacji oraz drążenie tuneli. Na centralnym odcinku (o długości około 6 km) powstaje 7 stacji. MAPEI obecne jest zarówno przy pracach na stacjach, jak i przy drążeniu tuneli. Przy budowie stacji Rondo Daszyńskiego i Powiśle zastosowano między innymi antykorozyjną zaprawę cementową do zabezpieczenia prętów zbrojeniowych MAPEFER 1K, zaprawę do podlewek MAPEFIL, zaprawę naprawczą MAPEGROUT 430 i zaprawę MONOFINISCH do naprawy uszkodzeń elementów obudowy. Ponadto przy użyciu mat bentonitowych MAPEPROOF wykonano hydroizolację części podziemnych, a żywica RESFOAM 1KM posłużyła do uszczelnienia konstrukcji.

Spektakularnym (ale trudnym do podejrzenia) etapem prac przy nowej nitce metra jest drążenie tuneli. Od połowy maja 2012 roku na odcinku od Ronda Daszyńskiego w stronę Wisły pracuje pierwsza z tarcz drążących TBM (o imieniu Maria). Po miesiącu dołączyła do niej Anna – druga tarcza, a dwie kolejne oczekują na uruchomienie. Każda z nich to gigantyczna maszyna ważąca przeszło 600 ton, o długości 97m i średnicy tarczy skrawającej 6,3m. Technologia TBM pozwala na pracę w tempie średnio 10-12 m na dobę (a przy sprzyjających warunkach gruntowych nawet 25m w ciągu 24h). Tarcza TBM nie tylko drąży, ale także układa betonowe prefabrykaty tworzące ścianę tuneli. Podczas drążenia pomiędzy pancerzem maszyny, a elementami obudowy tunelu powstaje pusta przestrzeń, w którą wtłaczany jest zaczyn wypełniająco - stabilizujący na bazie cementu i bentonitu, którego właściwości są modyfikowane dwoma produktami dostarczanymi przez MAPEI. Podczas przygotowywania zaczynu dodawana jest domieszka opóźniająca MAPEQUICK CBS System 1 tak, aby przygotowany zaczyn mógł długo utrzymać niezmienione właściwości. Natomiast produkt aktywujący wiązanie MAPEQUICK CBS System 2 jest dozowany do iniektu bezpośrednio przed jego wpompowaniem w pustą przestrzeń za obudową tunelu. Płynny do tej pory zaczyn iniekcyjny w ciągu sekund przechodzi w fazę stałą.

Prace tunelowe w Polsce rozwijają się, a MAPEI dzięki swojemu międzynarodowemu doświadczeniu (Włochy, Austria, Argentyna) ma przy tym typie robót wiele do powiedzenia na temat sprawdzonych rozwiązań.
Produkty MAPEI zastosowane przy budowie II linii metra w Warszawie:
- MAPEFER 1K jednokomponentowy preparat mineralny do ochrony prętów zbrojeniowych;
- MAPEFIL bezskurczowa zaprawa o wysokiej ciekłości do wykonywania zakotwień;
- MAPEGROUT 430 tiksotropowa zaprawa naprawcza o wytrzymałości na ściskanie na poziomie 30 N/mm2 z dodatkiem włókien syntetycznych, drobnego wypełniacza i o regulowanym skurczu;
- MONOFINISCH cementowa, jednoskładnikowa zaprawa o normalnym czasie wiązana, przeznaczona do wyrównania powierzchni betonowych i tynków cementowych;
- MAPEPROOF mata bentonitowa do wykonywania hydroizolacji powierzchni pionowych i poziomych części podziemnych budynków i obiektów budowlanych;
- RESFOAM 1KM jednokomponentowa żywica poliuretanowa do iniekcji uszczelniających;
- MAPEQUICK CBS System 1 domieszka opóźniająca wiązanie do cementowych zaczynów iniekcyjnych;
- MAPEQUICK CBS System 2 domieszka aktywująca w postaci ciekłej do cementowych zaczynów iniekcyjnych i zapraw o wysokiej zawartości wody;
Doradca Techniczny MAPEI koordynujący projekt: Mikołaj Alexandrowicz, tel.: +48 506 072 414

 

Wyświetleń: 4838
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.