FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość
franioma@o2.pl
Wysłany: 2019-03-14 15:12:28
Odpowiedź
Ogrzewanie - jakie?

Jakie ogrzewanie polecicie do domu jedorodzinnego o powierzchni 120 m2? Na co zwracać uwagę przy wyborze?

brunok@mam-sklad.pl Wysłany: 2019-03-20 12:33:44
Odpowiedz

Jak dla mnie kluczowymi kwestiami przy wyborze ogrzewania jest przede wszystkiem ekologia, jak również niezbyt duże koszty. Z tych głównie powodów tak bardzo do gustu przypadła mi oferta Problast http://problast.com.pl/  i ogrzewanie nadmuchowe. Nie ma tutaj konieczności zakładania kaloryferów, ani też zakupu opału na zimę. Co więcej, stawiając na taką opcję, każde pomieszczenie w naszym domu może być równomiernie dogrzane, a czas uzyskania optymalnej temperatury nie jest długi. 

daniel_z@o2.pl Wysłany: 2019-03-22 12:57:19
Odpowiedz

Patrząc na to co się dzieje, to najważniejsze, zeby ogrzewanie było ekologiczne. Dobrym pomysłem jest ogrzewanie gazowe, pompy ciepła, fotowoltaika. Zresztą teraz można chyba jakieś dotacje dostać na tego typu rzeczy. Warto poptyać u siebie w gminie.

tomasP@ow2.pl Wysłany: 2019-03-22 13:26:26
Odpowiedz

Ja ja wybierałem ogrzewanie, to najważniejsze było dla mnie, by zapewnić nie tylko ogrzewanie, ale także ciepłą wodę użytkową i to w taki komfortowy sposób, żeby była ona cały czas dostępna w odpowiedniej ilości. Ważne było też dla mnie, by koszty ogrzewanie i montażu całej instalacji nie były zbyt duże. W końcu zdecydowałem się na ogrzewanie gazowe + kominek  z płaszczem wodnym + zasobnik cwu (tu możecie sobie poczytać na jakiej zasadzie taki zasobnik działa - http://www.noel.pl/zasobnik-cwu/   I takie rozwiązne sprawdza się u mnie doskonale. W domu ciepło, rachunki za ogrzewanie w normie, a już zasobnik cwu to rewelacja - ciepła woda jest zawsze kiedy chcę, a koszty niewielkie.

tom_m@mam-sklad.pl Wysłany: 2019-04-08 11:53:50
Odpowiedz

A trochę obok kwestii ogrzewania - zastanawialiście się jak wentylować dom/mieszkanie? Znajomi zdecydowali się na rekuperację w Krakowie, ja myślę, ale szukam opinii

Wyświetleń: 222
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.