FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość
quinn@mam-sklad.pl
Wysłany: 2011-09-08 14:48:01
Odpowiedź
Ogrzewanie: grzejniki dla domu

 

Kto jeszcze nie założył ogrzewania, albo szuka pieniędzy na grzejniki, ten powinien zobaczyć na to:
Konkurs przeprowadzony jest przez firmę Quinn Radiators przy współpracy z Agencja Marketingu Internetowego Optimal. Szczęśliwcy mogą wygrać atrakcyjne ciepło dla swojego domu, które płynąć będzie z nowoczesnych grzejników Quinn Radiators (5 talonów o wartości po 5 tys. zł. na zakup grzejników). Firma przygotowała również atrakcyjne nagrody upominkowe dla 50 osób, którym nie uda się wygrać nagród głównych. Zadaniem konkursowym jest wymyślenie hasła reklamowego, które promować będzie produkt firmy Quinn Radiators – grzejniki QUINN z wyróżniającą cechą – zaokrągloną dolną krawędzią. Na hasła reklamowe organizator konkursu czeka do  15 września 2011. 
Zachęcam do zapoznania się ze stroną internetową, na której można znaleźć bliższe informacje o konkursie http://www.quinn.pl/11,konkurs_grzejniki_kaloryfery.html.

zapytania budowlane

Wysłany: 2011-12-02 19:15:04
Odpowiedz

Centralne ogrzewanie powinno dawać możliwość uzyskiwania różnych temperatur w pomieszczeniach ze względu na sposób ich użytkowania i w zależności od preferencji domowników. Często przyjmuje się, że temperatura w sypialni powinna być o ok. dwa stopnie niższa niż w pozostałej części domu. Optymalna to 18°C. Możliwość dostosowania ogrzewania do utrzymywania niższej temperatury w sypialni wpływa na dobre samopoczucie i właściwy odpoczynek w czasie snu.

Wybór odpowiedniego sposobu ogrzewania ma znaczenie dla naszego zdrowia, szczególnie dotyczy to sypialni. Jeśli urządzamy nowe mieszkanie powinniśmy dobrze rozplanować układ mebli, tak by łóżko nie stało bezpośrednio przy grzejniku. Jego bliskość negatywnie wpływa na zdrowie, powoduje wysuszenie śluzówek i ogólnie gorsze samopoczucie. Budzimy się zmęczeni i źle wypoczęci. Dlatego także osoby, które mają już urządzone sypialnie, a w nich grzejniki blisko łóżka powinni wraz z nadejściem wiosny pomyśleć o zmianie aranżacji przestrzeni sypialnej, w taki sposób aby grzejnik znajdował się jak najdalej od wezgłowia łóżka.

Zdrowie ogrzewanie w sypialni
Najwygodniejszym i zdrowym rozwiązaniem do sypialni jest ogrzewanie podłogowe. „Ciepło rozchodzi się wówczas równomiernie, gdyż instalacja rozłożona jest pod powierzchnią całej podłogi w danym pomieszczeniu" - wyjaśnia Marcin Kotas z firmy Purmo. Montaż ogrzewania podłogowego w sypialni powoduje zdrowy i naturalny rozkład ciepła: więcej przy podłodze, a mniej na poziomie głowy. Ogrzewanie zamontowane pod podłogą powoduje mniejszą cyrkulację kurzu, co szczególnie ważne w sypialni, gdzie  odpowiednia jakość powietrza zapewnia komfort snu. Dodatkowe zalety tego rozwiązania to także estetyka. Instalacja w całości ukryta jest pod podłogą, dzięki czemu w pomieszczeniu mamy swobodę aranżacji na wszystkich ścianach. Nie musimy się już martwić o odpowiednie ustawienie łóżka względem grzejników. Ważny jest też komfort, jaki zapewnia ciepła podłoga, kiedy wstajemy rano z łóżka.

zapytania ofertowe budowlaneTo o czym powinniśmy pamiętać decydując się na montaż ogrzewania podłogowego w sypialni to konieczność ułożenia na podłodze naturalnych materiałów jak kamień, płytki ceramiczne lub odpowiedni rodzaj drewna, które dobrze przewodzą ciepło. Jako ostateczność dopuszczalne są także cienkie wykładziny dywanowe. „Jeśli planujemy ogrzewanie połogowe w sypialni pamiętajmy, aby wybrać łóżko na nóżkach. Dzięki wolnej przestrzeni pod łóżkiem ciepło równomiernie rozchodzi się po sypialni" - podpowiada ekspert Purmo.

Inteligentna regulacja
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jak np. termostaty, ogrzewanie podłogowe w sypialni zapewnia najwyższy komfort użytkowania. Termostat monitorując stale temperaturę powietrza i podłogi, inteligentnie steruje ogrzewaniem podłogowym i nie pozwala na przegrzewanie lub wychłodzenie podłogi dzięki zaawansowanej regulacji PWM (Pulse Width Modulation). Załącza i wyłącza ogrzewanie z wyprzedzeniem, tak aby uzyskać komfort cieplny o ustawionej prze użytkownika porze. Dopasowuje się do bezwładności danego pomieszczenia, dzięki funkcji samoadaptacji. Przystosowuje się do dobowego cyklu życia użytkownika, aby zapewnić możliwie najlepszy mikroklimat w sypialni oraz innych pomieszczeniach.? Regulacja indywidualna, oprócz najwyższego komfortu, generuje również duże oszczędności, ponieważ obniża temperaturę i komfort cieplny, kiedy nie korzystamy z pomieszczenia. Skala oszczędności sięga niemal 50% w porównaniu do systemów bez żadnej regulacji oraz 20-30% przy systemach z jednym czujnikiem temperatury na cały budynek. Przy obecnych i stale rosnących cenach źródeł energii, inwestycja w system termostatów zwraca się po około 2-4 latach. W przypadku grzejników również warto korzystać z termostatów (montowanych bezpośrednio na grzejniku). One także pomogą nam ustawić temperaturę w sypialni na optymalnym poziomie 18°C i zredukować koszty.

Uwaga na porady
Ogrzewanie centralne wpływa na zmniejszenie wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Wokół wiele porad jak z tym walczyć. Dlatego często domowymi sposobami próbujemy nawilżyć powietrze, szczególnie w sypialni wieszając np. zmoczony ręcznik na grzejnik. Nie zawsze najprostsze metody są jednak właściwe. Umieszczenie mokrego ręcznika na grzejniku płytowym powoduje zakrycie od góry wylotu ciepłego powietrza. W efekcie grzejnik nie może działać prawidłowo. Warto więc pamiętać, by nigdy nie zakrywać w całości grzejnika od góry. Lepiej wybrać elektryczny nawilżacz powietrza.

Eksperci Purmo ostrzegają także, by nie suszyć na grzejniku ścierek gospodarczych, które nasączone były detergentami czy płynami do czyszczenia. Detergent, po rozgrzaniu ścierki może się ulatniać i negatywnie wpłynąć na zdrowie. Często niszczy także sam grzejnik, który w wyniku silnego działania środków czyszczących zmienia kolor i powoduje odwarstwienie pokrywającej go emalii.

Wysłany: 2011-12-02 20:28:26
Odpowiedz

Kocioł grzewczy jest sercem ogrzewania domu. Zapewnia komfort cieplny w trakcie długich zimowych miesięcy. Jednak aby „serce" działało bez usterek - musi kierować nim mózg. W ogrzewaniu takim mózgiem jest system sterowania, który zarządza działaniem całego układu. Optymalna regulacja systemu zapewnia odczuwalne dla kieszeni oszczędności (nawet do 40%), przy zachowaniu komfortu cieplnego w każdym pomieszczeniu.

Od systemu sterowania zależy komfort użytkowania pomieszczeń oraz efektywne wykorzystanie mocy grzewczej instalacji. Właściwie działający system sterowania odbija się bezpośrednio na kosztach ogrzewania, a jego przeprogramowanie do bardziej oszczędnych nastaw, szybko znajduje odzwierciedlenie w wysokości rachunków. Nawet najlepiej zaprojektowana instalacja nie będzie działać w sposób efektywny, jeśli nie współpracuje z odpowiednio dobranym systemem sterowania. Bez tego zdarza się, że piec grzeje niemal bez przerwy, rachunki za paliwo osiągają astronomiczne sumy, a „cała para idzie w gwizdek" - temperatura w domu wcale nie jest optymalna.

Tu za ciepło, tam za zimno
W każdym domu, a zwłaszcza wielokondygnacyjnym, występują różnice w temperaturze powietrza różnych pomieszczeń. Wynikają one z wielu czynników. „Pomieszczenia narożne mają większe straty ciepła, niż te wewnątrz budynku. Jedna strona domu jest zwykle bardziej nasłoneczniona i przez to cieplejsza. Bardzo duże znaczenie dla gospodarki cieplnej mają okna. Stopień przeszklenia oraz poziom termoizoalacyjności okien znacząco wpływa na zapotrzebowanie cieplne pomieszczenia. Z drugiej strony ważne są także dodatkowe źródła ciepła, np. kominek czy gotowanie w kuchni, które czasowo podnoszą temperaturę w pokoju" - wyjaśnia Tomasz Podleś z działu technicznego Rettig Heating, producenta grzejników Purmo.

Termostat - klucz do sukcesu
Nowoczesne, oszczędne systemy ogrzewania wymagają użycia termostatów. W innym przypadku przepływ ciepłej wody przez urządzenia grzewcze jest stały, a tym samym zużycie ciepła i nasze rachunki nie zmieniają się. Jeśli będziemy sterować przepływem wody, możemy zaoszczędzić ciepło i w rezultacie mniej za nie płacić.
„W budynkach wielorodzinnych z centralnym ogrzewaniem sprawdzają się termostaty z wbudowanymi czujnikami temperatury, montowane bezpośrednio na grzejnikach. Grzejniki płytowe Purmo są fabrycznie wyposażone we wkładki termostatyczne. Wystarczy dokupić odpowiednią głowicę" - mówi Tomasz Podleś. Na rynku są różne modele głowic termostatycznych pozwalających na mniej lub bardziej zaawansowane sterowanie temperaturą w pomieszczeniu - od podstawowych nastaw ręcznych do automatycznego sterowania czasowego z wykorzystaniem wbudowanego czujnika temperatury. Kiedy temperatura w pokoju osiąga pożądany poziom (np. 22oC), głowica automatycznie ogranicza przepływ ciepłej wody przez grzejnik, a rachunki za ogrzewanie maleją.

Sterowanie pracą kotła
Najbardziej rozpowszechnione systemy sterowania pracą kotła opierają się na jednym termostacie, umieszczonym w reprezentacyjnym punkcie domu. Nastawy zazwyczaj pozwalają na ustawienie trybów pracy w systemie tygodniowym. Ustawiamy pożądane temperatury i czas w ciągu doby, kiedy w pokoju ma być cieplej  lub chłodniej. „W takim systemie na pewno warto ustawić niższą temperaturę w nocy oraz w stałych porach, gdy jesteśmy poza domem, np. w pracy. Przed dłuższymi wyjazdami nie zapominajmy o przestawieniu pieca na funkcję antyzamrożeniową" - radzi Tomasz Podleś. Ważna jest lokalizacja termostatu. Zaleca się, aby umieszczać termostat 1,5 m od podłogi, w dostępnym miejscu, z dala od źródeł ciepła (kominki, miejsca nasłonecznione) i przeciągów (okna i drzwi) - aby nie zaburzać odczytów temperatury.

Regulacja indywidualna - optymalne rozwiązanie
Wadą sterowania z jednym tylko termostatem jest brak regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Jeden czujnik umieszczony w reprezentatywnym punkcie domu nie wystarcza do zapewnienia komfortu cieplnego we wszystkich pokojach. Skutkuje to niedogrzaniem lub przegrzaniem niektórych pomieszczeń. W efekcie użytkownik podnosi temperaturę na głównym sterowniku, a to powoduje niepotrzebny wzrost kosztów ogrzewania.
Im bardziej zaawansowany jest system sterowania, tym bardziej zindywidualizowaną regulację oferuje. Zastosowanie systemu wielu termostatów umożliwia regulację temperatury oddzielnie dla każdego pomieszczenia, a nawet dostosowanie trybu pracy poszczególnych urządzeń grzewczych do pory dnia, trybu życia oraz indywidualnych preferencji użytkowników. Dzięki zaawansowanemu systemowi sterowania, możemy ustawić niższą temperaturę w sypialni w nocy, a wyższą w łazience w porze kąpieli. Kiedy zapalimy ogień w kominku w salonie, nie będzie to oznaczać wyziębienia reszty mieszkania, bowiem każde pomieszczenie regulowane jest oddzielnie.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym
Marka Purmo oferuje pełną gamę systemów sterujących również do ogrzewania podłogowego. W przypadku podłogówki zawory termostatyczne są umieszczone na rozdzielaczach i sterowane drogą kablową lub radiową przez termostaty rozmieszczone na ścianach. Najbardziej zaawansowane modele termostatów Purmo TempCo umożliwiają sterowanie wg pożądanej temperatury powietrza oraz podłogi, a nawet mogą być nastawiane zdalnie, za pomocą telefonu komórkowego, gdy jesteśmy poza domem.

zapytanie ofertoweAutomatyka sterująca ogrzewaniem w budynku powinna zostać zamontowana wraz z montażem całej instalacji. Stosuje się wówczas rozwiązania przewodowe. Jednak również przy modernizacji systemu ogrzewania istnieje możliwość skorzystania z najnowocześniejszych rozwiązań, bez uciążliwych prac budowlanych. Wygodnym systemem będzie wówczas sterowanie radiowe Purmo, które nie wymaga łączenia urządzeń przewodami.

 

alicja.konarska@vp.pl Wysłany: 2014-11-20 14:31:50
Odpowiedz

A ja palę węglem w domu i to jest moim zdaniem najtańsze rozwiązanie. Od długiego czasu zmawiam u firmy Smart Trans bo mają bardzo tanie, cały czas różne promocje i sprzedaż ratalną. Dla zainteresowanych proszę kontakt: 503 352 342

albertw217@gmail.com Wysłany: 2015-01-27 09:47:08
Odpowiedz

A ja mam Defro na ekogroszek z podajnikiem, lepszego nie widzę. Dla zainteresowanych podsyłam dobry sklep z piecami Defrohttp://ezelazny.pl/piece-weglowe-co/piece-defro-c-2-12.html . Mają dobre ceny.

klawieross1@mam-sklad.pl Wysłany: 2015-06-25 09:44:34
Odpowiedz

Witam orientuje sie ktos moze jaka jest grzejniki łazienkowe cena , nie mam wybranych jakis specjalnych, pytam tak ogolnie... szukam jakies takie pasujace do designu mojej łazienki 

marika@mam-sklad.pl Wysłany: 2015-09-14 15:57:43
Odpowiedz

Sprawdz ofertę grzejników na http://kaldekor.pl ja ostatnio właśnie tam dokonywałam zakupy grzejników do łazienki i na prawdę jestem zadowolona. Polecam. Dodatkowo na Blogu można przeczytać dużo ciekawych rzeczy właśnie dostyczacych montarzy grzeników co było pomocne. 

mikosz@o2.pl Wysłany: 2016-06-27 12:50:45
Odpowiedz

Moje grzejniki pochodzą z hurtowni systemów sanitarnych http://www.jp-instalacje.pl/ to grzejniki aluminiowe. W hurtowni zawsze taniej, więc dobrze nam się trafiło. 

kriooner@mam-sklad.pl Wysłany: 2017-03-01 09:19:41
Odpowiedz

Witam serdecznie, ja wybrałem ekogroszek workowany z transportem i w tym roku palę tym materiałem. Jak dla mnie jest świetny no i starcza naprawdę na długo. W przyszłym roku wybieram ten sam materiał. 

lefanu@wp.pl Wysłany: 2017-06-22 13:29:43
Odpowiedz

A może warto pomyśleć o alternatywie jaką są panele na podczerwień? My skusiliśmy się na panele elektryczne od Rotal www.rotal.pl To promienniki, które  oddają ciepło do pomieszczenia w postaci promieniowania podczerwonego, ale jest to zupełnie bezpieczne, bez obaw. Ma to same plusy. Taki typ ogrzewania jest przede wszystkim  niedrogi, łatwy w montażu, promienniki ciekawie wyglądają, bo mogą mieć np. formę obrazu. To coraz bardziej powszechny typ ogrzewania.

domek38@gmail.com Wysłany: 2017-09-11 11:07:33
Odpowiedz

Jestem wielce zadowolony z ogrzewania marki Viessmann, jakie zakupiłem z oferty http://ogrzewaniepoznan.pl/ . Zalezalo mi na tym, aby polaczyc jakosc z atrakcyjna cena, im udalo sie to osiagnac w zupelnosci!

malewiczO@gmail.com Wysłany: 2017-09-25 11:58:21
Odpowiedz

My wybraliśmy grzejniki płytowe od firmy Szałek ze Zgierza http://www.firmaszalek.pl/oferta/ogrzewanie/  i  jeśli o ceny chodzi to bardzo dobrze nam się trafiło. A grzejniki płytowe  znakomicie przewodzą ciepło i chyba jednak sa najbardziej estetyczne. 

eliza@mam-sklad.pl Wysłany: 2017-10-01 07:27:52
Odpowiedz

A ja robiąc remont salonu zdecydowałam się na wyrzucenie starego grzejnika i wstawienie grzejnika dekoracyjnego Manhattan projektu Karoliny Rybarczyk - http://www.instalprojekt.com.pl/grzejniki/elegante-design/art,20,manhattan,10.html w kolorze fuksji i trzeba przyznać, że salon zyskał niesamowity charakter.

kiji@gmail.com Wysłany: 2017-11-22 13:00:49
Odpowiedz

Osobiście jeśli chodzi o grzejniki aluminiowe to ja mam dobre doświadczenia z http://ferrumwodecki.pl/Grzejnik_FERRUM_NOWY,p3.html zarówno pod względem ich cen, jak i jakości. Dobrze prezentują się w mieszkaniu, dają miłe ciepło, ogólnie jestem zadowolony. No i cena nie robi dziury budżetowej w portfelu. Jak na taką jakość, jest naprawdę niska

malewskimar@o2.pl Wysłany: 2017-11-24 23:07:40
Odpowiedz

Najlepiej moim zdaniem posłużą grzejniki stalowe płytowe, nam służą dobrze, wolę je od aluminiowych także pod względem wyglądu. Kupowaliśmy je w http://www.firmaszalek.pl/ dobra firma, mamy od nich też klimatyzację w domu, dobrzy fachowcy.

anea96@mam-sklad.pl Wysłany: 2018-01-26 09:39:26
Odpowiedz

Cześć, za jakiś czas planuję montować kotłownię w domu (do jeszcze nie wykończony) i nie mam pojęcia jakie rury będą odpowiednie do kotłowni i odporne na ciepło. Kolega mówił mi, że do kotłowni najlepiej sprawdzą się takie rury stalowe, bo w przypadku wysokiej temperatury nic się z nimi nie stanie. Chciałbym spytać, czy lepiej będzie używać do tego rur otynkowanych czy czarnych? Jak myślicie, czy powłoka rur cynkowanych szybko ulega zniszczeniu czy właśnie jest trwała?

Wyświetleń: 1623
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.