FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość

Wysłany: 2011-01-23 19:54:38
Odpowiedź
Okno - niska cena

Szukasz taniego okna? Złóż niezobowiązujące zapytanie ofertowe na okna grupie 120 składów budowlanych z całej Polski. OKNO - właśnie znalazłeś niską cenę!

zapytania budowlane

Wysłany: 2011-02-03 20:38:47
Odpowiedz

Szukasz innych produktów? Skorzystaj z funkcji: Wyszukaj w serwisie

Wysłany: 2011-08-27 09:13:04
Odpowiedz

Nie tylko „ciepłe" i „ciche"?

Kiedy stoimy przed problemem wymiany okien interesuje nas zwłaszcza wyeliminowanie nieszczelności oraz podwyższenie ochrony akustycznej. Ale czy tylko tymi cechami okien powinniśmy być zainteresowani? Nie tylko, bo istotny jest też dla nas mikroklimat dla przebywania w nim ludzi i zwierząt.

Okna chronią wnętrze domu przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg, wiatr czy temperatura oraz przed szkodliwymi wpływami otoczenia w postaci hałasu i zanieczyszczeń powietrza. Ważnym zadaniem okien jest również izolacyjność cieplna, czyli zapewnienie jak najmniejszych strat ciepła dostarczanego  do pomieszczeń z różnych źródeł. Ponieważ spełniają tak ważne dla nas funkcje wybór okien jest dla nas nie lada wyzwaniem. Nasze zainteresowanie często skupia się wiec na współczynniku przenikania ciepła "U" i współczynniku izolacyjności akustycznej - określanej jako Rw. Oczywiście są to ważne mierniki, ale równie istotne jest stworzenie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniu.

Okna charakteryzuje także współczynnik przepuszczalności promieniowania słonecznego (g). Określa on ile procent całkowitego promieniowania słonecznego przedostaje się przez oszklenie do wnętrza budynku. Im wyższa procentowa wartość współczynnika przepuszczalności energii „g" lub wyższa wartość współczynnika Gf, tym bardziej pod wpływem słońca nagrzewać się będą pomieszczenia.

Zjawisko to ma swoje dobre i złe strony. Zimą chcielibyśmy, aby słońce maksymalnie ogrzewało nasze mieszkania, bo to przekłada się na ograniczenie wydatków za ogrzewanie ich powierzchni. Jednak to co dobre zimą, latem będzie prowadziło do nadmiernego przegrzewania pomieszczeń.

Przy kupnie okien powinniśmy zwracać uwagę na jak najniższe wartości tego współczynnika. W ten sposób możemy zapewnić komfort cieplny swojego mieszkania. Przy dokonywaniu wyboru okien i określaniu pożądanej wartości współczynnika przepuszczalności energii konieczne są kompromisy i przede wszystkim zachowanie zdrowego rozsądku.

Wysłany: 2011-11-26 17:19:16
Odpowiedz

 

DRUTEX S.A., największy w Europie producent okien i drzwi, poinformował, że firma została uhonorowana Medalem Europejskim w XXII edycji konkursu organizowanego przez Business Centre Club przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli.

Kapituła Medalu Europejskiego doceniła wysoki poziom wytwarzanej przez Drutex stolarki z PVC - IGLO 5 oraz IGLO 5 Classic jak również ich innowacyjność i zaawansowanie technologiczne.

Medalem Europejskim wyróżniane są wyroby i usługi, które odpowiadają standardom europejskim. Nominowana usługa (lub wyrób) musi spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp. Istotna jest dynamika firmy, zdobyte nagrody i certyfikaty.

Celem przedsięwzięcia jest wyróżnianie oraz promocja wyrobów i usług oferowanych przez firmy działające na terenie Polski, pobudzenie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, zwiększenie zainteresowania wielomilionowym rynkiem Unii Europejskiej wśród polskich przedsiębiorców, wzrost zainteresowania konsumentów i przedsiębiorców z krajów Unii Europejskiej

Cieszę się z tak prestiżowego wyróżnienia, które świadczy o sile marki DRUTEX oraz bezkompromisowości produktów firmy pod względem ich wysokiej jakości, funkcjonalności oraz estetyki. Wyróżnienie to jest dla nas dowodem uznania za doskonalenie naszej stolarki, inwestycje w jej zaawansowanie technologiczne oraz potwierdzeniem, że nasze produkty spełniają, a nawet wyprzedzają, standardy europejskie. Nagroda cieszy tym bardziej, że jest przyznana po raz kolejny, co świadczy o niesłabnącej pozycji marki DRUTEX." - powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.

Gala finałowa XXII edycji konkursu Medal Europejski odbyła się 9 listopada br, w Salach Redutowych Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Wysłany: 2011-11-29 19:54:59
Odpowiedz

Światło słoneczne jest podstawowym elementem zapewniającym nam istnienie i życie, dlatego przy projektowaniu rozkładu okien w domu szczególnie istotne są kierunki świata. Ma ono drogocenny wpływ zarówno na nasze zdrowie jak i samopoczucie. Każde pomieszczenie, w zależności od funkcji jaką pełni, potrzebuje różnej ilości światła.

Budowa domu to bez wątpienia życiowa inwestycja, która wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. Dlatego, warto się zastanowić w którym kierunku powinny wychodzić okna poszczególnych pomieszczeń, aby optymalnie wykorzystać dzienne światło.  „Według prawa, przynajmniej jeden pokój w budynku musi być nasłoneczniony w godzinach od 9 do 17 a w okresie od 21 września do 21 marca przez minimum 3 godziny. „- podkreśla Marcin Wiśniewski- Prezes firmy Stolmar Sp. z o.o.

Pokój może być zacienionym azylem, albo miejscem, w którym upał nie da ci odetchnąć. Wszystko zależy od tego na którą stronę wychodzą okna. Warto, aby okna sypialni wychodziły na wschód lub północny wschód, by budziły nas promienie słońca. Część dzienna natomiast, powinna być otwarta na stronę południowo - zachodnią. Światło słoneczne najbardziej będzie nam doskwierało w pokoju, gdzie oglądamy telewizję czy pracujemy na komputerze. Jeżeli budujemy dom to wybierając projekt, właśnie doświetlenie poszczególnych pomieszczeń powinno być jednym z kluczowych elementów.

Materiał, z którego wykonane są okna zawsze możemy zmienić, jednak trudno jest przebudowywać dom, jeżeli okaże się, że doświetlenie z okien nie będzie wystarczające.

Oto drobne podpowiedzi:
wschód – ze względu na fakt, iż promienie słoneczne padają pod małym kątem i nie grzeją zbyt intensywnie warto umieścić okna w kuchni, jadalni, sypialni, gabinecie,
południe - strefa ta jest najdłużej nasłoneczniona, dlatego warto , aby znajdowały się okna do salonu, jadalni pracowni czy gabinetu
zachód – ze względu na fakt, iż promienie słoneczne padają pod mniejszym kątem niż w południe i lepiej je oświetlają pomieszczenia - warto zamieścić okna w pokojach dziennych, jadalniach czy też dziecięcych sypialniach dzieci.
północ - sprawdzą się w pomieszczeniach technicznych i gospodarczych, ponieważ zapewniają oświetlenie równomierne i rozproszone.

Projektując dom warto pamiętać, że w sypialni możemy pozwolić sobie na dowolność w rozmieszczeniu okien. W kuchni, warto zaaranżować okno od strony wschodniej, zaś strona północna znakomicie sprawdza się tam, gdzie nie musimy utrzymywać wysokich temperatur -  radzi Marcin Wiśniewski- Prezes firmy Stolmar Sp. z o.o.

Wysłany: 2011-12-02 19:17:52
Odpowiedz

Pasywny dom jest niezwykle zaawansowaną koncepcją architektoniczną. Wymaga od architektów szerokiej wiedzy i umiejętności, których efektem jest powstanie prawdziwie energooszczędnego budynku. W takich budowlach  kluczową rolę odgrywają pasywne drzwi i okna. Zrozumiałym jest, że zwraca się szczególną uwagę na ich parametry, zapominając nieco o wyglądzie i stylistyce. Czy słusznie? 

Pasywne czyli jakie?
Aby okno mogło być uznane za pasywne musi posiadać stosowny certyfikat wydany przez Instytut Domu Pasywnego w Darmstadt. Uzyskanie tego certyfikatu nie jest łatwe, ponieważ okno musi spełniać wyśrubowane wymagania konstrukcyjne i umiejętnie godzić zatrzymywanie ciepła w budynku i jednoczesne przepuszczanie go do wnętrza pomieszczeń.

-Współczynnik przenikalności cieplnej okna, czyli Uw, mówiący ile ciepła ucieka z budynku, pasywne okno musi mieć niższy niż 0,8. Oczywiście musi to być potwierdzone odpowiednimi badaniami. Z kolei za dopływ ciepła do budynku odpowiada specjalna szyba Solar, która zwiększa efektywność ogrzewania przez promienie słoneczne, dzięki większej przepuszczalności szyby - mówi Dariusz Olszewski z IFTM Internorm

Rosnąca popularność budownictwa pasywnego w Polsce, pokazuje, że Polacy są coraz bardziej świadomi rozwiązań zmniejszających zapotrzebowanie na energię budynków, w których mieszkają. Niestety budownictwo pasywne jest kojarzone z zaawansowaną technologią, a niekoniecznie atrakcyjnym wyglądem.

-Wbrew pozorom architekci nie musza ograniczać się przy projektowaniu budynków pasywnych do jednego wzoru okien. Nasza firma, posiada aż pięć różnych modeli certyfikowanych okien i różne warianty certyfikowanych drzwi pasywnych, dostępne w różnych wersjach stylistycznych, nie wspominając o kolorach - tłumaczy Dariusz Olszewski

Drewno z aluminium w różnych konfiguracjach stylistycznych
Jaki zatem jest wybór certyfikowanych okien pasywnych? Po pierwsze można wybierać pomiędzy oknami wykonanymi z PVC z nakładką aluminiową i oknami drewniano-aluminiowymi. Każde z nich będzie prezentować się inaczej i może być dopasowane do wymagań stylistycznych budynku. Zwłaszcza, że, dzięki stosowanej technologii,  okno może inaczej się prezentować od strony elewacji, a inaczej od wewnętrznej strony w pomieszczeniach .
­­

-W przypadku okien drewniano-aluminiowych mamy do dyspozycji modele Edition,  Edition 4 i Varion4. Pierwszy z nich wyróżnia się połączeniem drewna, niezwykle ciepłej pianki termoizolacyjnej z aluminium. Drugi zaś to nowoczesny zestaw cztero-szybowy z zamontowanymi żaluzjami i zintegrowaną osłoną przeciwsłoneczną osiągający ekstremalnie niski współczynnik przenikalności cieplnej, Varion4 zaś to czteroszybowe arcydzieło stylistyczne idealnie sprawdzające się w nowoczesnym formą i stylem budownictwie - mówi specjalista IFTM Internorm.

Okno Edition łączy klasyczny wygląd drewna wewnątrz pomieszczenia z odpornym na warunki atmosferyczne aluminium na zewnątrz budynku. Aluminium jest także bardzo wdzięcznym materiałem w zakresie kolorystyki, można je malować na kolory z palety kolorów standartowych, palety kolorów dekoracyjnych oraz farbami  drewnopodobnymi, czy niezwykle nowoczesnymi metalicznymi. Podobnie jest w przypadku czteroszybowego modelu Edition4.
-Kolorystyka nie kończy jednak palety możliwości związanej z designem okna. Drewniano-aluminiowe okno Edition dostępne jest w 3 liniach stylistycznych Premium-Design, Softline-Design i Klassik- Design, zaś Edition4 w Premium- Design i Softline-Design. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby różne style wykończenia okien w jednym budynku zestawiać - opowiada Dariusz Olszewski

Premium-Design wyróżnia połączenie wypukłych i wklęsłych form,  owocujące grą światłocieni, Softline-Design można poznać, na pierwszy rzut oka, ponieważ nie znalazły w nim zastosowania żadne ostre krawędzie. Rezultatem jest wzór harmonijny, estetyczny i dość uniwersalny. Trzeci typ designu to najbardziej klasyczny Klassik-Design - proste formy udoskonalone do perfekcji. Szczególnie interesujące są dwa rodzaje okien Varion4. Pierwszy Alu-Design to nowoczesny i surowy projekt gdzie w jednej płaszczyźnie zlicowana jest rama i skrzydło, którego rozwinięciem jest Vetro-Design, w którym szyba jest zamknięta w jednej płaszczyźnie ramy, co daje niespotykany w innych oknach efekt.

Udane połączenie PVC z aluminiową nakładką
-Alternatywą dla drewniano-aluminiowych okien pasywnych są pasywne okna PVC z aluminiową nakładką, które są nowością na polskim rynku. Wyróżniają się nowoczesną stylistyką i doskonałymi parametrami technicznymi - ­mówi przedstawiciel IFTM Internorm

Certyfikowane okna pasywne wykonane z PVC z aluminiową nakładką to Dimension 4 ze zintegrowaną osłoną przeciwsłoneczną oraz Thermo Passiv, które zostały zaprezentowane na tegorocznych targach Bau w Monachium.

-Dimension 4 dostępny jest w dwóch wersjach stylistycznych Premium-Design i Softline-Design. W przypadku zaś okna Thermo Passiv można je zamontować w wersji ze specjalnym rowkiem stanowiącym imitację skrzydła, jeśli tego wymaga wizja architekta - dodaje Dariusz Olszewski

Pasywne drzwi
W każdym domu uzupełnieniem dla okien są drzwi. Nie inaczej jest w przypadku budynków pasywnych, w których drzwi również muszą charakteryzować się jak najniższym współczynnikiem przenikalności cieplnej. Drzwi stanowią wizytówkę domu dlatego muszą wpisywać się w architektoniczną wizję.

-Certyfikowane drzwi Selection dostępne są w około 70 różnych wersjach. Oryginalna konstrukcja łącząca drewno z pianką termoizolacyjną i aluminium, owocuje bardzo niskim współczynnikiem izolacyjności cieplnej. Różne modele można dostosowywać do indywidualnych wymagań dzięki dużemu wyborowi kolorów, ornamentów, motywów i wzorów szkła. Można mieć zatem drzwi pasywne, które jednocześnie są stylistycznie dopasowane do nieruchomości - mówi specjalista IFTM Internorm.

Pasywne budownictwo, ze względu na oszczędność energii przekładającą się na wymierne ekonomiczne korzyści będzie stawało się coraz popularniejsze. Jednak z pewnością odbiorcy projektów pasywnych budynków nie będą zadowalać się nieciekawymi wizjami. Dlatego tak istotny jest szeroki wybór pasywnych elementów konstrukcyjnych, wśród których okna i drzwi pełnią ważną rolę. Mnogość modeli okien i drzwi, ich wzorów i kolorów, udowadnia, że pasywne budynki nie musza być nudne.

 

Wysłany: 2011-12-02 20:07:11
Odpowiedz

Okna - montaż na ciepło.

Dążenie do energooszczędności w produkcji stolarki okiennej przyniosło nam nie tylko znacznie lepsze jakościowo, cieplejsze produkty, ale wymogło także konieczność stosowania nowych technik i rozwiązań montażowych. Praktycznie wszyscy producenci zalecają obecnie tzw. ciepły montaż.

Co to jest ciepły montaż?
Czym takie rozwiązanie różni się od tradycyjnego montażu i dlaczego staje się coraz popularniejsze?
 - O ciepłym montażu mówimy, gdy okna o bardzo dobrej izolacji termicznej wstawiamy do muru dwu lub trójwarstwowego, a więc takiego, który posiada warstwę izolacyjną - mówi Artur Głuszcz z firmy MS więcej niż OKNA, producenta okien TYTANOWYCHtermo - Stolarkę montujemy wówczas dokładnie w strefie izolacji, a więc tak, jakby okno stanowiło jej przedłużenie.

Ciepły montaż można zastosować we wszystkich nowo powstających budynkach jak i tych poddawanych termomodernizacji. Nie wykonamy go już jednak w starych budynkach ze ścianami jednolitymi. Z prostego powodu - nie są one ocieplone.

zapytanie ofertowe oknaMontaż w praktyce
Jeśli nasz dom posiada ściany dwuwarstwowe z izolacją zewnętrzną o grubości około 10-15 centymetrów, to okna powinny znajdować się jak najbliżej krawędzi zewnętrznej muru, do której przylega warstwa ocieplenia zachodząca na ramę.
Z kolei, w ścianie trójwarstwowej, oraz dwuwarstwowej z ociepleniem powyżej 15 cm, okna osadza się bezpośrednio w strefie ocieplenia, czyli tuż nad izolacją i poza murem.

Ościeżnicy nie można jednak w stabilny sposób przymocować bezpośrednio do warstwy termoizolacji ściany (czyli np. styropianu), dlatego konieczne staje się zastosowanie specjalnych elementów montażowych - wysięgników.

Trzy warstwy na wilgoć
Skuteczny, efektywny montaż, powinien zabezpieczać mur przed wilgocią, przewiewami i rozwojem groźnych dla naszego zdrowia grzybów i pleśni. Dla pełnego efektu, połączenie okna z murem musi więc zostać uszczelnione izolacją trójwarstwową.
 - Od zewnątrz okno należy zabezpieczyć materiałami paroprzepuszczalnymi. Może to być m.in. taśma paroprzepuszczalna albo folia rozprężna - dodaje Głuszcz - Chronią one izolację przed wpływem opadów atmosferycznych i wody, ale jednocześnie pozwalają na dyfuzję pary wodnej. Środkowa część to pianka poliuretanowa pełniąca funkcję termoizolacji. Od wewnątrz stosuje się z kolei izolację paroszczelną np. folię paroszczelną. Dzięki niej para wodna i wilgoć znajdująca się w domu nie będzie przenikać do warstwy termoizolacji. Warto przypomnieć, że według identycznych zasad dekarze wykonują izolację dachów.

Specjalistyczna firma, a może jednak samodzielnie?
Jeśli okno ma spełniać swoje funkcje, musi zostać na początku właściwie umiejscowione, przymocowane, a następnie zaizolowane. W dalszej kolejności należy zająć się regulacją i obróbką. Każdy z tych etapów musi być przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi zasadami, wskazówkami lub instrukcjami producentów.

Powinniśmy mieć świadomość, że ciepły montaż wymaga wiedzy, doświadczenia, ale i zmysłu. Każdy, kto przystępuje do jego wykonania musi umieć dobrać wielkość okna do otworu, ale także dysponować wiedzą dot. m.in. właściwego rozmieszczenia połączeń mechanicznych okna ze ścianą, wykonania prac izolacyjnych, obróbki czy regulacji.

Kto z nas, potrafi chociażby określić odległości, w jakich rozmieszcza się mocowania i zna różnice pomiędzy kotwą i dyblem? Podobnych „haczyków" jest znacznie więcej. Poza tym, konkretne rozwiązanie dobiera się indywidualnie do specyfiki i sytuacji, z jaką spotyka się montażysta w danym budynku. To, co sprawdzi się w jednym wypadku, niekoniecznie musi spełnić swoją funkcję w innym.

Dlatego, o ile samą decyzję o ciepłym montażu możemy i powinniśmy podjąć samodzielnie, o tyle jego wykonanie najlepiej od razu powierzyć specjalistycznej firmie. Osoba niedoświadczona, może bowiem popełnić szereg kosztownych w naprawie błędów. Już na etapie powstawania ścian naszego domu powinniśmy też pomyśleć o konsultacji z producentem lub dystrybutorem stolarki. Ciepły montaż wymaga m.in. właściwego przygotowania otworów okiennych. Może się okazać, że zatrudniona ekipa murarska - mimo składanych zapewnień - nie sprosta temu zadaniu. Ewentualne nieprawidłowości lepiej eliminować zawczasu.

Wysłany: 2011-12-02 20:41:36
Odpowiedz

Okna pełnią wiele funkcji w budynkach, w których są montowane - izolacyjne, estetyczne, ochronne. By jak najlepiej odpowiadały one oczekiwaniom użytkowników podczas zakupu należy z uwagą dobrać ich profile oraz szyby. Bogaty wybór modeli, systemów i materiałów w ofercie sieci sprzedaży Polskieokna.pl gwarantuje możliwość indywidualnego „zaprojektowania" każdego okna.

Okno, jest zewnętrzną przegrodą oddzielającą wnętrze domu od świata zewnętrznego, dzięki temu chroni je przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi - deszczem, śniegiem, wiatrem, czy temperaturą. Stanowi ono również najprostszy i najczęściej spotykany w polskim budownictwie, system wentylacji pomieszczeń, tzn. pozwala na wymianę zużytego, zanieczyszczonego powietrza na świeże. W sieci sprzedaży Polskieokna.pl można znaleźć bogaty wybór profili PCW wykorzystywanych do konstruowania okien. Producenci mają w swojej ofercie szeroką gamę profili standardowych, czyli tych najczęściej spotykanych na rynku, o szerokości zabudowy w tzw. klasie 70 mm, które charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami użytkowymi. Jednak klienci poszukujący najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów z łatwością znajdą tutaj również nowoczesne okna wykonane z profili o szerokościach przekraczających 90 mm (bluEvolution). W sklepach zrzeszonych w sieci, sprzedawcy doradzą jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w konkretnej lokalizacji. Do bloku w centrum miasta przy ruchliwej ulicy polecą te zapewniające wysoką izolacyjność akustyczną, natomiast w przypadku domku na działce pod lasem, zwrócą uwagę na konieczność zastosowania dodatkowych zabezpieczeń utrudniających włamanie. Odpowiednio dobrane okna spełnią indywidualne potrzeby użytkowników.

Jednym z najistotniejszych elementów składowych okien są szyby, gdyż one stanowią procentowo ich największą powierzchnię. To one w dużej mierze decydują o termoizolacyjności całej konstrukcji. Mają również istotny wpływ na ochronę naszych mieszkań przed hałasem. Ale ich podstawową funkcją jest wpuszczenie do domu naturalnego światła dziennego. Producenci zrzeszeni w sieci Polskieokna.pl zwracają uwagę, że obecnie mają do dyspozycji bardzo szeroką gamę szkła budowlanego. Szyby w nowoczesnych oknach to tak naprawdę pakiet dwóch lub więcej tafli szkła zespolonych ze sobą, oddzielonych tzw. ramką dystansową i uszczelnionych na obwodzie masą plastyczną. Dla poprawy właściwości ciepłochronnych odpowiednie powierzchnie szkła są pokrywane niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych a przestrzeń między nimi wypełnia się gazem - argonem lub kryptonem. „W zależności od indywidualnych wymagań możemy zastosować różnorodne pakiety szyb zespolonych realizując w ten sposób różnorodne zadania stawiane konkretnym oknom. Przykładowo używając szyb warstwowych, czyli takich gdzie tafle szkła są sklejone ze sobą z użyciem specjalnej folii, wpływamy na poprawę bezpieczeństwa naszego mienia, ponieważ stanowią one czasową zaporę przy próbach włamania a przy przypadkowym zbiciu minimalizujemy ryzyko zranienia odłamkami szkła. Z kolei stosując szyby przeciwsłoneczne, zmniejszamy ilość dostającej się do pomieszczeń energii słonecznej, oszczędzając w ten sposób na kosztach chłodzenia latem. Niewątpliwie zaletą tego typu szyb jest też fakt, iż możemy dzięki nim eliminować przenikanie promieni UV, co jest korzystne dla trwałości i kolorystyki elementów wyposażenia pomieszczeń oraz dla zdrowia ludzi." - powiedział Dominik Chamioło, prezes zarządu firmy PAGEN.

Oprócz funkcji ochronno izolacyjnych, okna muszą też odpowiadać potrzebom estetycznym, wpasowywać się w styl budynku. Dlatego w sieci Polskieokna.pl dostępny jest bogaty wachlarz kolorystyki profili produkowanych z PCW. W doborze odpowiednich oklein profili, które będą współgrać wizualnie z kolorystyką całego budynku czy pomieszczenia pomoże nam zamieszczony na stronie www.polskieokna.pl w zakładce wizualizacje - symulator doboru okien.

Wysłany: 2011-12-17 07:08:55
Odpowiedz

Dodatkowy zysk dla punktów sprzedaży okien. Sprawdź!

Wysłany: 2012-03-07 07:57:46
Odpowiedz

Wybór odpowiednich okien to nie lada wyzwanie. Okna stanowią swoistą granicę pomiędzy oswojoną przestrzenią domową, a obcym światem zewnętrznym. Jednocześnie konstytuują dom - nasze prywatne centrum świata i otwierają go na uniwersum. Ta szczególna rola, stawia szczególne, często trudne do pogodzenia, wymagania. Okna powinny zapewniać poczucie bezpieczeństwa i komfortu domowego zacisza, ale też wpuszczać jak najwięcej światła i otwierać szeroki widok, poszerzając życiową przestrzeń, łączyć w sobie piękno i funkcjonalność.

Dokonując wyboru okien, należy mieć na względzie, że jest to inwestycja na lata, dlatego zakup powinien być w pełni przemyślany. Warto zwrócić szczególną uwagę na kilka kryteriów, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Odpowiednia stolarka okienna powinna być szczelna, by w jak największym stopniu zapewnić izolację cieplną. Zimą ważne jest, by minimalizować straty ciepła w pomieszczeniu, za to latem zadbać o jak najmniejsze nagrzewanie się wnętrza. Wysoka szczelność oznacza także lepszą izolację od hałasu, co szczególnie ważne w przypadku budynków w środowisku miejskim. Nie należy jednak zapominać, że równie istotna jest odpowiednia wentylacja, a także materiał, z którego wykonane jest okno- dzięki niemu okno nie będzie stanowić bariery dla wewnątrzdomowej atmosfery, nie ograniczy powietrza w pomieszczeniu do zamkniętego obiegu.

Okno, które stanowi swego rodzaju „oczy” budynku powinno też cechować się wysokimi walorami estetycznymi. Dlatego odpowiednio dobrana kolorystyka, a także faktura są nie mniej ważnymi czynnikami, jakimi należy się kierować przy wyborze ram okiennych. Znaczące jest również, że im gładsza powierzchnia okien, tym łatwiejsza ich pielęgnacja.

Wszystkie powyższe zalety można odnaleźć w oknach platinum firmy Stolmar Sp z o.o. Ich solidna konstrukcja zapewnia wysoką stabilność, dobrą izolację cieplną i zabezpieczenie przed hałasem. Ponadto duża głębokość profili, aż 74 mm, umożliwia mimo sześciu komór zastosowanie dużych wzmocnień stalowych, co gwarantuje nienaganne właściwości statyczne na długo. W przypadku okien kolorowych, aby utrzymać wysokie właściwości statyczne, stosuje się pięciokomorowe skrzydła i znacznie większe wzmocnienia stalowe.

Okna platinum można swobodnie dobierać do własnych gustów i potrzeb architektonicznych. Dostępne są w dwóch wersjach kształtów – klasyczne, proste skrzydło i eleganckie skrzydło zaokrąglone. Paleta kolorystyczna obejmuje 22 okleiny oraz 12 kolorów zewnętrznych powłok akrylowych (tylko w klasie A+).
Wybierając je, przez lata będziemy cieszyć się najwyższą jakością, wysoką estetyką i komfortem użytkowania.

basia_kik@o2.pl Wysłany: 2017-01-31 12:00:38
Odpowiedz

 Wszystko się zmienia i to akurat chyba dobrze, że powstają nowe coraz to lepsze produkty. Sam ostatnio szukałem jakiś nowoczesnych okien myślałem, że okna drewniane są optymalne, aż nagle trafiłem na systemy aluminiowe i bardzo mnie ten temat zaciekawił napisałem nawet do Stolmar firma produkująca okna o takich parametrach macie tutaj ich produkt - http://stolmar24.com/systemy-aluminiowe/ żeby przesłali informacje odnośnie specyfikacji zobaczymy co odpiszą. Także jak widać nowoczesne budownictwo dotyczy każdego aspektu.

danutapiskorska4@wp.pl Wysłany: 2023-12-28 17:45:05
Odpowiedz

Świetne zasłony, żaluzje i rolety możesz zamówić od firmy WIMAROL. Polecam, sama u nich zamówiła rolety do całego mieszkania i prezentują się bardfzo dobrze i równie dobrze działają.

Wyświetleń: 1680
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.