FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość

Wysłany: 2010-04-14 16:15:55
Odpowiedź
materiał na dom

Jaki materiał na dom?

ok. gazobeton czy porotherm ? jeśli w projekcie masz gazobeton , to zmiana materiału w związku z wymiarami jest zmianą istotną i należy mieć nową zgodę na budowę !!!!!!

Sam tego doświadczyłem .

Wysłany: 2010-10-13 19:09:05
Odpowiedz

Jeżeli chcesz sprawdzić ile kosztują omawiane produkty - złóż niezobowiązujące zapytanie ofertowe grupie 70 składów budowlanych.

Wysłany: 2011-01-08 13:32:36
Odpowiedz

Budowlane tablice informacyjne

Wysłany: 2011-12-02 19:38:44
Odpowiedz

Zużycie energii w każdym domu zależy zarówno od wybranych technologii budowlanych, jak i zastosowanych materiałów

O zaletach rozwiązań energooszczędnych nie trzeba dziś nikogo przekonywać - są one przede wszystkim tańsze w eksploatacji i bardziej przyjazne dla środowiska. Co jednak mniej oczywiste, energooszczędność zależy przede wszystkim od dwóch czynników - wykorzystanych materiałów budowlanych oraz rozwiązań technologicznych, zastosowanych przy wznoszeniu budynku.

Energooszczędność a termoizolacja
W budynkach mieszkalnych zdecydowanie najwięcej energii (ok. 70 %) zużywa się na ogrzewanie pomieszczeń. Dlatego szczególnym sprzymierzeńcem w walce o niskie rachunki są materiały budowlane i rozwiązania konstrukcyjne, które pozwolą na zatrzymanie ciepła w domu. Do materiałów o najlepszych wskaźnikach termoizolacyjności należą pustaki ceramiczne Röben Thermoziegel. Ich właściwości wynikają przede wszystkim z porowatej struktury. Mikropory wypełnione są powietrzem, które stanowi doskonały izolator. Co więcej, pustaki oraz inne ceramiczne materiały budowlane, takie jak cegły i dachówki wypalane z gliny, osiągają także wysokie parametry akumulacyjności cieplnej, dzięki stosunkowo dużej gęstości. Zastosowanie materiałów zapewniających właściwą izolację termiczną na całej powierzchni budynku jest niezwykle istotne, ponieważ ciepłe powietrze ucieka nie tylko przez ściany, ale także dach, fundamenty i inne elementy konstrukcyjne.

Ściana trójwarstwowa - optymalne parametry
Dla optymalnej termoizolacji budynku, oprócz samych materiałów o odpowiedniej gęstości, kluczowa jest także ochrona przed wilgotnością oraz właściwa izolacja. Najlepsze wyniki w tym zakresie osiągają budynki, których przegrody zewnętrzne wzniesiono w technologii ściany trójwarstwowej. Struktura takiej ściany obejmuje trzy warstwy, odpowiadające za izolację cieplną przy jednoczesnym zapewnieniu stałej cyrkulacji powtarza. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu ceramicznych pustaków poryzowanych do wzniesienia warstwy nośnej, wełny mineralnej lub styropianu dla zapewnienia izolacji, szczeliny wentylacyjnej oraz ściany osłonowej w postaci muru z cegieł. Właściwości termoizolacyjne ściany trójwarstwowej można dodatkowo podnieść, jeśli zastosowane zostaną pustaki szlifowane. Do ich murowania stosuje się specjalną zaprawę klejową, a spoina jest bardzo cienka, dzięki czemu znacznie minimalizuje się ryzyko powstawania mostków termicznych, odpowiedzialnych za większość strat ciepła.

zapytania ofertoweWentylacja...
Poza ogrzewaniem, dwa następne obszary, na które wydatkuje się najwięcej energii, to wentylacja oraz klimatyzacja pomieszczeń. Efektywność systemu wentylacyjnego przekłada się na parametry termoizolacyjne ścian zewnętrznych. Ponieważ woda jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła, nasiąknięta wilgocią ściana powoduje wzmożone przenikanie ciepła z wnętrza budynku do otoczenia. Niskie temperatury z kolei przyczyniają się do powstawania większego zawilgocenia. Podsumowując, nadmiar wilgoci w ścianie obniża  właściwości izolacji cieplnej, a to z kolei prowadzi do większego zawilgocenia. Sposobem na przerwanie tego procesu jest zapewnienie optymalnej wentylacji, która będzie odprowadzać parę wodną z wnętrza pomieszczeń i konstrukcji ściany.

...i klimatyzacja
Energooszczędność to nie tylko minimalizowanie wydatków na ogrzewanie, ale także stosowanie rozwiązań, które w lecie zapewnią przyjemną temperaturę pomieszczeń i zminimalizują lub całkowicie wyeliminują konieczność włączania klimatyzacji. Należy do nich wykorzystanie materiałów budowlanych, które wolno się nagrzewają, czyli m.in. wszystkich produktów ceramicznych. Warto podkreślić, że oprócz ścian bardzo istotną rolę w zapewnieniu odpowiedniej temperatury w gorące dni pełni też pokrycie dachowe. Wszystkie lekkie pokrycia łatwo się nagrzewają, powodując że położone bezpośrednio pod nimi pomieszczenia stają się bardzo gorące. Jest to szczególnie uciążliwe, jeśli poddasze budynku jest przestrzenią użytkową. W takiej sytuacji zalecane jest wykorzystanie ciężkich pokryć dachowych, np. dachówek ceramicznych, których naturalne właściwości  należy wzmocnić poprzez odpowiednio grubą warstwę izolacji, np. wełny mineralnej.

Zastosowanie ceramicznych materiałów budowlanych oraz optymalnych konstrukcji budowlanych, takich jak ściana trójwarstwowa oraz odpowiednio ocieplony dach, nie tylko pozwala na obniżenie zużycia energii, ale także gwarantuje zdrowy mikroklimat pomieszczeń, ponieważ wypalane z gliny pustaki, cegły i dachówki są produktem w 100% naturalnym.

 

Wysłany: 2015-08-04 09:58:17
Odpowiedz

Ja tam wybrałem komfortowy dom z bali na podhalu i jestem bardzo zadowolony. Przekonaj się sam do drewna a zobaczysz, że to jest najlepsze rozwiązanie ze wszystkich możliwych :) 

Piotrstoklos@gmail.com Wysłany: 2016-08-03 11:54:13
Odpowiedz

Jeżeli chodzi o koszty eksploatacji samej klimatyzacji to duże znaczenie ma jakość izolacji całego sytemu, fajnie opisali to tutaj: https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/artykuly/izolacja-techniczna-w-systemach-wentylacji-i-klimatyzacji,37.html. Możesz mieć dobre klimatyzatory, tryb energooszczędny itd, ale bez dobrej izolacji koszty i tak będą duże.

wronkisz@wp.pl Wysłany: 2017-09-19 07:35:04
Odpowiedz

Jeśli chodzi o materiały to nie ma co tu dużo pisać najlepiej postawić na sprawdzone materiały budowlae, które są na rynku wiele lat i sprawdzają się doskonale pozwolę sobie podać nawę firmy caparol. Jak mam coś gruntować czy tynki kłaść lub malować zawszę stawiam na nich jeszcze sie nie zawiodłem

Wysłany: 2017-09-22 15:10:12
Odpowiedz

Jeśli chodzi o materiały na dom to polecam poczytać tego bloga: http://podlogi-expona.pl/blog/2017/09/13/panele-winylowe-najczesciej-zadawane-pytania/ znajdziecie tutaj naprawdę wiele ciekawych informacji , sam dużo się z niego dowiedziałem. 

Wysłany: 2017-11-29 21:15:31
Odpowiedz

Takie materialy budowlane mozesz sobie samemu porwnac odwiedzajac 3/4 roznych dostawcow.

_________________

http://dowiedzmy-sie.pl

Wysłany: 2018-07-20 13:18:56
Odpowiedz

Moim zdaniem budowa domu to długoterminowa inwestycja, dlatego należy podejść do tego odpowiedzialnie. Trzeba wybrać dobry materiał, moim zdaniem drewno nadaje się do tego idealnie. Dodatkowo jeśli dom robimy na własnąrękę należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, moim zdaniem przy takiej budowie przyda się łuparka do drewna, jedną nawet znalazłem na stronie https://forsplit.pl/ która spisała się świetnie. Polecam wszystkim, którzy chcieliby mieć dom z drewna!

ginka.koska@onet.pl Wysłany: 2018-12-21 11:26:20
Odpowiedz

Czym charakteryzują się te materiały? Które wybieracie?

Wyświetleń: 2453
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.