FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość

Wysłany: 2010-05-22 08:39:01
Odpowiedź
systemy dociepleń - jakiego producenta wybrać???

Witam wszystkich, w wakacje chcę docieplić dom. Rozmawiałem trochę z budowlańcami, ale każdy mówi coś innego. Dlatego proszę o pomoc. Jaki zastosować system dociepleń - Bolix, Kreisel, Baumit, Ispo, Dryvit, a może jakiś inny? Chcę ocieplić dom styropianem gr. 15 cm, tynk mineralny "baranek" biały. Czym te systemy oprócz ceny się różnią?

zapytania budowlane

Wysłany: 2010-05-24 21:16:26
Odpowiedz

Ja mam docieplony dom tzw. systemem mieszanym - klej do styropianu i klej do siatki z Solbetu, grunt i tynk z Bolix-a. Całe docieplenie wyszło mi dużo taniej niż bym kupił wszystko od jednego producenta (Bolix-a). Jestem zadowolony. Myślę, że podstawa to dobry wykonawca.

Wysłany: 2010-05-25 13:58:47
Odpowiedz

      Jeżeli chodzi o docieplenie domu w jednym systemie to na pewno wyjdzie drożej niż wybierając najtańsze produkty z różnych firm.

(robiąc docieplenie systemem można powiedzieć ,że przepłacamy za gwarancję , która może być nie uwzględniona jeśli nie zatrudnimy ekipy ,która posiada certyfikat do wykonania danego systemu)

    Jeżeli chcemy mieć dobrze wykonane docieplenie to należy wybrać wykonawcę ,który się na tym zna i może pokazać nam wcześniejsze docieplenia.

A z czego będzie to robił nie powinno mieć dla niego znaczenia.

 

Pozdrawiam Łukasz

 

 

Wysłany: 2010-05-26 09:34:58
Odpowiedz

Pozdzielam opinie poprzednich wypowiedzi . Faktycznie najważniejsze to znajomość systemów dociepleń przez wykonawców , ich solidne wykonanie to istotna  rzecz aby docieplenie spełniało swoje zadanie.

Ja wybrałem kleje Solbetu , podkład i reszta z Bolixa , styropian Genderki...no i oczywiście sprawdzona ekipa ....narazie jest ok.

Pozdrawiam

Wysłany: 2010-05-30 22:30:25
Odpowiedz

U mnie robiła ekipa Sławka Kustosza - jestem b. zadowolony z jakości wykonanch robót . Jeś chcesz to mogę podzielić się numerem telefonu.

Pozdrawiam Krzysztof

Wysłany: 2010-05-30 22:31:03
Odpowiedz

U mnie robiła ekipa Sławka Kustosza - jestem b. zadowolony z jakości wykonanch robót . Jeś chcesz to mogę podzielić się numerem telefonu.

Pozdrawiam Krzysztof

Wysłany: 2010-10-13 19:05:32
Odpowiedz

Jeżeli chcesz sprawdzić ile kosztują omawiane produkty - złóż niezobowiązujące zapytanie ofertowe grupie 80 składów budowlanych.

Wysłany: 2011-01-08 15:14:44
Odpowiedz

Atestowana siatka podtynkowa z włókna szklanego w atrakcyjnej cenie!

Wysłany: 2011-01-23 13:40:28
Odpowiedz

Ile kosztowała budowa Twojego domu? Porównaj z kosztami poniesionymi przez innych inwestorów.

Wysłany: 2011-08-26 20:05:09
Odpowiedz

Energooszczędne rozwiązania - instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Jak zgodnie twierdzą eksperci - bez systemu wentylacyjnego opartego na rekuperatorze, budynku nie można nazwać energooszczędnym. Odpowiednie wentylowanie budynków jest bardzo ważne z uwagi na komfort przebywających w nim osób. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła minimalizuje straty ciepła w budynku oraz utrzymuje optymalny mikroklimat w pomieszczeniach.

Kolejnym etapem prac w energooszczędnym domu LUMINA HOUSE było wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją, którą zaprojektowała i zamontowała firma REKUPERATORY.pl O korzyściach z zastosowania rekuperacji rozmawialiśmy z Iwoną Stachurską, ekspertem firmy REKUPERATORY.pl.

ARCHIPELAG: Obserwujemy stały wzrost zainteresowania systemem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Co sprawia, że rekuperacja staje się z roku na rok coraz  popularniejszym rozwiązaniem?
Iwona Stachurska, REKUPERATORY.pl: Rekuperacja pozwala na znaczne, nawet do 50%, obniżenie kosztów ogrzewania domu. Ciepło nie ucieka przez kominy, a  odzysk ciepła z usuwanego powietrza pozwala podnieść temperaturę powietrza nawiewanego. Jednocześnie przez cały rok mamy zapewniony optymalny komfort klimatyczny w pomieszczeniach. Stałe dostarczanie świeżego powietrza, przy jednoczesnym usuwaniu zużytego, zapewnia także usuwanie nadmiernej wilgoci, nieprzyjemnych zapachów oraz obniżenie stężenia szkodliwych substancji, takich jak: dwutlenek węgla, grzyby, alergeny. Rekuperacja pozwala także ograniczyć hałas z zewnątrz oraz całkowicie eliminuje obecność insektów w domu. Nie ma również potrzeby wietrzenia poprzez otwieranie okien, co eliminuje niebezpieczne dla zdrowia przeciągi.

ARCHIPELAG:  Na czym dokładnie polega działanie rekuperacji?
Iwona Stachurska, REKUPERATORY.pl: Świeże powietrze zasysane jest przez wentylatory rekuperatora i kanałami wentylacyjnymi napływa do wymiennika ciepła w centrali wentylacyjnej, ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku. Następnie nawiewane jest do takich pomieszczeń jak salon, sypialnia czy gabinet. Identyczna ilość ciepłego, zużytego powietrza usuwana jest z łazienek i kuchni. Warto wiedzieć, że w dobrych centralach powietrze wyciągane - mimo że oddaje swoją energię - nie miesza się z powietrzem nawiewanym.

ARCHIPELAG: O czym musimy pamiętać, decydując się na zastosowanie w domu wentylacji mechanicznej z rekuperacją?
Iwona Stachurska, REKUPERATORY.pl: Podstawową sprawą jest zmiana postrzegania tematu: jakąś wentylację w domu musimy mieć - regulują to przepisy prawa budowlanego. Musimy mieć, więc i musimy na nią wydatkować określone środki. W przeciętnym domu kwota ta oscyluje w granicach 7-10 tys. zł. Zakup systemu wentylacji mechanicznej
z rekuperatorem nie jest więc tak kosztowny, jak mogłoby się wydawać. Należy też pamiętać, że podstawą sprawnie i wydajnie działającej rekuperacji jest profesjonalne przygotowanie jej projektu oraz staranne wykonanie instalacji. Każdy dom należy traktować indywidualnie, ponieważ instalację projektuje się, biorąc pod uwagę parametry poszczególnych pomieszczeń i ich przeznaczenie . Dzięki temu można dokładnie określić zapotrzebowanie danego budynku na konkretną ilość powietrza oraz precyzyjnie wytyczyć trasy kanałów wentylacyjnych, a także miejsca montażu punktów nawiewnych i wywiewnych, co jest bardzo ważne, aby rekuperacja była efektywna. Wybór firmy wykonawczej również ma ogromne znaczenie. Warto zdecydować się na firmę z dużym doświadczeniem, która daje nam wieloletnią gwarancję na wykonane prace i świadczy także usługi serwisowe.

ARCHIPELAG: Czy w domu LUMINA zastosowano jakieś szczególne rozwiązania instalacyjne?
Iwona Stachurska, REKUPERATORY.pl: Instalacja w LUMINIE została wykonana z najlepszych materiałów,  stosowanych w dobrych instalacjach wentylacyjnych. Zamontowano kanały wentylacyjne z rur stalowych SPIRO. Są to sztywne rury o bardzo wysokiej szczelności. Ich dużą zaletą jest brak oporów przepływu powietrza oraz możliwość ich wyczyszczenia. Zastosowano kanały o średnicy 200/160/125/100/80 mm. Średnica kanałów jest dobierana w taki sposób, aby zapewnić przepływ określonej ilości powietrza, zapewniając tym samym zrównoważone parametry nawiewu i wywiewu.  Wszystkie kanały zostały oczywiście zaizolowane na całej długości wełną mineralną o grubości 20 mm. Zaizolowane kanały są  zamocowane za pomocą obejm z gumową uszczelką, co gwarantuje stabilność całej konstrukcji.

ARCHIEPLAG: Na jakim etapie budowy domu możemy zdecydować się na rekuperację?
Iwona Stachurska, REKUPERATORY.pl: Praktycznie na każdym. Wykonujemy również rekuperację w domach zamieszkanych, jednak o systemie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła najlepiej jest pomyśleć już na etapie projektowania domu - jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. Pozwoli to na znaczne oszczędności (rezygnacja np. z kominów do wentylacji grawitacyjnej, mniejsze koszty związane np. z przekuwaniem lub wierceniem otworów wiertnicą), a dzięki temu na znaczne obniżenie realnych kosztów inwestycji.

Wysłany: 2011-08-26 20:10:05
Odpowiedz

Termomodernizacja domu to jedna z najsensowniejszych inwestycji

Komfortowy klimat w domu dla każdego
Sezon budowlany w pełni warto, więc pomyśleć o termomodernizacji domu. Dzięki odpowiedniej izolacji ścian budynku można mieć ciepły dom zimą, przyjemnie chłodny latem i dodatkowo mniej płacić za ogrzewanie i ewentualną klimatyzację.  Warto wiedzieć, że termomodernizacja ogranicza emisje dwutlenku węgla tym samym wpływa na ochronę środowiska naturalnego.

Ogrzewanie domu w naszym klimacie to najistotniejszy czynnik wpływający na roczne koszty utrzymania domu. Ponad 80 proc. budynków w Polsce wybudowano w sposób niepozwalający na racjonalne zarządzanie energią. Zużywamy ponad 2 razy więcej energii na jednostkę powierzchni mieszkaniowej niż kraje Europy Zachodniej o podobnym klimacie. Powoduje to, że wielokrotnie przepłacamy za ogrzewanie budynku oraz niszczymy naturalne środowisko w jakim żyjemy. Prawdopodobnie właśnie dlatego tak szybko rośnie przekonanie Polaków do energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, w tym najbardziej popularnego docieplenia ścian zewnętrznych.

Otulić ściany, bo to się opłaca
Średnie opłaty za ogrzewanie źle ocieplonego budynku stanowią nawet ponad 40 % wszystkich kosztów eksploatacji budynku.  Straty energii cieplnej, czyli faktycznie pieniędzy, w około 1/4 spowodowane są przenikaniem ciepła przez słabo zabezpieczone termicznie ściany.  Zimą ciepło ucieka na zewnątrz, a latem przenika do pomieszczeń.  Jak temu zaradzić?  Co należy zrobić, by temperatura wewnątrz Twojego nowego domu była zawsze komfortowa, a rachunki za ogrzewanie niskie? Recepta jest prosta i na szczęście, co raz bardziej powszechna. Wystarczy dobrze „otulić" ściany dobrej jakości grubą warstwą markowego izolatora np. styropianu w kropki, a wtedy ściany osiągną walory izolacyjne takie jak grube przedwojenne mury. Warto wiedzieć, że docieplenie wykonane styropianem w kropki Termo Organiki o grubości 15 cm chroni skutecznie jak betonowy mur o grubości ok 380 cm (!)
Ocieplając dom można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie. Wysokość tych oszczędności zależy od wielu zmiennych m.in.; wielkości domu i jego bryły, grubości izolacji, właściwego montażu, itd.

Termomodernizacja z głową
Docieplenie ścian będzie tylko wtedy skuteczne, kiedy zostanie wykonane izolatorami wysokiej jakości, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze.  Na rynku materiałów budowlanych bez problemu można znaleźć producentów, którzy sprzedają delikatnie mówiąc niepełnowartościowe materiały budowlane.  Branża termoizolacyjna nie jest niestety wolna od tej przypadłości, również tutaj znajdują się nieuczciwi producenci.  Styropian od niesprawdzonych wytwórców ma o wiele niższe parametry od deklarowanych na etykiecie. Taki izolator nie zapewni oczekiwanych oszczędności.  Co więcej nie ma gwarancji jego należytej wytrzymałości.

Pewna izolacja
W sklepie czy hurtowni  trudno sprawdzić, który materiał  budowlany jest dobrej jakości, który gorszej, a który jest zwykłym budowlanym bublem. Co zatem robić, żeby nie dać się oszukać?  Na pewno warto porzucić myśl o kupowaniu od nieznanych producentów. Zaleca się wybieranie markowych  produktów, liderów branży, którzy latami pracują na uznanie klientów. Przed zakupem sprawdźmy w prasie branżowej lub na stronach internetowych,  które z produktów posiadają certyfikaty i rekomendacje przyznane przez renomowane instytucje zajmujące się weryfikacją materiałów budowlanych. Tylko wysokiej jakości produkty, np. styropian w kropki Termo Organiki, posiadają "Rekomendacje Techniczne i Jakości: RTQ" wydane przez renomowany  Instytut Techniki Budowlanej.

Jak wybierać materiał do termomodernizacji
- unikaj niezwykle tanich produktów
- pytaj o rekomendacje audytorów zrzeszonych w ZAE
- wybieraj izolatory posiadające rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej
- wybieraj markowe produkty od znanych producentów
- sprawdzaj w internecie i prasie branżowej, które produkty posiadają certyfikaty jakości
- na stronach GUNB i UOKiK sprawdź czarną listę wadliwych produktów
- nie kupuj od nieznanych importerów
- pytaj o rekomendacje znajomych

Oprac. Polskie Centrum Termomodernizacji

 

Wysłany: 2011-08-26 20:17:47
Odpowiedz

Najnowszy system ociepleń BOLIX HD BRONZE gwarantuje wysokie parametry paroprzepuszczalności warstwy wierzchniej oraz efekt samooczyszczenia, a wszystko to w korzystnej cenie. 

BOLIX HD BRONZE to system ociepleń budynków oparty na styropianie wykończony tynkiem mineralnym oraz farbą silikonową. Przy zastosowaniu tego zestawu produktów uzyskuje się bardzo dobre parametry paroprzepuszczalności warstwy wierzchniej oraz efekt samoczyszczenia przy zachowaniu niezwykle korzystnej ceny całego rozwiązania. Warstwę wierzchnią systemu stanowi farba silikonowa Bolix SIL-P, która tworzy na malowanym podłożu hydrofobową i paro-przepuszczalną powłokę o wysokiej odporności na zabrudzenia oraz na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Skład BOLIX HD BRONZE
klej do styropianu: BOLIX Z
styropian: ?TR100(EPS70)
łączniki: standardowe
siatka: 145 g/m2 lub 158 g/m2 lub 174 g/m2
klej do zatapiania siatki: BOLIX U/UZ
podkład tynkarski: BOLIX OP
wyprawa tynkarska: BOLIX MP
grunt BOLIX SIG
farba BOLIX SIL-P

 

Wysłany: 2011-08-26 23:40:10
Odpowiedz

Elewacja na lata

Fasada budynku pełni rolę wizytówki. Często zdarza się jednak tak, że na jej powierzchni pojawiają się zacieki, plamy lub uległa ona poważnym uszkodzeniom. Jak zatem dbać o elewację?

Rola elewacji sprowadza się do kilku podstawowych funkcji. Po pierwsze estetycznej - ma nadać budynkowi niepowtarzalny charakter. Drugim jej bardzo ważnym zadaniem jest ocieplenie samego budynku i zabezpieczenie go przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych (przed wilgocią, deszczem, śniegiem, mrozem, wiatrem i palącym słońcem) oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Aby elewacja naszego domu służyła nam przez długie lata, ocieplenie należy wykonać z dużą starannością. Najważniejsze w tym wypadku jest to, żeby nie oszczędzać. Dotyczy to głównie użytych materiałów. Termoizolację należy wykonać kompletnym systemem ociepleniowym, pochodzącym od jednego producenta. - Obecnie na rynku dostępne są materiały, które gwarantują już nie tylko bardzo wysokie parametry izolacyjne, ale również zwiększają odporności elewacji na uszkodzenia mechaniczne - mówi Marek Zając z firmy Bolix. - Dzięki najnowszym rozwiązaniom zastosowanym w systemach ociepleń, powierzchnia ściany jest odporna nawet na najbardziej wyszukane akty wandalizmu.  

Usuwanie zanieczyszczeń
Często na elewacji osadzają się różne zanieczyszczenia, które przed jej renowacją (malowaniem lub tynkowaniem) powinny zostać usunięte. Naloty organiczne takie jak: glony, porosty, grzyby pleśniowe czy mchy najczęściej pokrywają ściany od strony północnej. Usuwamy je za pomocą preparatów chemicznych (fungicydów, herbicydów), mechanicznie za pomocą myjki wysokociśnieniowej bądź ostrej szczotki lub metodą piaskowania. Miejsca te następnie trzeba pokryć preparatem o przedłużonym działaniu, który zabezpieczy przed ponownym porastaniem elewacji.

Zabrudzenia nieorganiczne takie jak: kurz czy inne osady z reguły bez problemu można usunąć strumieniem wody z dodatkiem detergentu.

Wykańczamy ścianę
Odświeżenie elewacji warto zaplanować przy okazji prac dociepleniowych. Aby jednak uniknąć powtórnej renowacji i kolejnych związanych z nią wydatków, lepiej wybrać rozwiązanie, które powstrzyma szybką degradację powłoki malarskiej. Wiedzieć bowiem trzeba, że bez względu na kolor czy strukturę fasada budynku traci z czasem atrakcyjny wygląd. Sprzyjają temu wymywające farbę kwaśne opady atmosferyczne oraz promienie UV, które powodują niszczenie zawartych w niej pigmentów. Oba te czynniki, a także kurz i spaliny, znajdujące się w powietrzu i osiadające na powierzchni powłoki malarskiej doprowadzają do tego, że elewację stosunkowo często trzeba czyścić albo malować na nowo. Unikniemy tego, stosując farby z efektem perlenia, czyli zdolne do samoczyszczenia elewacji.

Bardzo ważne jest, aby prace elewacyjne wykonywać w odpowiednich porach roku oraz przy odpowiedniej pogodzie. Nie każdy rodzaj elewacji można bowiem wykonywać przez cały rok. Warto pamiętać o tym, że jeśli elewacja będzie zrobiona w złym dla niej okresie np. zimą przy minusowej temperaturze, to szybko może ona zacząć odpadać od ścian.

 

geraldtarrant@o2.pl Wysłany: 2013-05-27 20:58:17
Odpowiedz

Ja mogę polecić systemy Astex Term, bez rozpisywania się - tutaj jest przekrój i opis: http://www.astex-tynki.pl/systemy-ocieplen/styropian Mają dobre opinie i wychodzi też dosyć dobrze cenowo

info@bau-concept.pl Wysłany: 2013-10-03 21:59:47
Odpowiedz

Z dociepleniem jest jak z każdym innym elementem remontu oraz wykończenia budynku. Można kupić coś co ogólnie przypomina to samo jednak czymś się różni. Kiedy wybierasz cegłę patrzysz na jej parametry a często projekt sugeruje co trzeba wybrać. Z elewacją już nie koniecznie. Wiesz, że chcesz styropian i baranek 2mm.

Warto jednak porównać systemy, obejrzeć budynki, które zasstały wykonane w systemie, który cię interesuje, zwłaszcza  po kilku latach. Nie oszukumy się ale za ceną często stoi jakość. Osobisćie stosuje tylko systemy Sto-Ispo. Nie należą do najtańszych jednak w porównaniu z inwestycją jaką jest budowa domu różnica jest naprawde niewielka.

Druga rzeca to wykonawca, możesz mieć najlepszy system i ktoś może go spierniczyć.

Jeszcze raz podkreślam obejrzyj kilka budynków i sprawdź referencje wykonawcy.

A w razie wątpliwości znajdziesz więcej informacji na http://www.bau-concept.pl

m.wlodek326@interia.pl Wysłany: 2014-02-17 11:23:01
Odpowiedz

Witam,

też jestem za tym, że najważniejszy jest wykonawca. Bo nawet jak dobry materiał, może go wykonawca zwalić. Ja kładłem styropian 15 cm Termo Organiki, to polski producent i system tez wziąłem od nich. Wykonawce miałem z certyfikatem, więc wszystko posżło dobrze.

Wyświetleń: 24975
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.