FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość
reniek@mm.pl
Wysłany: 2019-02-09 07:08:43
Odpowiedź
sztuka negocjacji

Humanizacja procesu nawiązywania kontaktów handlowych między podmiotami to bardzo ważny element sztuki nagocjacji. Umiejętność negocjacji handlowych z poszanowaniem racji partnera na zasadach szermierki na argumenty. Zasada szacunku do racji naszego partnera rozmów to najważniejsza cecha dobrego negocjatora. Strony muszą się wzajemnie szanować jeżeli chcą zrobić dobry i trwały biznes. Jednocześnie trzeba przy negocjacjach zaznaczyć wszelkie warunki brzegowe i oczekiwania. Argumentując swoje racje dochodzić do konkluzji zadowalających obie strony. Czy można się tego nauczyć?

\r\n

W niektórych parafiach na Śląsku od dłuższego czasu prowadzi się warsztaty motywacyjne uczące sztuki kompromisu i negocjacji. Pomysł nie jest nowy. Przywędrował do nas z Niemiec. Tam w parafiach ewangelickich od lat uczy się ludzi dążenia do konstruktywnych rozwiązań. Parafie ewangelickie są zarządzane w sposób demokratyczny poprzez swoich przedstawicieli do rad parafialnych. Tam też mogą pojawić się konflikty. Parafie ewangelickie są zarządzadzane przez rady parafialne w których ksiądz jest jedynie jej elementem. Zresztą księdza też wybierają i odwołują rady parafialne. Zarządzają też majątkiem parafii, wytyczają cele i kierunki inwestycji. Umiejętnośc osiągania konsesusu jest bardzo ważna.

\r\n

Może właśnie dzieki temu od ponad stu lat protestanci są organizatorami Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Ich konsolidacyjne umiejętności dobrze służą duchowi ekumenizmu. Sam kościół protestnacki ma setki różnego rodzaju autonomicznych zborów, a mimo to potrafi stanowić całość. Z ciekawości wybrałam zię na takie nabożeństwo ekumeniczne do Zgierza. Mała parafia Ewangelicko-Augsburska która kiedyś odgrywała istotną rolę w powstaniu miasta i jego przemysłu. To właśnie rodzina Zacherta przyczyniła się do jego dynamicznego rozwoju http://www.zgierz-luteranie.pl/historia-rodziny-zachert/ . Imigrant z Leeds w Angli stworzył tu osobliwą ziemię obiecaną, opartą o manufaktury tkackie.

\r\n

Dziś parafia buduje mosty łączące kościoły chrześcijańskie wypełniając misję ekumeniczną.

Wyświetleń: 217
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.