2019-10-19 07:52:22 Wynajem i sprzedaż podnośników koszowych: którą opcję wybrać?

Podnośniki koszowe to wyjątkowo uniwersalne urządzenia dźwigowe, które znajdują zastosowanie w wielu branżach produkcyjnych, usługowych, a także w sektorze instalacyjnym i budowlanym. Nic dziwnego, że coraz więcej firm rozważa zakup takiego sprzętu, aby dzięki temu zwiększyć swoją konkurencyjność i rozszerzyć zakres działalności. Nie jest jednak tajemnicą, że mówimy tutaj o sporej inwestycji, na którą nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić. Stąd na polskim rynku sporą popularnością cieszy się usługa wynajmu podnośników koszowych. W jakich sytuacjach warto z tego skorzystać? Kiedy lepiej będzie zdecydować się na ofertę sprzedaży podnośników koszowych? Zapraszamy do krótkiej analizy.

W jakich pracach najlepiej sprawdzają się podnośniki koszowe?

Kluczowym elementem podnośnika koszowego jest oczywiście kosz roboczy, który pełni rolę stanowiska pracy specjalisty wykonującego konkretne zadania na wysokości. Konstrukcja urządzenia podnośnikowego zapewnia więc pracownikowi maksymalny poziom bezpieczeństwa, co jest niezaprzeczalną zaletą podnośników koszowych. Dodatkowo sam koszt umożliwia komfortowe przechowywanie narzędzi, do których pracownik ma w każdej chwili dostęp.

Sama idea podnośnika koszowego ma długą historię. Pierwotnie takie urządzenia wykorzystywano głównie w ratownictwie i pożarnictwie. Z czasem ich zalety doceniły przedsiębiorstwa instalacyjne oraz drwalskie. Podnośnik koszowy świetnie sprawdza się przy prowadzeniu wszelkiego rodzaju prac wymagających bezpiecznego i wygodnego dostępu do elementów znajdujących się na znacznej wysokości, gdy nie ma możliwości zastosowania ani drabiny, ani rusztowania.

Obecnie z podnośników koszowych korzysta się przy prowadzeniu najróżniejszych prac, w tym:

  • Przy pracach elektrycznych i telekomunikacyjnych;
  • Przy docieplaniu budynków;
  • Przy czyszczeniu elewacji i myciu okien na znacznej wysokości;
  • Przy montażu elementów stałych i czasowych instalacji na budynkach, np. reklam;
  • Przy pracach dekarskich;
  • Przy pracach dendrologicznych, np. przycinaniu gałęzi czy przerzedzaniu koron drzew;
  • Przy pracach konserwatorskich;
  • Przy pracach kominiarskich;

Podziała podnośników koszowych.

Podnośniki koszowe dzielimy na dwa główne typy:

Mają duży zasięg boczny i są pomocne przy pracy w trudno dostępnych miejscach na wybudowanej gotowej hali, gdzie już znajdują się zamontowane maszyny (a więc w miejsca gdzie jest wąsko i trudno ustawić rusztowanie czy wózkiem widłowym). Dzięki temu że ramię podnośnika zgina się w kilku miejscach, idealnie sprawdzają się w miejscach gdzie prace trzeba wykonać na dużych wysokościach.

  • Podnośniki koszowe zasilane silnikiem diesla.

Cechą diesli jest to że mogą pracować nawet w bardzo trudnym terenie. Podnośniki zasilane silnikiem diesla są niezależne i mają duży zasięg boczny, dzięki czemu można bez żadnej przerwy wykonywać pracę ze znacznej odległości. Dzięki napędowi 4x4 dają swobodę pracy nawet w najtrudniejszym terenie.

Sprzedaż podnośników koszowych: kiedy firma powinna zainwestować we własne urządzenie?

Podnośnik koszowy bez wątpienia powinien być stałym elementem wyposażenia każdego przedsiębiorstwa, które regularnie świadczy wspomniane wcześniej usługi. Jeśli z góry wiadomo, że sprzęt będzie eksploatowany na co dzień, to inwestycja w zakup podnośnika jest jak najbardziej uzasadniona.

Atutem tego rozwiązania jest oczywiście ciągły dostęp do urządzenia. Firma nie musi z wyprzedzeniem zamawiać wynajmu podnośnika koszowego, co pozwala na bieżąco planować prace i realizować także pilne zlecenia. Poza tym nie bagatelizujmy kwestii wizerunkowych – posiadanie własnego podnośnika koszowego przyczynia się do profesjonalizacji marki przedsiębiorstwa, świadczy o jego dobrej kondycji, czego potwierdzenie stanowi inwestowanie w sprzęt.

Pozostaje jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki podnośnik koszowy kupić? Tutaj warto zdać się na sugestie specjalistów, którzy potrafią zaproponować klientowi urządzenie zarówno odpowiednio funkcjonalne, jak i mieszczące się w założonym budżecie. Na taką pomoc zawsze mogą liczyć klienci firmy Marut.

Wynajem podnośników koszowych: ważne argumenty przemawiające za takim wyborem

Zakup podnośnika koszowego to spora inwestycja i nie chodzi tylko o koszt samego urządzenia. Pamiętajmy, że ten sprzęt trzeba jeszcze gdzieś przechowywać, co nierzadko wymaga wybudowania osobnego pomieszczenia magazynowego lub wygospodarowania przestrzeni w już istniejącym obiekcie. Do tego dochodzi również kwestia transportu – jeśli podnośnik koszowy ma być wykorzystywany przy pracach prowadzonych na terenie całej Polski, z pewnością pojawi się problem związany z logistyką (odpowiedni samochód + przyczepa).

Są to prozaiczne, ale dość istotne argumenty przemawiające za tym, aby jednak rozważyć opcję wynajmu podnośnika koszowego. Wbrew pozorom nie jest to uciążliwe rozwiązanie. W całej Polsce działają firmy oferujące wynajem urządzeń dźwigowych i podnośnikowych – dobrym przykładem będzie tutaj firma Marut, która gwarantuje dużą dostępność sprzętów, a także usługę dostarczenia potrzebnego podnośnika prosto na miejsce realizacji robót. Jest to bardzo wygodne, oszczędza przedsiębiorcy mnóstwo czasu, nerwów, ale i pieniędzy.

Z wynajmu podnośników koszowych bardzo chętnie korzystają mniejsze przedsiębiorstwa, które nie posiadają odpowiedniego zaplecza finansowego, by móc sobie pozwolić na zakup oraz – o czym często się zapomina – konserwację i serwis maszyn. Z ich punktu widzenia opcja wynajmu jest po prostu najbardziej uzasadniona ekonomicznie.

Każdy przedsiębiorca rozważający, czy lepszym wyborem będzie dla niego skorzystanie z oferty wynajmu czy sprzedaży podnośników koszowych, powinien wziąć pod uwagę wymienione przez nas argumenty. To pozwoli podjąć odpowiedzialną decyzję.

Bardzo szeroki wybór podnośników koszowych na sprzedaż i wynajem oferuje firma Marut, której specjaliści pomogą wybrać sprzęt odpowiadający oczekiwaniom i potrzebom konkretnego przedsiębiorstwa.

Wyświetleń: 4184

Powrót

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.