ARTYKUŁY BUDOWLANE

Zobacz również : Wiadomości z rynku budowlanego | Zasady zamieszczania artykułów


2018-05-13 22:08:06 Gdzie i jak szukać dobrego wykonawcy? Porady, które pomogą w remoncie lub budowie domu.

Planujesz zbudować dom swoich marzeń lub przeprowadzasz generalny remont? To poważna inwestycja, a jej najtrudniejszą częścią bywa zazwyczaj znalezienie dobrego, zaufanego i solidnego wykonawcy. Oto kilka rad, które pomogą wybrać odpowiednich fachowców. Takich, którzy sprawnie uporają się z twoim zleceniem.

Czytaj dalej


2018-05-13 22:00:27 Czym ciąć metal, drewno, płytki podczas remontu?

Jeśli masz zamiłowanie do prac ręcznych, wiele napraw w domu możesz przeprowadzić samodzielnie. W takich pracach najtrudniejsze jest cięcie metalu, cegły i innych twardych materiałów. Podstawowy zestaw narzędzi możesz skompletować niewielkim kosztem.

Czytaj dalej


2018-05-13 21:47:18 Płyta wiórowa – wszystko co powinieneś wiedzieć

Odpowiedni materiał to podstawa podczas prac remontowo-budowlanych. Jednym z tworzyw o bardzo uniwersalnym zastosowaniu jest płyta wiórowa i jej różne odmiany. Taka płyta może okazać się przydatna podczas budowy ścianek lub podłogi, ale również w trakcie budowy mebli według własnego pomysłu. Jeśli zamierzasz odrobinę przebudować swoje mieszkanie i szukasz informacji na temat tego półfabrykatu, w tym artykule dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o właściwościach i rodzajach płyt wiórowych.

Czytaj dalej


2018-05-10 22:05:13 Najwyższe kominy na Śląsku

Choć wśród najwyższych budowli na świecie królują ekskluzywne wieżowce, to wcale nie gorzej pod względem wysokości wypadają na ich tle kominy przemysłowe. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że w samej Polsce najwyższy komin przemysłowy przewyższa najwyższą budowlę niemal o 100 metrów! Poniżej przedstawiamy więc najwyższe kominy przemysłowe w Polsce, skupiając się szczegółowo na tej części kraju, w której rekordowych wysokości jest najwięcej, czyli województwie śląskim – oto najwyższe kominy na Śląsku.

Czytaj dalej


2018-04-10 15:50:05 Marmur i jego imitacje na ścianach czy podłogach – jaki materiał wybrać?

Marmurowe posadzki i blaty odkrywamy już w rzymskich pałacach sprzed kilku tysięcy lat. Wiele z nich do dziś wygląda zjawiskowo. Tylko ta cena... Obecnie istnieją dużo tańsze zamienniki marmuru, takie jak PCV czy terakota. Wybór zależy od przeznaczenia.

Czytaj dalej


2018-04-10 15:41:27 Jak uchronić dom przed pożarem

Czy wiesz, co zrobić w trakcie pożaru? Jak się zachować i jak reagować? Czy uważasz, że w Twoim domu powinna być gaśnica? Wiesz jak jej użyć? Albo co zrobić, by zminimalizować szanse na pożar? Oto kilka rad.

Czytaj dalej


2018-04-08 20:31:49 Koła zębate i łańcuchowe

Koła zębate i łańcuchowe mają różne właściwości i zastosowania między innymi w zegarkach czy rowerach, gdzie wraz z łańcuchem tworzą system napędu. Jakie są rodzaje tych elementów i z jakiego tworzywa się je wykonuje?

Czytaj dalej


2018-04-08 20:24:32 Napęd do bramy – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Chyba każdy, kto budował dom lub też wymieniał bramę garażową wie, jak ważny jest to zakup. Dobra brama garażowa to w końcu nie tylko synonim komfortu, ale również oszczędności. Wiadomo przecież, że to przez źle dobraną lub wykonaną bramę ucieka sporo ciepła, co bezpośrednio wpływa na wzrost rachunków za ogrzewanie. W zakresie bram garażowych trzeba również zwrócić uwagę na napęd – i właśnie o tym przeczytacie w dzisiejszym tekście.

Czytaj dalej


2018-04-02 12:14:18 Organizacja parku maszynowego

W czasie przygotowań do inwestycji budowlanej kluczowym elementem jest organizacja parku maszynowego. Należy zastanowić się, jaki sprzęt będzie potrzebny podczas poszczególnych etapów prac. Nie trzeba chyba mówić, że wybór ten musi być w pełni przemyślany.

Czytaj dalej


2018-03-29 21:17:28 Zastosowanie betonu przy budowie dróg

Ruch drogowy z roku na roku staje się coraz bardziej intensywny – jest to trend dotyczący nie tylko Polski, ale również całego cywilizowanego świata. Wzrost ilości aut sprawia, że konieczne jest rozwijanie sieci dróg przy jednoczesnym dbaniu o ich jakość. Dlatego też coraz częściej wykorzystywanym materiałem w budownictwie drogowym staje się beton.

Czytaj dalej


2018-03-21 21:25:30 Cięcie betonu nie takie trudne

Nie wszyscy wiedzą o katastrofie budowlanej w 1940 roku w Tacomie (USA), kiedy to zawalił się most (o długości 840 m i szerokości jedynie 12 m). Po 4 miesiącach od oddania go do eksploatacji, na skutek rezonansu wywołanego silnym wiatrem wiejącym od oceanu, uległ on całkowitemu rozpadowi. Od tego czasu wszystkie konstrukcje budowlane poddawane są wnikliwej analizie pod względem możliwości wystąpienia zbieżności częstości drgań własnych obiektu i otaczającego środowiska. Współczesna technika umożliwia przy obróbce betonu zastosowanie bezudarowych tarcz diamentowych, całkowicie wykluczając możliwość naruszenia stabilności konstrukcji na skutek drgań wywołanych przez piłę.

Czytaj dalej


2018-03-21 16:12:16 Wynajem podestów ruchomych – jakie korzyści nam przyniesie?

Wystarczy rozejrzeć się wokoło, aby zrozumieć, że trend w budowaniu wysokich budynków nie jest przejściowy. Zmuszają nas do tego różnorodne warunki, takie jak coraz większe zaludnienie, czy po prostu coraz mniejsza ilość dostępnej przestrzeni. Nie dotyczy to jednak wyłącznie budynków mieszkalnych. Coraz częściej możemy zauważyć, że galerie i wielkie pasaże handlowe wypierają małe sklepy i zagarniają połacie wolnej przestrzeni. Przy takich obiektach konieczna jest ich konserwacja, co wymaga odpowiedniego sprzętu wysokościowego. Wynajem podestów ruchomych jest rozwiązaniem idealnym dla tego typu sytuacji.

Czytaj dalej


2018-03-21 16:05:07 Nowość! Jeden model, wiele możliwości – elektronika uruchamiająca do pisuaru TECEfilo

Inteligentne rozwiązania sanitarne mają za zadanie podnosić komfort korzystania z łazienki, zapewniać wysoki stopień higieny oraz ograniczać zużycie wody. Tak, dzięki połączeniu uniwersalnej formy i najnowszych technologii, powstała nowa, bezdotykowa seria elektronicznych przycisków spłukujących do pisuaru firmy TECE.

Czytaj dalej


2018-03-16 22:28:12 Kto może wziąć udział w przetargu na zamówienie publiczne?

Zamówienia publiczne to lukratywna propozycja dla firm, które szukają pewnego, a co za tym idzie wypłacalnego zleceniodawcy. Ten miecz jest jednak obusieczny - państwo musi mieć ugruntowane przekonanie, że wykonawca jest wiarygodny. Dlatego też, pierwszym etapem jest spełnienie rygorystycznych wymogów przystąpienia do przetargu - tak, aby już na samym początku wyeliminować firmy, które na późniejszych etapach realizacji mogą okazać się niekompetentne. Z uwagi na fakt wzmożonego ruchu finansowego w sferze zamówień publicznych, stały się one obfitym rynkiem zbytu w naszym kraju.

Czytaj dalej


2018-03-16 22:14:52 Płytki ceramiczne, czyli sposób na solidne wykończenie podłogi w łazience

Wilgoć i częsty kontakt z wodą to najważniejsze czynniki, na które są narażone podłogi w łazienkach. Płytki ceramiczne to jeden z niewielu sposobów wykończenia posadzki, który sprawdzi się w takich warunkach. To rozwiązanie jest też bardzo trwałe − jeśli do spoinowania użyjesz specjalnej fugi, możesz mieć pewność, że podłoga wytrzyma wiele lat w niezmienionym stanie.

Czytaj dalej

hurtownie budowlane oceny opinie
materiały budowlane zapytania
gazobeton Solbet
Z jakiego materiału wybudowałeś/wybudujesz ściany zewnętrzne domu?
 Beton komórkowy
 Ceramika
 Cegła wapienno-piaskowa
 Drewno
 Keramzyt
 Inne
Wyniki
IM Sonda v1.5

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.