Balustrady ze stali nierdzewnej. Lepsze od chromowanych.


Balustrady balkonowe są widoczne na zewnątrz. Narażone są na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych: deszcz, grad, wysokie i niskie temperatury. Dlatego też największym powodzeniem wśród klientów cieszą się balustrady nierdzewne, wykonane w całości ze stali, nie zawierające żelaza. Takie balustrady stalowe są najczęściej wykorzystywane w budownictwie. Powoli wypierają one balustrady chromowane, które są narażone na ścieranie i rdzewienie. Mają one  (te chromowane) co prawda w swoim składzie stal, ale dopiero pod powłoką chromu, która z czasem ulega zniszczeniu.

Balustrady ze stali nierdzewnej są więc najrozsądniejszym wyborem na rynku w tego typuBalustrady ze stali nierdzewnej. Lepsze od chromowanych.produktach. Ryzyko korozji ich nie dotyczy, żadne uszkodzenia mechaniczne też nie. Potrafią lśnić tak samo ładnie, jak balustrady chromowane, a i dodatkowo możliwe jest ingerowanie w balustradę ,aby nadać jej pożądaną formę. Zastosowanie takiej stali nie wymaga żadnej konserwacji.  W celu zapewnienia jej maksymalnej ochrony maluje się ją metodą proszkową, która jest niezawodna i zastąpiona, jeśli zależy nam na produkcie najwyższej jakości.

Balustrada stalowa nie musi wyglądać jak kawał blachy, który na myśl przywołuje tylko skojarzenia związane z solidnością i trwałością wykonania. Tak naprawdę w technologii balustrad nierdzewnych wykorzystuje się inne materiały, które mają dane projekty uatrakcyjnić.  I tak oto - do balustrad stalowych dodawane są elementy drewniane czy też szklane, w zależności od tego, które lepiej wkomponują się w aranżację pomieszczenia. Nierzadko do jej wypełnienia wykorzystuje się tafle szklane w różnych kolorach i kształtach wykonanych ze szkła hartowanego lub laminowanego oraz linki stalowe, pręty i rurki o różnych średnicach. Zwieńczeniem balustrady są poręcze. I te mogą być wykonane z metalu lub drewna. Poręcze metalowe cechuje lekkość i elegancja, są łatwe w utrzymaniu czystości. Drewno jest natomiast materiałem ciepłym,łatwym w obróbce i konserwacji.

Jeśli chciałbyś dokonać wyboru materiału na balustradę balkonu czy schodów, postaw na stal nierdzewną. Oszczędź sobie niepotrzebnych konserwacji i niechcianych kosztów. Zresztą, cena wykonania balustrady nierdzewnej nie jest horrendalnie wyższa od tych chromowanych. Nie warto więc być sknerą!

Zobacz również:

Rady dla budujących dom

Ile kosztuje budowa domu?

Kominy Izostatyczne – kosmiczna technologia produkcji

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ !!!

Wydanie drukowane Mam-Sklad.pl


Wyświetleń: 149219

6 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 4.8/5 (10 głosów oddanych)

 • Bramex banderas@mailinator.com 2018-07-23 12:28:13

  Balustrady kute na wymiar sprowadzałem na zamówienie z firmy  www.bramex.pl gdzie terminowo i rzetelnie podchodzą do realizacji. 

 • balustrady krzysiekmuszynski@gmail.com 2018-01-29 02:23:26

  Fajne balustrady wykonuje Euromont http://www.balustradowo.pl/ mamy  balustradę przez nich wykonaną, jest w nowoczesnym stylu, ze stali nierdzewnej, świetnie wygląda, cieszy oko no i jest solidnie wykonana.

 • balustrada krzemanski@gmail.com 2016-08-26 14:09:32

  Też mam metalową balustradę z kutej stali i wcale nie był to jakiś niewiadomo jaki wydatek. Skontaktuj się z kilkoma producentami albo wykonawcami, a sam sie dowiesz, że nie trzeba wydawać fortuny.

 • balustrada patrykko.dol@wp.pl 2016-07-29 23:59:19

  U nas tez jest metalowa balustrada. Zdobiona, z zawijasami bo żonie się taka podobała, ale i mi całkiem przypadła do gustu. Wykonawca to http://ogrodzenia-db.pl/balustrady-wewnetrzne/ i solidnie im wyszło.

 • balustrada leo.bartoszek@o2.pl 2016-07-26 22:27:49

  My mamy własnie balustradę ze stali nierdzewnej wykonaną przez zakładmetalowy http://seroczynski.info.pl/ i rzeczywiście prezentuje się dobrze po latach, także zgadzam się, że lepiej zainwestować w jakość. 

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.