FORUM BUDOWLANE Z LINKIEM BEZ REJESTRACJI I LOGOWANIA
Autor Wiadomość

Wysłany: 2010-09-04 14:24:32
Odpowiedź
Jaki styropian zastosować na elewacje?

Jaki styropian zastosować na elewacje?

zapytania budowlane

lukas@mam-sklad.pl Wysłany: 2010-09-06 08:36:33
Odpowiedz

Z gamy produktów dostępnych na rynku można wybrac co najmniej trzy produkty z oferty każdego z producentów.

Najmniej efektywnym jest styropian Ściana, który zjest produktem o mniejszej gęstości (bardziej miękki) i oficjalnie powinien byc stosowany w technologii ścian trójwarstwowych.

Najbardziej popularnym produktem jest natomiast styropian FASADA, który swoimi parametrami odpowiada wcześniejszym styropianom FS 15 lub EPS 70

Kolejnym rozwiązaniem jest styropian LAMBDA, EXTRA FASADA, PLATINUM itp.

Jest to styropian koloru grafitowego o zwiększonej izolacyjności. Umożliwia to zachowanie odpowiednich parametrów współczynnika przenikania ciepła przy zmniejszeniu grubości izolacji. To rozwiązanie jest stosowane w przypadku, gdy inwestor jest ograniczony nieprzekraczalną linią zabudowy lub innymi uwarunkowaniami. Wówczas możemy zachowac wymagany przez normę współczynnik przenikania ciepła przy ociepleniu o ok.20 - 30% cieńszym.

Wysłany: 2010-10-13 19:03:13
Odpowiedz

Jeżeli chcesz sprawdzić ile kosztują omawiane produkty - złóż niezobowiązujące zapytanie ofertowe grupie 80 składów budowlanych.

Wysłany: 2010-12-10 10:20:22
Odpowiedz

zapraszamy do odwiedzenia nowego działu - dom energooszczędny

Wysłany: 2010-12-12 16:20:57
Odpowiedz

 Zobacz także

Jaki kupić styropian - żeby wybrać optymalnie?

Wysłany: 2011-01-08 15:13:09
Odpowiedz

Atestowana siatka podtynkowa z włókna szklanego w atrakcyjnej cenie!

Wysłany: 2011-08-07 10:03:59
Odpowiedz

Zobacz także:

Na co zwrócić uwagę przy zakupie styropianu?

Wysłany: 2011-08-26 23:44:55
Odpowiedz

Nie ocieplaj na własne ryzyko

Rozmowa z Piotrem Idzikowskim, kierownikiem Działu Wprowadzania Wyrobów GRUPY ATLAS
- Inwestor planuje ocieplić dom. Na co powinien zwrócić uwagę przy wyborze firmy wykonawczej?
- Szanująca się firma wykonawcza ma się czym pochwalić, więc gromadzi materiały, dotyczące prowadzonych przez siebie robót. Warto poprosić o przykłady obiektów referencyjnych i sprawdzić osobiście, a najlepiej w towarzystwie zaprzyjaźnionego fachowca, trwałość i jakość wcześniejszych dokonań ekipy. Prac ociepleniowych nie należy traktować wyłącznie w aspekcie ich trwałości i estetyki. To również okres, przez który ekipa będzie użytkować teren wokół naszego domu oraz część pomieszczeń. O ile więc jest to możliwe, należy zasięgnąć opinii wcześniejszych zleceniodawców także na temat kultury pracy wykonawców, ich terminowości, sposobu i rzetelności rozliczeń, itp.
O pomoc w wyborze firmy warto zwrócić się do doradcy technicznego producenta ocieplenia. Dobre firmy wykonawcze często posiadają producencką autoryzację.

- Nie wspomniał Pan nic o umowie
- To jest kolejny ważny etap. Spisanie umowy z wykonawcą, przed rozpoczęciem prac, jest bezwzględnie konieczne. Jeśli ten zaczyna coś kombinować i zmierzać w kierunku „braku konieczności" jej podpisywania, bo wówczas będzie taniej, to zrezygnujmy z jego usług. Wykonawca przejmuje na siebie gwarancję za zastosowanie materiałów i przy braku jakiejkolwiek umowy możemy nie wyegzekwować naprawy ewentualnych usterek. Warto również dobrze przyjrzeć się warunkom umowy, dotyczącym ewentualnych robót dodatkowych, przestrzegania terminów, rekompensaty za ewentualne zniszczenia, itp. Usługa budowlana bez umowy, to jak wejście bez pozwolenia na obcą posesję, której pilnuje groźny pies. Wchodzi się na własne ryzyko.

- Wykonawca w rozmowie z inwestorem w lot zorientuje się, że klient jest laikiem, którego można zrobić w konia.
- Zakłada Pan wariant negatywny. W takim, ale nie tylko takim, przypadku warto mieć pod ręką swojego eksperta. Warto również zapoznać się samemu z technologią wykonywania ociepleń i przeprowadzić luźną rozmowę z wykonawcą, na przykład na temat nowych rodzajów tynków. Pozwoli to nam wysondować stopień znajomości tematu u człowieka, któremu powierzymy odpowiedzialność za efekt końcowy. Nie bójmy się rozmowy, choć może się okazać, że wypadniemy blado na tle wiedzy wykonawcy. Jednak, dzięki temu, po pierwsze będziemy wiedzieli, czy stoi przed nami specjalista, a po drugie - że ów specjalista wie, że my również mniej więcej orientujemy się w temacie i nie damy wcisnąć sobie byle czego.

- Na co inwestor powinien jeszcze zwrócić uwagę?
- Gdy wykonawca pojawi się na placu budowy, należy przyjrzeć się, czy jest on odpowiednio przygotowany do prowadzenia prac: czy ma odpowiednią ilość rusztowań, pozwalających wykonać prace na całej ścianie, czy dysponuje odpowiednimi narzędziami, czy nie ma już na wstępie jakiś własnych „innowacyjnych" pomysłów, dotyczących na przykład potanienia ocieplenia poprzez użycie materiałów ociepleniowych różnych producentów. W końcu, czy ma odpowiednio dużą ekipę. Będzie to miało znaczenie zwłaszcza przy tynkowaniu, kiedy to potrzebna będzie taka ilość ludzi, aby otynkowali jedną ścianę bez przerw technologicznych. W myśl przysłowia „Pańskie oko konia tuczy", inwestor powinien często wizytować plac budowy, by móc samemu przyglądać się pracy robotników. Oczywiście, fachową ocenę wykonywanych robót należy pozostawić swojemu specjaliście, ale warto samemu wiedzieć, co w trawie piszczy. Technologia ocieplania nie jest trudna, ale są sytuacje, gdzie niedbalstwo czy nieumiejętność wykonawcy może nas w przyszłości drogo kosztować.

Z życia wzięte
Wykonawcy ustawili rusztowania, nie pozaklejali okien folią i nie zabezpieczyli terenu.
Ochronić przed ewentualnymi zabrudzeniami należy zwłaszcza okna, obszar wokół rusztowania oraz miejsce przygotowania zapraw. Miejsca składowania materiałów powinno być tak zorganizowane, aby worki nie zamokły, a wiadra z farbą lub gotowymi tynkami nie uległy przegrzaniu.

Wykonawcy nałożyli na styropian placki kleju bez warstwy zaprawy dookoła płyty.
Warstwa obwodowa kleju jest konieczna z trzech powodów. Po pierwsze nie pozwala na swobodny przepływ powietrza pod izolacją i eliminuje ssącą siłę wiatru. Po drugie - nie pozwala na wyziębienie powietrza pod izolacją. Po trzecie - pozwala zachować stabilność przyklejonej płycie. Płyty powinny być przyklejane mijankowo.

Prognoza pogody przewidywała deszcz, a robotnicy pracowali na rusztowaniach nieosłoniętych siatką.
Rusztowania muszą być osłonięte i to nie tylko przed ewentualnym deszczem. Siatki chronią elewację również przed nasłonecznieniem i wiatrem, co pozwala nakładanym materiałom równomiernie wysychać.

Przyklejone do podłoża płyty nie tworzyły równej płaszczyzny.
Wyrównywanie ich potem poprzez narzucenie grubszej warstwy kleju jest błędem. Warstwa kleju o różnej grubości będzie nierównomiernie wysychać, a na dodatek może jeszcze pękać.

Fachowcy nałożyli na materiał termoizolacyjny siatkę, a na nią klej.
Najpierw nakłada sie klej, a później zatapia w nim siatkę, nigdy odwrotnie! W przeciwnym razie efekt jest taki, jakby tej siatki w ogóle tam nie było. Ponadto, jeśli nie chcemy mieć na elewacji równomiernych pęknięć pionowych, to kolejne pasy siatki powinny być układane z 10 cm zakładem.

Majster kazał ludziom nakładać tynk cienkowarstwowy bezpośrednio na warstwę z siatką bez gruntowania.
Nadmierna i nierównomierna chłonność niezagruntowanego podłoża skutkuje nieprawidłowym wiązaniem tynku cienkowarstwowego. Po kilku miesiącach, lub nawet latach, będzie on pękał i odpadał płatami.

Ekipa, nakładająca tynk, liczyła dwóch ludzi.
Do prawidłowego ułożenia tynku na jednej ścianie powinno być co najmniej tylu ludzi, ile jest poziomów rusztowania plus „obsługa naziemna" do mieszania tynków.

Wykonawcy po zakończeniu tynkowania od razu rozebrali rusztowanie.
Wyprawa tynkarska powinna być chroniona rozciągniętą na rusztowaniach siatką co najmniej 48 godzin od momentu jej wykonania, zarówno przed deszczem, jak i promieniami słonecznymi. Jeśli prace wykonuje się późną jesienią, to czas wysychania może być dłuższy.

 

janusz0909@onet.pl Wysłany: 2014-06-10 15:17:59
Odpowiedz

Ja bym polecił styropian w kropki 12 cm.

admin Wysłany: 2015-03-08 22:29:31
Odpowiedz

Zobacz również:

Styropian Dalmatyńczyk Plus fasada czy Fasada Max z Genderki - co jest lepsze?

wojcio88.88@wp.pl Wysłany: 2016-06-01 13:39:50
Odpowiedz

Wklejam linka do filmiku intruktażowego jak samemu poprawnie wykonać termoizolacje, oprócz tego więcej pomocnych filmików związanych z ociepleniem znajdziecie na youtube na kanale Termo Organiki (lider na rynku)!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Iz3yrxXZVJ8

 

faiberits@mam-sklad.pl Wysłany: 2017-09-07 11:10:32
Odpowiedz

Ja sobie zamawiałem z https://www.styrostyl.pl/ i nie miałem problemu z elewacjami u siebie. Wszystko poszło gładko bez żadnych komplikacji. 

garligeber@mam-sklad.pl Wysłany: 2018-01-24 13:10:59
Odpowiedz

No ja sobie zamawiałem na http://www.sakostal.com.pl/?kraty-wema,23 takie kraty wema które sobie postawiłem na rusztowaniu. 

biala.mewa@xboxer.pl Wysłany: 2018-01-31 21:11:48
Odpowiedz

Na taras wykorzystałbym jeden patent z tworzenia tarasu, dokładnie to ten https://blog.edomator.pl/2017/09/22/taras-jesien/

kondis@mam-sklad.pl Wysłany: 2018-03-16 15:17:39
Odpowiedz

A moze sprawdź jakis styropian spadkowy może go będziesz mógł fajnie wykorzystać

karii.ziom@gmail.com Wysłany: 2018-04-02 20:54:07
Odpowiedz

Wystatrczy mieć ogrzewanie zrobione z głową, nic więcej ;) Mam na myśli coś takiego https://www.sambudrol.pl/blog/2017/12/29/ogrzewanie-dom-jednorodzinny/

Wyświetleń: 8424
Powrót do Forum

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.