ARTYKUŁY BUDOWLANE

Zobacz również : Wiadomości z rynku budowlanego | Zasady zamieszczania artykułów


2018-02-15 19:54:36 Szklana ścianka prysznicowa

Szklane tafle w aranżacji wnętrz zdobywają coraz większą popularność. Czym przeźroczyste ściany podbijają tyle serc? Elegancja w dobrej cenie, łatwość w utrzymaniu czystości no i technologia obróbki szkła, która zwiększyła jego wytrzymałość.

Czytaj dalej


2018-02-14 12:00:43 Cemex - szeroka zastosowanie różnorodnych betonów

Przedsiębiorstwo Cemex posiada w swojej ofercie różnorodne oferty betonów, o bardzo szerokim zastosowaniu. W ofercie znaleźć można chociażby beton architektoniczny. Pozwala on przede wszystkim na wznoszenie różnorakich budowli. Jest niezwykle wytrzymały oraz trwały, sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych. Taki beton architektoniczny może zostać zastosowany zarówno na ścianach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dzięki niemu można budować konstrukcje o oryginalnych i nowoczesnych kształtach.

Czytaj dalej


2018-02-12 18:37:57 Jakie rodzaje listew warto wziąć pod uwagę podczas budowy domu?

Podczas budowy domu występuje konieczność zakupu różnego rodzaju listew o odmiennym przeznaczeniu. Niektóre z nich będą dekoracyjne, inne typowo praktyczne, a jeszcze inne będą mogły wpłynąć na przyspieszenie budowy.

Czytaj dalej


2018-02-11 23:12:19 Korekcja chemiczna wody - informacje o środkach do kondycjonowania wody

Problemy związane z występowaniem korozji i kamienia kotłowego występują zarówno w dużych systemach przemysłowych, jak i mniejszych domowych instalacjach wodnych. Chcąc zapobiec tym niekorzystnym zjawiskom stosuje się kondycjonowanie wody, czyli chemiczną korekcję parametrów wody mającą na celu stworzenie optymalnych warunków pracy instalacji wodnych i wydłużenie ich żywotności.

Czytaj dalej


2018-02-08 14:57:26 Apartamenty Wielicka - dlaczego warto zamieszkać właśnie tam?

Zamieszkanie w Krakowie jest marzeniem wielu ludzi w każdym wieku, ze względu na historyczny charakter, mnogość zabytków oraz renomowanych uczelni ta metropolia cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wiele osób poszukując swojego miejsca na ziemi decyduje się za zakup nowego mieszkania w pięknie położonej dzielnicy Bieżanów-Prokocim.

Czytaj dalej


2018-02-07 13:29:25 Jeszcze bliżej – firma TECE z nowym logo i stroną internetową

Dla firmy TECE rok 2018 to okres przełomowy. W styczniu producent rozwiązań do instalacji sanitarnych i grzewczych zaprezentował nowe logo i hasło marki - CLOSE TO YOU. To efekt dynamicznego rozwoju, rosnącej roli firmy na arenie międzynarodowej oraz konieczności ujednolicenia wizerunku całej grupy TECE.

Czytaj dalej


2018-02-06 20:53:11 Wady i zalety domu z poddaszem użytkowym

Projekty domów z poddaszem mają wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają na zyskanie dodatkowego pomieszczenia, co może być ważną zaletą przede wszystkim w domach, w których znaczenie ma każdy dodatkowy centymetr powierzchni użytkowej.

Czytaj dalej


2018-02-05 20:55:25 Śruby DIN 933 - budowa i zastosowanie

Śruby należą do jednych z najczęściej wykorzystywanych na świecie elementów łącznikowych. O ich prawidłowym wyborze powinien decydować cel instalacji, wielkość oraz takie elementy jak średnica, długość, zastosowany gwint oraz klasa wytrzymałości.

Czytaj dalej


2018-02-04 20:59:24 Usługi płytkarskie – jak wybrać dobrego fachowca?

Znalezienie dobrej klasy fachowca w branży budowlanej często nie jest zadaniem tak prostym, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Tak naprawdę bowiem, pomimo wielu ofert, które pojawiają się w branżowych portalach ogłoszeniowych, nie wszyscy z zamieszczających je znają się w stu procentach na tym, co robią, nie posiadając nabytego wcześniej doświadczenia oraz umiejętności pozwalających na prawidłowe wykonanie powierzonych im prac.

Czytaj dalej


2018-02-02 18:08:55 Na co zwrócić uwagę prowadząc firmę?

Zakładając, czy prowadząc firmę, odpowiadamy za wiele rzeczy, które powinniśmy kontrolować i zaplanować odpowiednio wcześniej. Każdy pracodawca odpowiada również za swojego pracownika, więc należy zapewnić mu odpowiednie warunki pracy.

Czytaj dalej


2018-01-30 20:29:10 W jakim celu wykonuje się mapowanie temperatury?

Mapowanie temperatury to proces polegający na zmierzeniu i zobrazowaniu dokładnego rozkładu temperatury w badanym środowisku, na przestrzeni określonego czasu. Mapowanie wykonuje się przeważnie w przestrzeniach magazynowych i wytwórczych, wykorzystywanych w branżach wymagających stałego nadzorowania warunków przechowywania i transportu produktów. Procesowi mapowania można poddać także małe urządzenia chłodnicze. Jeśli interesuje Państwa to jak przebiega proces mapowania temperatury oraz w jakim celu się go wykonuje, zapraszamy serdecznie do lektury artykułu.

Czytaj dalej


2018-01-30 06:55:01 Jak składować węgiel w sezonie zimowym?

Sezon zimowym w wielu gospodarstwach domowych wiąże się nierozerwalnie ze zwiększonym zapotrzebowaniem na opał. Niezmiennie od wielu lat najpopularniejszym paliwem w sezonie grzewczym pozostaje węgiel. Problematyczne może jednak okazać się jego przechowywanie? Nieodpowiednie warunki magazynowania węgla mogą sprawić, że nie będzie on zdatny do palenia w piecu. Jak przechowywać węgiel, aby był zdatny do użytku przez całą zimę?

Czytaj dalej


2018-01-29 20:38:32 Kupić czy wynająć sprężarkę? Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

W ostatnich latach sprężone powietrze stało się istotnym czynnikiem wykorzystywanym w zakładach przemysłowych. Sprawdza się jako nośnik energii napędzający rozmaite maszyny i urządzenia, jako układy magazynujące energię czy w pistoletach stosowanych w zakładach lakierniczych. Zastosowanie sprężarek wiąże się jednak z wysokimi kosztami inwestycyjnymi. Jak im podołać?

Czytaj dalej


2018-01-29 20:25:32 Przyciągaj Jak Magnes – Namiot Wystawowy dla Twojej Firmy!

Namioty wystawowe można spotkać na targach, spotkaniach branżowych i innego rodzaju eventach. Są one niezbędnym elementem, który na wpływ na to, jak potencjalny klient postrzega naszą firmę. Warto poświęcić trochę czasu, aby zainwestować w namiot funkcjonalny i dobrej jakości.

Czytaj dalej


2018-01-24 22:16:23 Wybieramy projekt domu z dużym tarasem

Znalezienie odpowiedniego projektu domu może sprawiać dużo trudności. Dzisiaj jednak wielu inwestorów decyduje się na gotowe projekty domów – tanie i dostępne od ręki. Jeśli marzysz o tym, aby mieć dom z dużym tarasem, znajdziesz go również wśród projektów gotowych.

Czytaj dalej

hurtownie budowlane oceny opinie
materiały budowlane zapytania
gazobeton Solbet
Z jakiego materiału wybudowałeś/wybudujesz ściany zewnętrzne domu?
 Beton komórkowy
 Ceramika
 Cegła wapienno-piaskowa
 Drewno
 Keramzyt
 Inne
Wyniki
IM Sonda v1.5

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.