ARTYKUŁY BUDOWLANE

Zobacz również : Wiadomości z rynku budowlanego | Zasady zamieszczania artykułów


2021-04-15 05:46:54 Hale stalowe - zastosowanie

Hale magazynowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Powodów jest co najmniej kilka, chociaż najczęściej wymienia się zdecydowanie niższy czas i koszt budowy. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą to doskonałe atuty. Dodatkowo należy nadmienić, że hale magazynowe wykonane ze stali można dość łatwo rozbudowywać, co także jest jedną z ważniejszych zalet. Do czego wykorzystywane są nowoczesne hale magazynowe?

Czytaj dalej


2020-11-20 15:27:19 Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę?

Panele fotowoltaiczne są obecnie bardzo chętnie kupowane – to element większego systemu fotowoltaicznego, z którym można produkować własną energię elektryczną. Gdzie sprzedaje się takie wyposażenie? Sprawdź teraz!

Czytaj dalej


2020-06-15 10:47:20 Profesjonalne przeglądy zbiorników ppoż. z użyciem pojazdów podwodnych

Jeśli posiadasz zbiorniki przeciwpożarowe, producent i obowiązujące przepisy nakazują regularne przeprowadzanie inspekcji. Jeśli jednak nie chcesz, żeby zbiornik zapasu wody był wyłączony z użytkowania na czas kontroli, postaw na przegląd z użyciem pojazdów podwodnych! Na rynku istnieją firmy, które świadczą wysokiej klasy usługi w tym zakresie i dbają o to, by spełniona była każda przewidziana norma. Zbiorniki ppoż. mogą być sprawdzane relatywnie szybko i efektywnie!

Czytaj dalej


2020-06-15 10:44:34 Aranżacja biura w mieszkaniu czyli jak wydzielić idealną przestrzeń do pracy

Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna nie tylko pośród osób wykonujących wolne zawody, lecz również wśród osób prowadzących swój własny biznes. Biuro we własnym domu jest ogromną wygodą ze względu na elastyczność czasu pracy. Niestety popularny home office jest również dużym wyznawaniem bo ciężko jest skupić się na pracy pośród mnóstwa domowych obowiązków- tym samym oddzielając pracę od życia prywatnego. Jak zaprojektować domowe biuro, aby pracować w nim efektownie?

Czytaj dalej


2020-05-29 11:43:10 Kotły na biomasę

W ogrzewaniu budynków mieszkalnych czy użytkowych istotne znaczenie ma dobór odpowiedniego rodzaju kotła grzewczego, a co za tym idzie – stosowanego w nim paliwa. Jednym z najmniej szkodliwych dla środowiska paliw jest biomasa, która jest najstarszym i najłatwiejszym do pozyskania odnawialnym źródłem energii.

Czytaj dalej


2020-05-21 10:48:03 Zabudowa balkonu - doskonała alternatywa dla małych mieszkań!

W miastach, szczególnie w starym budownictwie wiele jest małym mieszkań. Kawalerki lub niewielkie metrażowo mieszkania dwupokojowe często wyposażone są w balkon. Zwykle jest to jednak część, z której korzysta się jedynie w okresach letnich. W Polsce panuje zmienny klimat, w związku z czym sezon jesieni czy zimy, a nawet wczesnej wiosny nie sprzyja spędzaniu czasu wolnego na balkonach. Stają się one miejscem, którego przestrzeń nie jest w pełni wykorzystywana. Alternatywą dla takich mieszkań jest zabudowa balkonu, która jest ofertą skierowaną do wszystkich mieszkańców z balkonami lub tarasami. Czym jest zabudowa balkonu i jakie są jej zalety?

Czytaj dalej


2020-05-21 10:42:15 Drewutnia – przydomowy składzik na drewno

Potrzebujesz miejsca, w którym przechowasz drewno? Postaw na drewutnię – przydomową konstrukcję, która zapewni ochronę tego materiału przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Sprawdź, jakie zastosowanie ma drewutnia i dlaczego warto ją mieć.

Czytaj dalej


2020-05-11 10:52:55 Pręty gwintowane – zalety i korzyści

Pręty gwintowane występują w najróżniejszych miejscach i urządzeniach, z których korzystamy na co dzień. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wśród właścicieli firm budowlanych, remontowych i innych, dla których stanowią części wykorzystywane w różnych konstrukcjach. Najczęściej, są elementem mocowań w budowlach o przeznaczeniu przemysłowym. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się – w czym tkwi specyfika prętów gwintowanych oraz kiedy należy z nich korzystać.

Czytaj dalej


2020-05-11 10:48:13 Lustrzane płytki ‒ jak układać i z czym się komponują?

Lustrzane płytki to okładzina ścienna, która wprowadza do wnętrz element stylu glamour. Sprawiają one, że pomieszczenia są bardziej rozświetlone i wyglądają na optycznie większe. Takie płytki z powodzeniem zastąpią klasyczne lustro. Możemy wykorzystać je jako dekorację do sypialni, salonu, gabinetu, przedpokoju, kuchni lub łazienki.

Czytaj dalej


2020-04-22 12:04:54 Jak wybrać dobrego hydraulika?

Mimo, że na rynku można znaleźć bogaty wybór fachowców, oferujących nam szeroki zakres usług hydraulicznych, wciąż niezwykle trudno jest znaleźć profesjonalnego i doświadczonego hydraulika. Istnieje wiele powodów takiego stanu rzeczy. Niestety, do najczęstszych możemy zaliczyć nierzetelne wykonanie usługi, co zazwyczaj łączy się z następną awarią, a co za tym idzie – koniecznością poniesienia kolejnych wydatków w celu naprawienia usterki.

Czytaj dalej


2020-04-01 11:37:31 Jakie oświetlenie na hali produkcyjnej

To, jak widzimy, ma wpływ na to, jak wydajnie i precyzyjnie będziemy pracować, dlatego oświetlenie hali produkcyjnej jest absolutną podstawą każdej przestrzeni tego typu. Coraz więcej pracodawców staje na wysokości zadania i stosuje dostępne na rynku warianty lamp LED-owych. Czy faktycznie ma to jednak tak duże znaczenie?

Czytaj dalej


2020-02-17 14:15:14 Dobieramy drzwi do domu

Realizacja budynku mieszkalnego stwarza wiele możliwości, ale również rodzi konieczność dostosowania się do wymogów, przepisów, obostrzeń. Wybór drzwi do domu jest kwestią priorytetową.

Czytaj dalej


2020-02-17 14:13:17 Folie okienne - ciekawy sposób na okna

Folie okienne są świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz, by twoje okna wpuszczały mniej światła, zapewniały większą prywatność, lub po prostu ciekawiej się prezentowały. Niektóre modele zapewniają również dodatkową ochronę przed włamywaczami, wzmacniając szybę, do której są przyklejone. Są łatwe w montażu, trwałe i bezobsługowe. Jakie jeszcze zalety się za nimi kryją?

Czytaj dalej


2020-02-17 14:01:19 Czym jest wentylacja bytowa?

Układ wentylacji bytowej jest nieodłączną częścią innowacyjnego domu oraz jednym spośród najistotniejszych elementów decydujących o komforcie przebywających w tym domu osób. Paleta artykułów zawiera ważne elementy służące do przygotowania, dystrybucji oraz regulacji powietrza, natomiast również redukowania hałasu.

Czytaj dalej


2020-01-16 10:57:27 Jakie usługi świadczą profesjonalne skupy złomu?

Profesjonalne skupy złomu świadczą bardzo zróżnicowane usługi skierowane zarówno do osób indywidualnych, jak i zakładów pracy oraz firm. Wśród takich usług znajduje się m.in. wywóz odpadów, dzięki któremu nie trzeba obawiać się o pozostawione w trakcie remontu lub też budowy odpady. Z pewnością trafią we właściwe miejsce i nie będą stwarzać żadnego zagrożenia dla ludzi oraz środowiska. Przy wywozie wykorzystywane są wysokiej jakości kontenery na złom, dzięki którym wszystkie odpady będą odpowiednio posegregowane.

Czytaj dalej

hurtownie budowlane oceny opinie
materiały budowlane zapytania
gazobeton Solbet
Z jakiego materiału wybudowałeś/wybudujesz ściany zewnętrzne domu?
 Beton komórkowy
 Ceramika
 Cegła wapienno-piaskowa
 Drewno
 Keramzyt
 Inne
Wyniki
IM Sonda v1.5

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.