ARTYKUŁY BUDOWLANE

Zobacz również : Wiadomości z rynku budowlanego | Zasady zamieszczania artykułów


2023-03-10 13:10:17 Wiązary dachowe - dlaczego warto wybrać prefabrykaty?

Będący zwieńczeniem każdego domu dach wymaga solidnej konstrukcji. Tradycyjna więźba dachowa jest stosunkowo droga, ale istnieją tańsze zamienniki w postaci elementów prefabrykowanych. Czy tańsze znaczy gorsze? Nie tym razem - w artykule przedstawiamy zalety prefabrykatów, które warto wziąć pod uwagę dokonując wyboru.

Czytaj dalej


2023-01-12 13:45:11 Do czego służy płyta gipsowo-kartonowa?

Płyty gipsowo-kartonowe to niezwykle praktyczne materiały budowlane, doceniane ze względu na swoje właściwości i mnogość potencjalnych zastosowań. Chętnie wykorzystujemy je zarówno w pracach konstrukcyjnych, jak i wykończeniowych. Płyta gipsowo-kartonowa daje naprawdę ciekawe możliwości osobom poszukującym prostego i taniego sposobu na uatrakcyjnienie wyglądu mieszkania, domu lub sali w budynku przedsiębiorstwa. Jakie właściwości czynią ją tak przydatną? Gdzie można wykorzystać płytę gipsowo-kartonową?

Czytaj dalej


2022-11-25 11:34:52 Wszystko co powinieneś wiedzieć o wieżach podporowych

Wieża szalunkowa zwana inaczej wieżą wyporową lub wieżą podporową, jest przeznaczona do przenoszenia obciążeń pionowych. Jej celem jest tymczasowe podparcie konstrukcji wszędzie tam, gdzie nie wystarczają podpory stropowe. Niewielka waga systemu oraz ergonomiczność w transporcie zapewnia bezpieczeństwo oraz wpływa na szybkość i łatwość pracy.

Czytaj dalej


2022-09-09 13:59:18 Budowa żurawia wieżowego - co trzeba o niej wiedzieć?

Żuraw wieżowy jest wykorzystywany na większości placów budowy. To jedna z maszyn budowlanych, których nie sposób zastąpić czymkolwiek innym. Służą one przede wszystkim podnoszeniu dużych ciężarów na wysokość lub też przenoszeniu ich z miejsca na miejsce na placu budowy. Z całą pewnością ułatwiają one stawianie konstrukcji oraz umożliwiają jej wykonanie w krótszym czasie i przy mniejszej sile ludzkiej. Jak zbudowany jest żuraw budowlany? Czym się charakteryzuje?

Czytaj dalej


2021-12-07 12:28:58 Kable i przewody – czy wiesz o nich wszystko?

Kable i przewody to niezbędne elementy w każdym budynku, które pozwalają na korzystanie z wielu instalacji. Czym jest kabel? Do czego posłużą nam nowoczesne przewody? Jakie pełnią funkcje w danym miejscu?

Czytaj dalej


2021-11-25 09:02:20 Klimatyzatory split - jak działają?

Klimatyzatory split to jedne z najpopularniejszych urządzeń stosowanych w domach, biurach, sklepach i wielu podobnych miejscach. Ich zadaniem jest chłodzenie lub ogrzewanie powietrza w pomieszczeniu. Mimo iż wiele osób dobrze wie jakie to urządzenia, nie wie, jaki jest ich sposób działania. W dzisiejszym artykule opiszemy działanie tych popularnych urządzeń, jakimi są klimatyzatory typu split.

Czytaj dalej


2021-11-25 08:58:01 Gdzie kupować materiały na budowę domu?

Ceny materiałów budowlanych w bieżącym roku kalendarzowym znacząco zdrożały. Wpływ na to miało kilka czynników takich jak rosnąca cena energii elektrycznej, coraz droższe paliwa i zdecydowany wzrost cen podstawowych surowców budowlanych takich jak stal czy drewno. Nie bez znaczenia jest też rekordowy poziom inflacji w sektorze budowlanym. Czy można w jakiś sposób ograniczyć wydatki ponoszone na podstawowe materiały budowlane? W jaki sposób zamawiać je, by otrzymać największy rabat?

Czytaj dalej


2021-11-25 08:46:32 Przepisy ppoż i rodzaje zabezpieczeń w obiektach magazynowych

Przepisy prawne wyraźnie określają, jakie wymagania spełniać muszą obiekty magazynowe pod kątem ochrony przeciwpożarowej. Zastosowanie się do nich pozwala na znaczące ograniczenie zagrożenia, jakie wiąże się z powstaniem i rozprzestrzenieniem ognia. W obiektach magazynowych przechowywane są różne materiały, które mogą być łatwopalne i zwiększać prawdopodobieństwo pożaru. Z tego względu konieczne jest stosowanie odpowiednich zabezpieczeń, pozwalających na wykrycie ognia, sygnalizujących jego powstanie oraz uławiających gaszenie.

Czytaj dalej


2021-08-17 11:08:12 Co powinien mieć w asortymencie dobry sklep internetowy z elektroniką?

Niezależnie od tego, czy dany sklep elektryczny jest mały czy też duży, powinien on oferować różnorodny asortyment złożony z co najmniej kilku producentów oraz wielu produktów. Jakie rzeczy powinny znaleźć się w sklepie z elektroniką? Dlaczego oferta powinna być szeroka? Sprawdź poniżej.

Czytaj dalej


2021-07-16 11:13:45 Od koncepcji do gotowego obiektu – budowa hali produkcyjnej

Budowa hali produkcyjnej na potrzeby przedsiębiorstwa wymaga bardzo dobrego projektu architektonicznego, znajomości prawa budowlanego po stronie wykonawcy i doboru odpowiednich materiałów budowlanych. Jak przebiega ten proces i o czym warto pamiętać, gdy zdecydujesz się na zakup właśnie takiej hali?

Czytaj dalej


2021-06-30 14:50:08 Czyszczenie gniazd wtryskiwaczy

Posiadanie silnika Diesla łączy się z koniecznością regularnego czyszczenia wtryskiwaczy i ich gniazd. Jeśli zaniecha się tego procesu, nieusuwany brud może nawet doprowadzić do poważnego uszkodzenia całej instalacji. Jak jednak robić to właściwie?

Czytaj dalej


2021-06-09 12:23:33 Jak zadbać o okna na wiosnę? Sprawdź porady eksperta

Czas budzącej się przyrody to doskonały moment, żeby zadbać o nasze mieszkania. Podczas wiosennych porządków nie możemy zapomnieć o oknach, które nie tylko wpływają na estetykę wewnątrz pomieszczenia. Często są również wizytówką dla naszego domu czy mieszkania na zewnątrz! Jak zadbać o okna na wiosnę, aby przywrócić im blask, a zarazem zabezpieczyć je przed ewentualnymi uszkodzeniami? Zobacz wskazówki od eksperta i ciesz się pięknymi oknami przez długie lata!

Czytaj dalej


2021-05-25 13:16:41 Drzwi antywłamaniowe - które zapewnią największe bezpieczeństwo?

Drzwi antywłamaniowe są dziś coraz częściej spotykane. Jest to bowiem świetne rozwiązanie, które pozwala domownikom spać spokojnie bez obaw przed złodziejem. Warto jednak wiedzieć, czym powinny charakteryzować się dobrej jakości drzwi antywłamaniowe. Czy ma na to wpływ materiał i dodatkowe zabezpieczenia, takie jak okucia? Podpowiadamy.

Czytaj dalej


2021-05-14 10:32:32 Klasa profili okiennych - różnice między klasą A i B

Okna z polichlorku winylu, czyli PVC są bardzo popularne. Na rynku dostępne są okna wykonane z profilu klasy A lub B. Rzadziej pojawia się profil klasy C. Poszczególne klasy oznaczają kształt i grubość ramy okiennej. Stolarka okienna oferuje wiele systemów profili okiennych oraz ponad sto odmian kształtowników. Każdy z nich ma niepowtarzalne cechy, które wpływają na wygląd i parametry techniczne. W artykule przedstawiamy charakterystykę klasy A i B oraz robimy ich krótkie porównanie.

Czytaj dalej


2021-04-15 05:46:54 Hale stalowe - zastosowanie

Hale magazynowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Powodów jest co najmniej kilka, chociaż najczęściej wymienia się zdecydowanie niższy czas i koszt budowy. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą to doskonałe atuty. Dodatkowo należy nadmienić, że hale magazynowe wykonane ze stali można dość łatwo rozbudowywać, co także jest jedną z ważniejszych zalet. Do czego wykorzystywane są nowoczesne hale magazynowe?

Czytaj dalej

hurtownie budowlane oceny opinie
materiały budowlane zapytania
gazobeton Solbet
Z jakiego materiału wybudowałeś/wybudujesz ściany zewnętrzne domu?
 Beton komórkowy
 Ceramika
 Cegła wapienno-piaskowa
 Drewno
 Keramzyt
 Inne
Wyniki
IM Sonda v1.5

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.