ARTYKUŁY BUDOWLANE

Zobacz również : Wiadomości z rynku budowlanego | Zasady zamieszczania artykułów


2024-06-13 10:55:42 Mieszkanie na wynajem - jak znaleźć dobrego lokatora?

Znalezienie odpowiedniego najemcy nie musi być trudne. Istotne znaczenie ma kompleksowa weryfikacja i to taka, której potencjalny najemca nie jest świadomy. Sprawdzenie informacji kredytowych w BIK czy KRD pomoże uniknąć problemów z niepłaceniem czynszu. Warto powierzyć taką pracę specjalistom i korzystać z dedykowanej aplikacji do zarządzania najmem.

Czytaj dalej


2024-05-28 11:11:33 Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa zrównoważonego

Rozwój technologii, postęp nauki i rosnąca świadomość ekologiczna przekładają się na dynamiczne zmiany w branży budowlanej. W centrum zainteresowania sektora znajdują się innowacyjne rozwiązania dla budownictwa zrównoważonego, które łączą efektywność energetyczną, minimalizację negatywnego wpływu na środowisko i komfort użytkowania. Jakie nowoczesne materiały budowlane mogą przyczynić się do realizacji tych celów? Czy to możliwe, żeby budować domy przyjazne dla naszej planety?

Czytaj dalej


2024-05-28 11:07:59 Skład drewna w Katowicach i regionie. Źródło niezbędnych produktów do realizacji inwestycji budowlanej
Składy drewna to miejsca odwiedzane zarówno przez inwestorów indywidualnych, jak i biznesowych, poszukujących materiałów drzewnych do realizacji różnorodnych projektów budowlanych. Składy oferują jednak nie tylko drewno konstrukcyjne np. na więźby dachowe czy ściany, ale także szereg drewnianych elementów wykończeniowych na zewnątrz i do wewnątrz budynków. Szukając sprawdzonego składu drewna w Katowicach warto wybrać się nieco dalej, do sąsiednich Mysłowic, a dlaczego, to już wyjaśniamy w naszym artykule.

 

Czytaj dalej


2024-03-11 15:22:59 Od koncepcji do realizacji: Proces budowy i projektowania hali stalowej krok po kroku

Hale stalowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach, włącznie z działalnością produkcyjną, handlową czy usługową. Obiekty takie mogą znacząco usprawnić realizację szeregu procesów, ze względu na możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb inwestycyjnych i biznesowych. Hale z powodzeniem da się też zintegrować z już istniejącą infrastrukturą. Proces ich projektowania i budowy opiera się na kilku etapach, które wymagają umiejętnego doboru materiałów i zastosowania właściwych rozwiązań technologicznych.

Czytaj dalej


2024-02-07 13:16:37 Aerodynamiczne suszarnie do trocin — innowacje w przemyśle drzewnym

Rozwój technologii sprawia, że każdego roku pojawiają się innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest uzyskanie większej efektywności. Jednym z takich rozwiązań są aerodynamiczne suszarnie do trocin, które pozwalają na energooszczędne oraz szybkie suszenie trocin, dzięki czemu możliwe jest przyspieszenie ich przetworzenia. Z tego powodu, warto poznać zalety aerodynamicznych suszarni trocin.

Czytaj dalej


2023-12-08 08:51:52 Normy i Certyfikaty w Zakresie Systemów Mocowania Rur: Sikla - Synonim Globalnych Standardów Jakości i Bezpieczeństwa

W dynamicznie rozwijającym się świecie przemysłowym, gdzie bezpieczeństwo i efektywność są na pierwszym planie, kluczową rolę odgrywają systemy mocowania rur. Te niepozorne, lecz niezwykle istotne elementy konstrukcyjne, takie jak obejmy do mocowania rur, obejmy stalowe, zaciskowe, czy te wykonane ze stali nierdzewnej, stanowią fundament bezpiecznej i efektywnej pracy wielu sektorów przemysłowych. W tym kontekście, firma Sikla, lider w dziedzinie rozwiązań instalacyjnych, wyróżnia się swoim zaangażowaniem w dostarczanie produktów spełniających najwyższe globalne standardy jakości i bezpieczeństwa.

Czytaj dalej


2023-10-09 10:31:18 Odkrywanie Tajemnic Cięcia Wodą: Precyzja Spotyka Innowacyjność

Technologia cięcia wodą to prawdziwa rewolucja w dziedzinie obróbki materiałów. Dzięki swojej wszechstronności i precyzji, pozwala na przekształcanie różnorodnych substratów, od metali po szkło, w wyjątkowe dzieła.

Czytaj dalej


2023-08-14 14:32:08 Lodówka sterowana elektronicznie - jaki model do 3000 zł kupić?

Chcesz kupić lodówkę, w której łatwo ustawiać temperaturę? Spójrz na modele sterowane elektronicznie! To wygodne, innowacyjne urządzenia, dzięki którym odpowiednie przechowywanie żywności nie będzie stanowić problemu. Jaki model wybrać? Dysponując budżetem do 3000 zł, sprawdź najlepiej oceniane modele marki Beko!

Czytaj dalej


2023-07-13 11:19:46 Beton w salonie, kuchni i łazience – jak osiągnąć taki efekt?

Beton – surowy, wyrazisty, pełen charakteru. Czy kiedykolwiek przyszło Ci do głowy, że ten, na pozór chłodny materiał, może być dekoracyjnym elementem Twojego wnętrza? W aranżacji domów i mieszkań beton to prawdziwy kameleon. Przemienić każdą przestrzeń w wyjątkowe i pełne charakteru miejsce. Czy jesteś gotowy na odrobinę betonowej rewolucji? Jeśli tak, zapraszamy do dalszej lektury. Sprawdzimy w jakich aranżacjach sprawdzą się betonowe akcenty i jak osiągnąć taki efekt w salonie, kuchni czy łazience.

Czytaj dalej


2023-06-23 11:26:06 Naprawa i konserwacja sprężarek tłokowych - jak uniknąć awarii
Kompresory to główne elementy każdego układu sprężonego powietrza. Prawidłowa praca takich komponentów sprawia, że ciągłość działania systemu sprężonego powietrza jest niczym niezakłócona. Nawet najmniejsza awaria może bowiem sprawić, że układ sprężonego powietrza przestanie działać. Jak sprawić, by kompresory służyły niezawodnie przez naprawdę długi czas? Konieczne będzie systematyczne przeglądanie kompresorów tłokowych.

Czytaj dalej


2023-05-19 10:19:40 Którego producenta oświetlenia LED wybrać i dlaczego to takie ważne?

Oświetlenie LED na dobre zastąpiło klasyczne źródła światła. Gwarantuje o wiele niższe zużycie energii, dobre doświetlenie pomieszczeń i poszczególnych stanowisk, a nawet ulic, placów czy całych obiektów użyteczności publicznej. Gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa masowo przechodzą na tę technologię. Jeśli właśnie się do tego przymierzasz, to zadbaj o to, aby wybrać źródła od sprawdzonego producenta oświetlenia LED. Podpowiadamy, na co warto tutaj zwrócić szczególną uwagę.

Czytaj dalej


2023-04-28 11:58:08 Fotowoltaika i pompy ciepła - jak działa zintegrowany system grzewczy?

Troska o środowisko naturalne i idąca za nią potrzeba poszukiwania ekologicznych rozwiązań dla domu, skłaniają do inwestycji w odnawialne źródła energii. Jednym ze sposobów na wsparcie rozwoju OZE są instalacje takie jak fotowoltaika czy pompa ciepła. Mimo że oba systemy zapewniają oddzielne korzyści dla budynku, można zdecydować się na pracę urządzeń w systemie zintegrowanym. O zaletach takiego rozwiązania przeczytasz w poniższym artykule!

Czytaj dalej


2023-03-10 13:10:17 Wiązary dachowe - dlaczego warto wybrać prefabrykaty?

Będący zwieńczeniem każdego domu dach wymaga solidnej konstrukcji. Tradycyjna więźba dachowa jest stosunkowo droga, ale istnieją tańsze zamienniki w postaci elementów prefabrykowanych. Czy tańsze znaczy gorsze? Nie tym razem - w artykule przedstawiamy zalety prefabrykatów, które warto wziąć pod uwagę dokonując wyboru.

Czytaj dalej


2023-01-12 13:45:11 Do czego służy płyta gipsowo-kartonowa?

Płyty gipsowo-kartonowe to niezwykle praktyczne materiały budowlane, doceniane ze względu na swoje właściwości i mnogość potencjalnych zastosowań. Chętnie wykorzystujemy je zarówno w pracach konstrukcyjnych, jak i wykończeniowych. Płyta gipsowo-kartonowa daje naprawdę ciekawe możliwości osobom poszukującym prostego i taniego sposobu na uatrakcyjnienie wyglądu mieszkania, domu lub sali w budynku przedsiębiorstwa. Jakie właściwości czynią ją tak przydatną? Gdzie można wykorzystać płytę gipsowo-kartonową?

Czytaj dalej


2022-11-25 11:34:52 Wszystko co powinieneś wiedzieć o wieżach podporowych

Wieża szalunkowa zwana inaczej wieżą wyporową lub wieżą podporową, jest przeznaczona do przenoszenia obciążeń pionowych. Jej celem jest tymczasowe podparcie konstrukcji wszędzie tam, gdzie nie wystarczają podpory stropowe. Niewielka waga systemu oraz ergonomiczność w transporcie zapewnia bezpieczeństwo oraz wpływa na szybkość i łatwość pracy.

Czytaj dalej

hurtownie budowlane oceny opinie
materiały budowlane zapytania
gazobeton Solbet
Z jakiego materiału wybudowałeś/wybudujesz ściany zewnętrzne domu?
 Beton komórkowy
 Ceramika
 Cegła wapienno-piaskowa
 Drewno
 Keramzyt
 Inne
Wyniki
IM Sonda v1.5

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.