ARTYKUŁY BUDOWLANE

Zobacz również : Wiadomości z rynku budowlanego | Zasady zamieszczania artykułów


2020-01-16 10:57:27 Jakie usługi świadczą profesjonalne skupy złomu?

Profesjonalne skupy złomu świadczą bardzo zróżnicowane usługi skierowane zarówno do osób indywidualnych, jak i zakładów pracy oraz firm. Wśród takich usług znajduje się m.in. wywóz odpadów, dzięki któremu nie trzeba obawiać się o pozostawione w trakcie remontu lub też budowy odpady. Z pewnością trafią we właściwe miejsce i nie będą stwarzać żadnego zagrożenia dla ludzi oraz środowiska. Przy wywozie wykorzystywane są wysokiej jakości kontenery na złom, dzięki którym wszystkie odpady będą odpowiednio posegregowane.

Czytaj dalej


2020-01-16 10:54:44 Przydomowe oczyszczalnie ścieków - ekonomiczne rozwiązanie

Nie każde gospodarstwo domowe ma możliwość podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Z tego względu właściciele domów musieli zmagać się z problemem ścieków. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem były szamba, które wymagały częstego opróżniania zbiornika. Dlatego ostatnimi laty coraz większą popularność zyskują przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Czytaj dalej


2019-12-30 15:25:54 Komu opłaci się zakup z blachy trapezowej?

Blacha trapezowa jest niedrogim i skutecznym pokryciem dachowym. Montuje się ją przeważnie na dachach warsztatów, hal magazynowych czy wiat. Zakup pokrycia z pewnością opłaci się m.in. przedsiębiorcom, gdyż do ułożenia trapezówki nie trzeba zatrudniać dużej ekipy dekarskiej.

Czytaj dalej


2019-12-04 14:32:38 Dlaczego okna pasywne to doskonałe rozwiązanie na dzisiejsze czasy?

Okna pasywne to termin, który w wielu osobach budzi pewnego rodzaju konsternację. Tymczasem jest to nic innego jak tylko stolarka, która spełnia wymogi budownictwa pasywnego. Coraz popularniejsze w ostatnich latach domy pasywne to budynki, które zostają zaprojektowane i wykonane w duchu najnowszych technologii w celu jak najmniejszego zużycia energii. Sprawdź czym charakteryzują się okna pasywne i kto powinien zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Czytaj dalej


2019-12-04 14:26:30 Ściernice listkowe - poznaj ich szerokie zastosowanie

Ściernice listkowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, ale pomimo tego wiele osób nie wie do czego one służą. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą poznać ich szerokie zastosowanie.

Czytaj dalej


2019-11-05 15:39:30 Ładowarki teleskopowe – profesjonalne szkolenia dla operatorów

Ładowarki teleskopowe to jedne z tych maszyn, które są praktycznie niezastąpione na każdej budowie. Ich uniwersalność sprawia, że mogą być wykorzystywane do różnorodnych zadań nawet w najtrudniejszych warunkach. Sama maszyna nie jest jednak w stanie wykonać swej pracy. Niezbędny jest także doświadczony operator.

Czytaj dalej


2019-11-05 15:25:32 Czym jest odzież robocza i czym różni się od dzieży ochronnej?

Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że odzież ochronna i robocza to dwa zupełnie inne typy odzieży. Oba jednak rodzaje ubrań musi zapewnić pracodawca swoim pracownikom, którzy wykonują pracę w warunkach szczególnych lub takich, które zagrażają zdrowiu lub życiu. Warto zatem wiedzieć czy charakteryzują się oba rodzaje odzieży.

Czytaj dalej


2019-11-05 15:18:00 Kanał samochodowy w garażu jako piwnica ew. okazyjne naprawy samochodów

Przymierzając się do rozpoczęcia budowy domu, warto jest zastanowić się nad dodatkowym miejscem do przechowywania. Praktycznych schowków nigdy za wiele, o czym doskonale wiedzą duże rodziny. Obecnie coraz więcej osób, decydujących się na wybudowanie własnego domu przygotowując jego projekt uwzględnia garaż wyposażony w tzw. kanał samochodowy. Choć jest to miejsce dedykowane w dużej mierze do naprawy pojazdów, to obecnie bardzo często jest ono wykorzystywane także jako piwnica.

Czytaj dalej


2019-10-23 11:18:45 Agregaty tynkarskie – tynkowanie szybkie i wygodne!

Tynkowanie nie musi opierać się tylko i wyłącznie na pracach ręcznych. Obecnie coraz częściej stosuje się nowoczesne agregaty tynkarskie.

Czytaj dalej


2019-10-07 10:29:49 Profesjonalne niwelatory laserowe dla wymagających fachowców

Niwelatory laserowe to podstawowe wyposażenie każdego geodety, architekta, budowlańca czy drogowca. Dzięki swojej funkcjonalności, prostocie użycia oraz precyzji, z powodzeniem wykorzystywane są do typowania granic działek czy innych prac wymagających precyzyjnych pomiarów przestrzennych.

Czytaj dalej


2019-09-27 13:22:01 Rury PP, PE, PCV - rodzaje, charakterystyka i zastosowanie

Rury z tworzyw sztucznych są bardzo popularnymi produktami, ponieważ za sprawą swoich właściwości znajdują zastosowanie w różnego rodzaju instalacjach. Prawidłowo zaprojektowany i wykonany ciąg przewodów jest gwarancją długoletniego użytkowania bez większych ingerencji. Do jakich systemów powinny być stosowane poszczególne rury i co oznaczają ich symbole?

Czytaj dalej


2019-08-23 07:56:23 Sprężarki tłokowe – charakterystyka i zastosowanie

Sprężone powietrze wprawia w ruch niektóre narzędzia i maszyny. Niezawodnym urządzeniem do jego produkcji są sprężarki tłokowe. Gdzie obecnie się je wykorzystuje oraz jakie są ich najważniejsze cechy? Dowiedz się, dlaczego ten typ sprężarki jest wciąż popularny w użytku.

Czytaj dalej


2019-08-15 07:30:30 Rodzaje i zastosowanie przepływomierzy

W celu pomiaru objętości przepływających cieczy jednorodnych i mieszanin, stosuje się urządzenia zwane przepływomierzami. Jakie wyróżniamy rodzaje przepływomierzy i gdzie znajdują one zastosowanie?

Czytaj dalej


2019-07-11 10:19:17 Przegląd akcesoriów do okien

Okna to element nieodłączny domu. Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek budynek nie posiadający okien. Ich ilość wpływa znacznie na funkcjonowanie całej nieruchomości. Jednak nie często zwracamy na nie uwagę już po zamontowaniu. Czy wiesz, że istnieją akcesoria, które mogą znacząco podnieść ich jakość użytkową? Dowiedz się o jakie chodzi i co warto wiedzieć podczas ich wyboru.

Czytaj dalej


2019-07-11 10:11:27 Jak dobrze wybrać szlifierkę do drewna?

Przemysł obróbki drewna oferuje dziś zarówno specjalistom jak i początkującym majsterkowiczom szeroką gamę wyboru. Od prostych elektronarzędzi, których użyć możemy nawet do prostych napraw usterek, do specjalistycznych maszyn, które używane są w zakładach masowej produkcji. Wśród najpopularniejszych urządzeń znajduje się między innymi szlifierka do drewna.

Czytaj dalej

hurtownie budowlane oceny opinie
materiały budowlane zapytania
gazobeton Solbet
Z jakiego materiału wybudowałeś/wybudujesz ściany zewnętrzne domu?
 Beton komórkowy
 Ceramika
 Cegła wapienno-piaskowa
 Drewno
 Keramzyt
 Inne
Wyniki
IM Sonda v1.5

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.